Az Európai Unió területén a független kisüzemi termelők a kis mennyiségben előállított sör és etil-alkohol mellett az egyéb alkoholtartalmú italokra is kedvezményes jövedékiadó-mértéket alkalmazhatnak. A jogosultságot az adókedvezményre a független kisüzemi termelői tanúsítvánnyal kell igazolni – hívja fel a figyelmet a Nav.
Adam Beyer, Amelie Lens, Meduza és Maceo Plex is szerepel a Heineken Balaton Sound kedden bejelentett csaknem harminc új fellépője között. A népszerű elektronikus fesztivált idén július 3-tól 6-ig tartják Zamárdiban.
Idén tovább fokozza a szerelem ünneplését a Zing Burger. Magyarország kedvenc szerelmespárja, Korda Gyuri és Balázs Klári adják nevüket a Valentin-napi Korda-Klári burgerhez, ami díszcsomagolásban február 13. és 15. kapható az összes Zing Burgerben.A Zing Burger mindig a minőségi alapanyagokból összeállított, “no frills" burgereket készített, de ko
A Deloitte hatodik alkalommal megjelenő, a kereskedelmi ingatlanpiac üzleti hangulatára vonatkozó felmérése szerint az ingatlanszektorban átalakulás és alkalmazkodás zajlik. Az ukrajnai háború kirobbanását követően tapasztalt jelentős piaci turbulenciával jellemezhető időszakhoz képest az ingatlanfejlesztők némiképp optimistábbak. A Deloitte ingatl
Crystal Hefner a január végén megjelent memoárjában a Playboy világába való bekerüléséről, a Hugh Hefner részéről tapasztalt tárgyiasításról, illetve nőgyűlöletről is ír, továbbá bepillantást enged a sajtómágnás utolsó napjaiba.
Harry herceg és felesége, Meghan Markle az utóbbi időszakban láthatóan eltávolodott a királyi családtól. Most azonban, hogy III. Károly rákbetegsége kiderült, a sussexi herceg minél hamarabb rendbe szeretné hozni a dolgokat testvérével és apjával.
Ismét meghirdette Sportkommentátor Programját a közmédia: a résztvevők a sport-televíziózás alapjait az ország legismertebb szakembereitől tanulhatják meg az M4 Sport világszínvonalú technológiával felszerelt stúdiójában. Az ambiciózus fiatalok a gyakorlati oktatás keretében próbaközvetítéseken is bizonyíthatják rátermettségüket, a legígéretesebb t
Januárban két olyan világpolitikai eseményre is sor került, amely a fejlett és a fejlődő országok kapcsolatára, és ennek vetületeként a globális kormányzás kérdésére irányítja a figyelmet.
Sussex.com néven elindult Harry herceg és Meghan Markle közös weboldala. A brit uralkodó és a többi családtag azonban valószínűleg nem örül ennek, sőt le is kapcsolhatják a honlapot, ha a házaspár kereskedelmi célokra használja fel a királyi címeiket.
Szabó Magda egyik leghíresebb regénye, Az ajtó lesz a Budapesti nők című olvasókör februári olvasmánya a Tompa17-ben. De mit tud ez a regény több mint 35 évvel a megjelenése után is, mit árul el a különböző női szerepekről, és mi fejthető meg belőle a Kádár-kori Magyarország viszonyairól?
Fegyverkezéshez való technológiák kerülnek ki harmadik – nem EU-s – országba, és innen Oroszországba, ennek vetnének véget. Persze a megoldás szerintük megint csak a kézivezérelt brüsszeli irányítás.
Sőt, mondjon le az összes fideszes. Ha lemondtak, és töredelmesen, egyenként bocsánatot kértek, akkor jöhet a vagyonelkobzás. Aztán dögöljenek meg. Veczán Zoltán írása.
Ázsiában nagyrészt emelkedtek a tőzsdék, miután a holdújév ünnepe után újraindult a kereskedés több régiós piacon - a japán Nikkei 34 éves csúcsot döntött és közel van a mindenkori rekordjához. Ami az európai piacokat illeti, itt vegyes hangulat látszott a kereskedés nagy részében, majd délutánra elkezdtek lefordulni a vezető indexek. A helyzetet r
A 2024. januári adatsor szerint több mint 88 ezer gépjármű közlekedik már Magyarországon világoszöld hatósági jelzéssel. Négy éve még csak 17 ezer volt belőlük, számuk így ötszörösére nőtt az évtized eleje óta - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán.
Az MNB 10 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Polgári Bankra, mivel – a felügyelet korábbi többszöri kötelezése ellenére – továbbra sincs olyan szűrési technikája, szabályrendszere és támogató IT eszköze, amivel ki tudja szűrni a pénzmosási szempontból kockázatos ügyfelek valamennyi szokatlan tranzakcióját. A bank elmulasztotta a felügy
A lakásbiztosítási kampánnyal kapcsolatos sajtóbeszélgetést rendezett a Netrisk biztosítási portál, melyen a Pénzcentrum is részt vett. A portál szerint márciusban új korszak indul a magyarországi lakásbiztosítási piacon, ugyanis a jövő hónapban induló kampány keretein belül mindenki lecserélheti meglévő biztosítását. A magyar lakosság ingatlanvagy
A hazai és nemzetközi hátterű mikro-, kis-, közép- és nagyvállalatokat tömörítő Joint Venture Szövetség két kategóriában is a legjobb ökoszisztéma építő, valamint fenntarthatósági cégek közé választotta a K&H-t. A zsűri nagyra értékelte a Bank éghajlatváltozás elleni küzdelem iránti elkötelezettségét, a hazai agrárium környezetvédelmi tudatosságána