Csak az számít, aki elképzelhetetlenül vékony vagy brat, a nők újra fűzőben járnak, kivéve Rihannát, visszatért a Victoria's Secret, az évszázad esküvőjén pedig ordított a luxus. Pörgesse át velünk az év legfontosabb divatpillanatait!
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) csoportszintű átfogó vizsgálata nyomán összesen 63 millió forint bírságot szabott ki a MagNet Bankra és a MagNet Faktorra, egyebek közt a vállalatirányítás, hitelkockázat, követelésminősítés és értékvesztésképzés, tőkemegfelelés és IT biztonság kapcsán feltárt hiányosságok miatt. A feltárt problémák nem veszélyeztetik a
A magyar gazdaság jövője szorosan összefonódik az autóipar helyzetével, amely azonban jelentős átalakuláson megy keresztül Európában és globálisan. Összefoglaltuk az helyzetet.
A decentralizált kriptotőzsdék (DEX) decemberben új havi kereskedési volumenrekordot regisztráltak az azonnali és a származtatott piacokon. A DefiLlama adatai pedig azt mutatják, hogy a Solana-alapú protokollok uralták a szektort. December 30-án a láncokon belüli azonnali kereskedési volumen elérte a 451,5 milliárd dollárt, ami 19%-os növekedést je
"Ó, olyan fotogén." Valószínűleg mindannyian hallottuk már ezt a kifejezést, és talán mi magunk is használtuk egy kis irigységgel. Samuel Goldwyn, a Metro-Goldwyn-Mayer filmproducere tette népszerűvé, aki szerint fotogén az, aki különösen vizuális vonzereje miatt alkalmas arra, hogy lefotózzák. Azonban fontos tudni, hogy az önbizalom a kulcs: bárk
Melyik étel hoz szerencsét és melyik állatot kell messzire elkerülnöd? Miről árulkodik az első gombóc, amelyik feljön a víz tetejére? Teszteld, mennyire ismered az újévi hagyományokat!
A magyar háztartások az idei harmadik negyedévben továbbra is óvatosak voltak a költekezés terén, hiszen a nettó finanszírozási képességük a GDP 2,5%-át tette ki, ami az elmúlt évek egyik legmagasabb aránya – derült ki a Magyar Nemzeti Bank szilveszteri adatközléséből.
A világ 500 leggazdagabb emberének vagyona 2024-ben hatalmasat ugrott, Elon Musk, Mark Zuckerberg és Jensen Huang vezetésével a milliárdosok csoportja újabb mérföldkőhöz érkezett: elérték együttesen a 10 ezermilliárd dolláros nettó vagyont – írja a Bloomberg.
2025-től még alig észrevehető változást hoz az okosmérős áramfogyasztók életébe az idősoros elszámolás bevezetése. Azonnali könnyítésként jövőre megszabadulnak a mérőállás diktálásának terhétől, napi felhasználásuk alakulását pedig online felületen is nyomon követhetik majd – hívta fel a figyelmet keddi közleményében az Energiaügyi Minisztérium (EM
Úgy tűnik, hogy Magyarországon elérte a maximumát azoknak a háztartásoknak az aránya, amelyek képesek és hajlandóak lakásbiztosítást kötni - ez derül ki a K&H biztos jövő felmérés számaiból. Az ilyen védelemmel nem rendelkezők aránya évek óta makacsul változatlan.
Decemberben elmaradt a már megszokott Mikulás-rali, köszönhetően a Fed szigorúbb monetáris hangvételének. A részvénypiacok visszaesése óvatosabbá tette a hazai portfóliómenedzsereket, de azért van egy régió, ahol még mindig látnak jó beszállási pontokat. Az utóbbi hetek mozgásaira, illetve a jövő évi kötvénykibocsátásokra reagálva a hazai kötvényki
Javában zajlik a pirotechnikai eszközök árusítása Németországban is. Egyre több ugyanakkor a tilalmi övezet, ahol tilos a tűzijáték. Kísért ugyanis a 2008-2009-es tübingeni szilveszter keserű emléke.
A Magyar Államkincstár a közösségi médiában és a hivatalos oldalukon is közzétette a 2025-ös évre vonatkozó családi pótlék utalások időpontjait. Illetve ezek mellet még a családtámogatási és fogyatékossági ellátások banki utalásának időpontjait, melyek ugyanazon a napon várhatóak. A családi pótlékot, a gyermekgondozást segítő ellátást, a gyermekne
A dél-koreai repülőgép-szerencsétlenség 179 áldozatából 174 ember maradványait azonosították a hatóságok – közölte kedden a távol-keleti ország közlekedési minisztériuma.
Gondolatébresztő kutatásra vállalkoztak a University College London (Ucl) tudósai, akik megpróbálták megbecsülni, mennyivel rövidíti meg az emberi életet egyetlen szál cigaretta.
"Köszönet illeti a játékosokat, edzőket, támogatóinkat, szurkolóinkat és mindenkit, aki részese volt ennek a csodálatos utazásnak" – írta Ilyés Ferenc.
Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook közösségi portálon megosztott videójában foglalta össze a 2024-es év legfontosabb hazai és nemzetközi eseményeit, egy percben… Vezetőkép: MTI
Vészesen közeleg az év vége, és bár a legtöbben nagyon készülnek a ránk váró, hatalmas bulira, azért sok elszenvedője akad ennek a különleges éjszakának.
Az ünnepi időszak beköszöntével sokan szívesen emelnek poharat egy-egy családi vacsora vagy baráti összejövetel alkalmával. Az alkoholfogyasztás azonban nemcsak az élvezeti oldaláról ismert: a másnapi kényelmetlenségek mellett fontos tisztában lennünk azzal, hogy mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből. Ez azért is kulcsfontosságú, hiszen Magyarors
A venezuelaiak az amerikai dollár helyett a kriptovaluták felé fordulnak, hogy megpróbálják elkerülni az inflációt – állítja egy új jelentés. Az El Pais szerint a digitális alternatívák mostanra kiszorították a dollárt Venezuelában. A jelentés szerzője megjegyezte, hogy bár a „kriptót elfogadunk” táblák már eltűntek a boltokból, „ez nem jelenti azt
Miért építettek a kifutópálya végére falat? Miért tették le a gépet a pilóták a földre hat-hét perccel a műszaki hiba észlelése után? Számos megválaszolatlan kérdés a dél-koreai repülőgép tragédiája kapcsán. Pető György pilóta az ATV-ben elemezte az eddigi információkat.
New Yorkban komoly biztonsági intézkedések mellett több mint egymillió embert várnak a belvárosi Times Square-re, ahol éjfélkor kristálygolyó leengedése jelzi majd az újév beköszöntét.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban.
Dél-Korea megbuktatott elnökének hívei a puccsista Jun Szogjol háza előtt tüntetnek, miközben a rendőrség bármelyik pillanatban letartóztathatja az elnököt.
A Tisza Párt elszívta az ellenzéki szavazókat, a Fidesztől pedig leszakadtak a bizonytalanok, de a kormányoldal még mindig masszív szavazóbázissal rendelkezik - olvasható a Republikon Intézet évzáró elemzésében. Az InfoRádió Horn Gábort, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnökét kérdezte.