A kisvállalati adó (KIVA) jelenlegi szabályai alapján a KIVA szerint adózó cégek nem egyesülhetnek más céggel, nem válhatnak szét, különben elveszítik a KIVA szerinti adózás lehetőségét és két évig nem is választhatják újra ezt a kedvező adózási módot. Ezt módosítaná a parlament elé benyújtott őszi adócsomag, amelynek egyik legizgalmasabb újdonsága
A szerdai Fed-ülés jó kedvre derítette a részvénybefektetőket, mert úgy néz ki, véget érhet a kamatemelési ciklus. A BUX kissé fékezett habzású, az OTP húzza, a Richter visszafogja. Az amerikai gazdagok átlag feletti költekezése akadályozhatta meg a recessziót, de vajon meddig fog ez tartani?
Izrael gázai katonai akciójának kezdete óta először nyitották meg a határátkelőt Egyiptom irányába. Novák Attila Andrást, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Molnár Tamás Kutatóintézetének tudományos főmunkatársát kérdeztük.
Segíti a gazdákat a pocokinvázió elleni küzdelemben, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kérésére a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a korábbinál húsz százalékkal nagyobb mennyiség kihelyezését engedi a védekezésre használható készítményekből - közölte a NAK csütörtökön az MTI-vel.
A neutrofil granulociták a fehérvérsejtek egyik fajtáját jelentik, amelyek alapvetően a bakteriális védekezésben vesznek részt. Normális esetben a keringő neutrofil abszolút száma a vérben 2,2-7,9 G/L érték között van. Amennyiben a neutrofil granulociták száma ennél alacsonyabb, neutropéniáról beszélünk.
Mivel a Nemzeti Múzeum kulturális intézményként nem jogosult személyi igazolványt kérni a kiállításaikat látogató személyektől, a 18 éven aluliak is megnézhetik a World Press Photo kiállítást, amit a Mi Hazánk politikusa cenzúrázni akart.
Átlagosan 16 százalékkal alacsonyabbak a foodora kiszállítási díjai Budapesten. Így a legkisebb költség 400 forintra esett. Később a cég vidéken is tervez hasonló lépést. Arra azonban már csak jövőre kerülhet sor.
"Ezután minden kicsit másképp lesz." – kezdi mondandóját az Instagramon Kulcsár Edina, aki már korábban is többször beszámolt arról, hogy az őt érő negatív kommentek bizony csak megerősítették.
Az őszi csapadékos időjárás mellett a Nébih legutóbbi döntése is segítheti az ország egyre nagyobb területén elszaporodó mezei pocok elleni védekezést.
A tanítványom, Bogi amolyan kaktusz-lány. Már a külsejével is azt üzeni: el a kezekkel tőlem, ha hozzámérsz, meghalsz. No, nem azért, mintha gyilkos indulatai lennének, ellenkezőleg: önmagára vonatkozóan vannak negatív érzései, azt gondolja, mindent elront maga körül. Fekete ruhák, vastag smink, arcba fésült haj. Általában egyedül támasztja az épül
Jó ütemben halad a Tiszavasvári úti felüljáró város felőli oldalának felújítása - erről számolt be Nyíregyháza polgármestere. A tervek szerint november közepétől már a déli sávon – ami még jelenleg még ez van lezárva – haladhat a forgalom, és az északi oldalon kezdődhetnek meg a munkálatok.
Kissé elbizonytalanodtak a lakásfelújítást tervezők Magyarországon, a GKI friss felmérése szerint a lakásukra a következő egy évben biztosan jelentős összeget költők aránya csökkent, míg a valószínűleg ugyanerre törekvőké nőtt.
A meghirdetett mennyiségnél 83 milliárd forinttal nagyobb összegben, 123 milliárd forintért értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Az auto motor und sport több mint 14 000 olvasójának szavazata alapján a Jeep Avenger magabiztos fölénnyel nyerte el a "2023. év legjobb új formaterve" díjat. Az Avenger a szavazatok 53 százalékát szerezte meg, és ezzel kiérdemelte a nagy becsben tartott "autonis" formatervezési díjat a "kisméretű szabadidőjárművek / terepjárók" kategóriájában. Az
Cyril Abiteboul, a Hyundai Motorsport csapatvezetője szerint a csapatnak ki kell elemeznie, hogy miért szenved folyamatosan balesetet Esapekka Lappi az utóbbi versenyeken.
Az 1-es villamos helyett pótlóbusz közlekedik a Puskás Ferenc Stadion és a Népliget között pályakarbantartás miatt az első két novemberi hétvégén – közölte a Budapesti Közlekedési Központ csütörtökön.
Az amerikai edző és fitneszbajnok kedvese több mint egy év együttlét után döntöttek úgy, hogy hivatalosan is összekötik az életük. Shane igazán romantikus helyet talált a lánykérésre.
A Meta hiába lengette be a reklámmentes előfizetések lehetőségét, az Európai Adatvédelmi Testület éppen most döntött róla, hogy egyáltalán nem használhat személyes adatokra épülő, viselkedésalapú hirdetéseket.
Az európaiak az orosz-ukrán háború lezárását várják el vezetőiktől, nem annak finanszírozását - olvasható a Századvég Alapítvány 28 uniós tagországra kiterjedő közvélemény-kutatásában, amelynek megállapításait csütörtökön közölték.
Két elhalasztott tárgyalás után folytatódott a Kölcsey Gimnáziumból elbocsátott tanárok pere, a bíró szerint a felperesek ajánlatát Marosinak érdemes lenne megfontolnia.
Az ország több térségét érintő súlyos károsítóhelyzetre tekintettel módosította a két alkalmazható rágcsálóirtó felhasználási engedélyét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
A Fradi-szurkoló showman vasárnap ismét a Groupama Arénában járt, ezúttal a Ferencvárosi TC és Puskás Akadémia meccsén. A zöld-fehérek most ajándékokkal is meglepték Győzikét.
A magyar gazdasági szakemberek mindmáig nagyon megosztottak abban, hogy itthon le kellene-e váltani a forintot euróra, vagy nem. Az élet eldönti helyettük, miután egyre több cég választja elszámolásaiban az eurót.
Az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program második felhívása 2023. szeptember 28-án került meghirdetésre, a vissza nem térítendő támogatás keretösszege 6 milliárd forint. A támogatás összege 300-500 millió forintot érhet el.
A Magyar Nemzeti Múzeum senkitől nem kérheti el a személyi igazolványát, ezért nem tudják végrehajtani az intézmény fenntartójának az utasítását, ami a melegellenes pedofiltörvényre hivatkozva korlátozta volna a nézőket az életkoruk alapján.
A Ciaran névre keresztelt vihar elérte Nagy-Britanniát, amely orkán erejű széllel a part menti városokba sodorja a vizet – emberéletek vannak veszélyben. A brit meteorológiai szolgálat csütörtöki beszámolója szerint a viharzóna elsősorban Írországot, Dél-Angliát, Walest és a Csatorna-szigeteket sújtja.