A negyedik negyedévben a vállalatok hitelállománya 311 milliárd forinttal bővült, ami 14 százalékos visszaesés az egy évvel korábbihoz képest; a lakossági hitelállomány 101 milliárd forintos bővülése pedig éves összevetésben 34 százalékos lassulás – derül ki a Magyar Nemzeti Bank hitelezési folyamatokat bemutató legújabb jelentéséből, amely az MNB
Az idegenforgalom helyreállását tükrözve kiemelkedően, 18%-kal nőtt a vendégéjszakák száma januárban, igaz, egy évvel ezelőtt a járvány átmeneti emelkedése némi bizonytalanságot és kisebb megtorpanást okozott a turizmus helyreállásában - olvashattuk a Magyar Bankholding elemzői anyagában.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Sorozatunkban Ocskó Barbara asztrológus vezet be a téma rejtelmeibe. Ismerkedj meg az alapfogalmakkal, hogy aztán te magad is profin átlásd, hogy a csillagok mozgása milyen hatással van a személyiségedre. Legújabb írásában azt járja körül, milyen otthon illik leginkább az egyes csillagjegyekhez.
Kecskemét, Berhida, Dunaharaszti. Csak néhány település, ahol Magyarországon az elmúlt évszázadok, évtizedek során megmozdult a föld. Az ország történetének eddigi legerősebb földrengése Mária Terézia uralkodása idején Komáromban volt, a katasztrófában több mint hatvanan vesztették életüket. Sokan máig sem felejtik az 1985 augusztusában bekövetkeze
A Stellantis kitűnő évet hagyott maga mögött. Erről Carlos Tavares vezérigazgató beszélt a 2022-es eredményekről tartott konferencián. A 16 márkát tömörítő óriáscég profitja szárnyal, osztalékot fizet a részvényeseknek és prémiumot az alkalmazottaknak. Rekordösszegű, több mint 2 milliárd eurót oszt ki a dolgozóknak.Az indoklás nagyon logikus és nag
A Hadik egy dagályos oktatófilm lett, semmi köze a korhoz, amelyben készült. Lovaglás, telihold, csibész huszárok és az osztrák felsőbb körökből diktált fake news. Ilyen az új idők első nagyszabású történelmi filmje.
9 éves korában meghalt Monique, a vitorlázó Rhode Island-i vörös tyúk, aki Guirec Soudée-t kísérte ötéves világkörüli útján. Monique kétségtelenül a világ legtöbbet utazó szárnyasa volt, aki öt éven át kísérte Soudée-t annak világkörüli túráján, és annyi tengeri mérföldet gyűjtött, amennyire sok hivatásos vitorlázó is büszke lehetne. A fiatal breto
A férfi meghízott, felpuffadt, még a szemét is nehezen nyitja ki, de mivel nem bízik a moszkvai orvosokban, ezért az Egyesült Arab Emírségekből érkezett hozzá szakember.
Melyik testrészben kezdődik a béke? Értjük-e, mi történik Svájcban? Jó hír-e a Földön kívüli élet? Összeszedtük a 11 kedvenc idézetünket a miniszterelnök svájci interjújából.
Napra pontosan öt évvel Tahi Tóth László halála után hunyta le örökre a szemét özvegye, Kárászy Szilvia. A zongoraművésznő férje elvesztése után nem találta a helyét, sokáig a színész dolgaihoz sem nyúlt közös otthonukban. Utolsó kívánsága is az volt, hogy örök szerelme mellé helyezzék örök nyugalomba.
Egyre nehezebb lesz tagadnia az Aston Martinnak, hogy az egyik leggyorsabb autó az övék az idei mezőnyben. Fernando Alonso a pályán kívül még próbálkozik, de a pályán
A rendőrök a passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrzi Magyarország közútjain – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a police.hu oldalon.
Az euróövezetben nyolchavi csúcsot ért el az üzleti aktivitás februárban a londoni S&P Global gazdaságkutató intézet felmérésének pénteken publikált végleges adatai alapján.
Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken aláírt egy új rendeletet, melynek értelmében hadiállapot idején az állam átveheti az ellenőrzést azon cégek fölött, melyek nem teljesítik a katonai szerződésekből fakadó kötelezettségeiket – írja a Bloomberg.