Nemcsak a társadalmon belül nyílik egyre inkább a vagyoni olló, immár a szupergazdagokon belül is látható, hogy a leggazdagabbak 20 százalékának a pénze sokkal gyorsabban gyarapszik, mint a „sima” magyar dollármilliomosoké – hívja fel a figyelmet a megdöbbentő tényre a Blochamps Capital.
Grönlandon a parlament tavaly novemberben szavazta meg, hogy 2023 tavaszán legyen az utolsó óraátállítás, így a világ legnagyobb szigetén ezentúl állandóan nyári időszámítás szerint számolják az időt.
Vannak területek, ahová még nem ért el a az amerikai-kínai technológiai háború, legalábbis a nagypolitika még nem tette be a lábát a laptopok piacára. Az összecsapásról maguk a cégek gondoskodnak. A Lenovónak megtetszett az Apple jól fizető prémium piaca, így támadást indított.
Meglehetősen magas a Magyar Állami Operaház vezetői posztjára jelentkezők száma. A főigazgatói tisztségre kiírt pályázatot – amely március 28-án, azaz ma jár le – 2022. decemberében a kevés, összesen két jelentkezőre hivatkozva visszavonta a Kulturális és Innovációs Minisztérium. Nemrégiben azonban újra nekifuthattak a projektnek.
Szijjártó Péter magyar külügyminiszter telefonon tárgyalt Alekszandr Novak orosz energiaügyi tárcavezetővel. A felek szerint nem veszélyezteti semmi a magyar-orosz energetikai együttműködést, pedig az elmúlt időszakban több ezzel ellentétes hír jelent meg.
Nemrég tette közzé az adóhatóság a 2023-as ellenőrzési tervét, amelyből látszódik, hogy az adóhatóság gyorsan alkalmazkodott a piaci változásokhoz. Míg az ellenőrzések fókuszában idén is a jól működő slágerszegmensek és a nagy adózók állnak, komoly szerepet kap a támogató eljárás és egyéb érdekes irányok is kirajzolódnak.
Nasszer al-Kelaifi, a Paris Saint-Germain elnöke – aki az európai klubokat tömörítő szervezet (ECA) közgyűlésén tartózkodott Budapesten – az M1-nek szót ejtett a Thomas Tuchel mellett Bayern Münchenhez kerülő Lőw Zsoltról is.
A kormány számos intézkedést hozott a családvédelem érdekében, például a rezsivédelmet, a kamatstopot vagy az élelmiszerárstopot – mondta Kupecki Nóra.
Az egykori Forma-1-es csapatfőnök, Eddie Jordan nemrég interjút adott a Sun nevű brit lapnak és elég erős kijelentést tett Schumacher feleségével, Corinnával kapcsolatban.
A külgazdasági és külügyminiszter közölte: a telefonos tárgyaláson megállapították, hogy mind a kőolaj-, mind a földgázszállítások fennakadások nélkül, szerződésszerűen teljesülnek.
A McLaren újabb szakembert igazolt, ezúttal az Aston Martin egyik kulcsfiguráját szerezték meg. A wokingi istálló a télen átvizsgálta a helyzetét. Arra a következtetésre jutottak, hogy az aerodinamikai részlegünk nem elég erős, így nem tudják tartani a saját maguk által felállított ütemtervet. Az Autosport értesülései szerint már el is kezdték orvo
Népes sajtókísérettel érkezik Magyarországra Ferenc pápa az április 28-án kezdődő háromnapos apostoli látogatásra. Olaszországon kívül hazánk az egyetlen olyan ország, amit a katolikus egyházfő másodszor is felkeres.
Nem hozott sok újdonságot az MNB negyedév végi kamatmeghatározó ülése. Az alapkamat maradt 13 százalékon. A kamatfolyosó két széle, azaz az O/N betéti kamat 12,5 százalékos és az O/N fedezett hiteleszköz kamatának 25 százalékos szintje szintén változatlan maradt.
Milyen tüneteik lehetnek a légcsődaganatoknak? Mitől alakulhatnak ki? Mik a rizikófaktoraik? Hogyan diagnosztizálható a betegség? Hogyan történik a kezelése? Cikkünkben ezeket a kérdéseket válaszoljuk meg.
Jennifer Aniston egy nemrég adott interjúban elárulta, mit gondol a Jóbarátok sorozat jövőjéről, a karakteréhez fűződő kapcsolatáról és beszélt a régi epizódok újranézéséről is.
Tematikus tartalmakkal várja nézőit a helyesírás hetén az M5 kulturális csatorna. Librettó című műsorában Prószéky Gábor Széchenyi-díjas nyelvész, matematikus a digitalizáció és a nyelvhelyesség kapcsolatáról mesélt.
A magyarországi közönség körében a Blokád című film vezeti a Netflix kínálatát. A film a tavalyi év kiemelkedő mozisikere volt, az év legnézettebb magyar filmdrámája lett.
A magyar kormány szerint a svéd csatlakozási kérelem támogatásához több vitát le kell zárni, és egymás tiszteletére is nagyobb hangsúlyt kellene helyezni.
Az 1980-as évek legendás zenésze kísérte lányát a népszerű tehetségkutató meghallgatására, a zsűri tagjait is meglepte ki rejtőzik a kalap és a napszemüveg mögött.
A bécsi férfi egyik kézfejét a zongorához ragasztotta, Így kívánt tiltakozni a megélhetés egyre növekvő költségei és az elszegényedés ellen Ausztriában.
Nem jelölt gluténtartalom miatt a Lidl Magyarország visszahívja és a forgalomból is kivonja a Snack Day márkájú gluténmentes tallér sajttal és a gluténmentes tallér medvehagymával elnevezésű termékeket.
A bűnügyi statisztikák szerint az elmúlt években az online térben növekedett meg legjobban a csalással elkövetett bűncselekmények száma. A Nagy Diák Pénzügyes Teszt arra vállalkozott, hogy játékos formában hívja fel a figyelmet a veszélyekre, emellett segít tudatos pénzügyi döntéseket hozni. A netes verseny során ráadásul értékes díjakat lehet nyer
Bár a fogyasztói elektronikában mérséklődik a kereslet, a félvezetőhiány továbbra is több iparágat súlyt, állítják a Roland Berger szakértői új tanulmányukban. A hiány állandósul az autó- és gyártóiparban, a kereslet-ingadozás pedig felboríthatja az ellátási láncokat. A folytatódó "örökölt" chiphiány megelőző lépéseket igényel a vállalatok részéről
Miután nemrég az orosz kormány felfüggesztette a Magyarországgal kötött, a diplomata útlevelekkel történő vízummentes utazást lehetővé tevő megállapodást, most Moszkva a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt is felmondja. Mindez sok magyar vállalkozásnak okozhat súlyos gondokat.