A magyar szülők 28 százaléka rendszeresen ad fix zsebpénzt a 18 év alatti gyermekének, ugyanakkor az otthoni házimunkába való besegítésért és az iskolai teljesítményért történő fizetés kevésbé elterjedt hazánkban – derült ki az OTP Junior megbízásából készült felmérésből, amely arra is rávilágított, hogy a 16-18 év közötti fiatalok 28 százaléka hav
Katalin hercegné egyre bátrabb, ami a színeket illeti, és egyre gyakrabban láthatjuk olyan árnyalatokban, mint a kék vagy a piros. Most épp utóbbiban ragyogott, és bizonyította be, hogy született hercegné - jobban mondva leendő királyné.
Késely Ajna 800 méter gyorson ezüst-, Márton Richárd 200 méter pillangón bronz-, Zombori Gábor pedig 400 méter vegyesen szintén bronzérmet nyert a Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű nemzetközi úszóverseny második napján, szombaton.
Stratégiai együttműködést kötött a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet és az MBH Bank. A megállapodás legfőbb célja a magyar haltenyésztés hatékonyabb banki finanszírozása és a termékpálya versenyképességének növelése, ezzel összefüggésben a halfogyasztás népszerűsítése és a fenntarthatóság erősítése.
Nem fogják megvádolni azokat a Wagner-harcosokat sem, akik részt vettek a lázadásban, jelentette be Dmitrij Peszkov, aki szerint Putyin nem fog nyilatkozni a témában.
Tovább közelíti a tavaly őszi csúcsát a foglalkoztatottság, a hazai elsődleges munkaerőpiacon 14 ezer új munkahely jött létre egy év alatt, a közfoglalkoztatottak létszáma 9 ezer fővel csökkent, a külföldre ingázók száma pedig 5 ezerrel volt több az előző év azonos időszakához képest, így március-május átlagában a teljes foglalkoztatotti létszám 4
Fillér Máté három munkáját díjazták, köztük a Covid gazdasági hatásairól készült telexes magyarázóvideót. A fesztivál nagydíját a Kojot négy lelke című film nyerte.