Gál Csaba, a Fidesz-Kdnp jelöltje nyerte a Komárom-Esztergom vármegyei Tatabányán vasárnap tartott időközi önkormányzati képviselőválasztást. A kormánypártok jelöltje a szavazatok több mint 50 százalékát szerezte meg.
Mokri Jali folyónál történt robbantás áradásokat okozott a folyó mindkét partján, de a szóvivő szerint nem akadályozza az ukrán erőket a támadó műveletek végrehajtásában.
A vasárnapi Ikrek újhold sok mindent egészen új megvilágításba helyez. Újíthattok is sok mindenben, ha akartok. Addig viszont számolni kell néhány rázósabb nappal is...
Az életfogytiglanra ítélt P. László ügyvédje szerint az általuk beszerzett igazságügyi szakvélemények között legalább öt olyan van, amely külön-külön is indokolná a perújítást. Erről a Fővárosi Ítélőtábla hozza majd meg a döntést, várhatóan a következő hónapokban.
A mai napon ért véget a Szakáll és bajusz világbajnokság. Az esemény a németországi Burghausen városában zajlott, és idén sem maradt el a meghökkentés, ahogyan a remek hangulat sem.
A tisztviselő szerint ez nem akadályozza az ukrán erőket támadóműveletek végrehajtásában. Kifejtette, hogy az oroszok vízi létesítmények felrobbantásával próbálják lassítani az ukrán ellentámadást.
Az intenzív zivatarokat több helyen is jégeső kísérte. Az előrejelzés szerint az éjszaka sem csillapodik az időjárás, az ország déli felére sárga riasztást adtak ki.
A magyar női vízilabda-válogatott második félidei kiváló játékának köszönhetően 12-7-re nyert az olasz csapat ellen vasárnap a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában rendezett felkészülési mérkőzésen.
2023-ban a közösségi média marketing szerepe, valamint az influencer marketing és a felhasználók által generált tartalmak (UGC - User Generated Content) egyre inkább teret hódítanak, és szinte megkerülhetetlenné válnak a vállalkozások üzleti stratégiájában. A Data Reportal legfrissebb adatai szerint 2023-ban már 4.76 milliárdan használnak legalább
Ahogy egyre többünk munkája kapcsolódik szorosan az internethez, egyre több az olyan időrabló tevékenység is, amely kihat a munkahelyi produktivitásunkra. A covid-járvány óta jelentősen megnövekedett a home office keretében dolgozók aránya, ezért sokaknak különösen nehéz a gördülékeny napi munkarend fenntartása. Nem is gondolnánk, hogy a nagy rizik
Az idei első negyedévben is folytatódott az önkéntes nyugdíjpénztárak vagyoni helyzetének javulása, alapvetően a piaci hozamok növekedésének köszönhetően. Az önkéntes egészségpénztárak esetében erőteljes volt mind a taglétszám, mind a vagyon bővülése, a kifizetések között megugrott a lakáscélú jelzáloghitel-törlesztésre igénybe vett összegek aránya