A napokban véget ért Breier Ádám első egész estés filmje, a Lefkovicsék gyászolnak forgatása. A Szabó Kimmel Tamás és Bezerédi Zoltán főszereplésével készülő alkotáshoz a stáb Izraelben is vett fel jeleneteket. A Filmintézet Inkubátor Programjának támogatásával készülő film a tervek szerint 2024 tavaszán lesz látható a Mozinet forgalmazásában. A fo
Változnak a lakások energiatanúsítványára vonatkozó szabályok novembertől, az ingatlan.com. szerint a vevőknek továbbra is érdemes a dokumentum tartalmát beíratni az adásvételi szerződésbe, a Duna House pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a változó vevői igényekre reagálva már a hirdetési folyamat előtt érdemes elkészíttetni a tanúsítványt.
Összesen mintegy 23 millió euró (~8,7 milliárd forint) értékben fejleszti gyártási, illetve logisztikai kapacitásait az ország legnagyobb üdítőitalgyártó vállalata. A Coca-Cola HBC Magyarország az év végéig egy új gyártócsarnokkal bővíti dunaharaszti központját, amelyben egy nagy teljesítményű, modern gyártósort telepít a cég, a megnövekedett term
A jövő egyetemének stratégiáját indítjuk el az idei EFOTT-on a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával (HÖOK)-kal együtt, hogy a közösségképzésben a hallgatóból alkotó váljon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára kedden sajtótájékoztatón.
Az első negyedév végén 50,9 ezer forint volt a személyautók éves átlagos kgfb-állománydíja, ami 7 százalékos növekedés az előző negyedéves értékhez képest. Nyílik az olló a vidéki és a fővárosi autósok között, előbbiek átlagos állománydíja mintegy 46 700 forint, több mint 28 ezer forinttal elmarad a budapesti 74 700 forinttól. Éves szinten 9 százal
Állásfoglalást hirdetne ki az Európai Parlament arról, hogy Magyarország nem alkalmas az EU soros elnökségére. Nemcsak a jogállami problémák, hanem a magyar kormány oroszbarátsága miatt.
Öt frakció határozatot tervez átvinni az Európai Parlamenten, amely arra szólítja fel a Tanácsot, vegye el az EU soros elnöki tisztségét Magyarországtól.
A leltárhiányért való felelősség alapvető, de nem egyedüli feltétele a leltárfelelősségi. Milyen további feltételek szükségesek ahhoz, hogy a munkavállaló leltárfelelőssége megállapítható legyen? A kérdésre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.
Az Európai Parlament várhatóan állásfoglalásban kérdőjelezi meg, hogy jövőre Magyarország vezesse az EU Tanácsát. Habár nem látszik olyan jogi eszköz, amit ezen túl a képviselők bevethetnének, de felmerült néhány gyakorlati eszköz, így Gulyás Gergelytől is túlzásnak tűnik, hogy az azerihez hasonlította az EP lehetőségeit. Néhány tagállami nyilatkoz
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Equilor Alapkezelő írását olvashatják:
A matriarchátus – bár az ősi társadalmakhoz kapcsoljuk – a mai napig jelen van a világ különböző pontjain, ezekben a közösségekben a nők irányító szerepet töltenek be. A hagyományos közösségek számára a legértékesebb a föld és az állatállomány, így azok a csoport igazi vezetői, akik e két dolog felett rendelkeznek. A matriarchátusnak nevezett társa
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatja az élelmiszerlánc-szereplőket, hogy a jelenleg tapasztalt túlterheltség miatt átmeneti fennakadások fordulhatnak elő a bevallási rendszer működésében. Annak érdekében, hogy minden érintett eleget tudjon tenni bevallási kötelezettségének, a hivatal június 2-áig meghosszabbítja a bevall
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az OTP Alapkezelő írását olvashatják:
A szabálysértéseket halmozó férfival szemben a rendőrök szabálysértési eljárást kezdeményeztek, míg az egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt előállították.
A magyarországi online vásárlások közel 40 százaléka azért hiúsul meg, mert az adott webshop szállítási lehetőségei között a vásárló nem talál elég gyors kézbesítési lehetőséget. A hazai online áruházak vevőinek 60 százaléka még nem találja megfelelőnek a házhoz szállítás gyorsaságát, közel harmaduk pedig már a megrendelés napján szeretné kézhez ka