Pár hónapja még a venezuelai rezsimmel barátkozott, most némi kivárás után mégis az ellenzék mellé áll a magyar külpolitika. De mit fognak ehhez szólni a kínaiak és az oroszok, a Maduro-rezsim legfőbb támogatói?
"Az előzetes adatok szerint a hazai üvegházhatásgáz-kibocsátás 2023-ban éves összevetésben 9,5 százalékkal mérséklődött; az 1990-es bázisévhez viszonyítva ezzel összességében 43 százalékos csökkenésnél tartunk, 2023-ban tehát nemcsak elértük, hanem már túl is teljesítettük 2030-as célkitűzésünket" – tájékoztatott Lantos Csaba energiaügyi miniszter.
A kamutrailerekkel és Beckhammel vagy a Spice Girlsszel reklámozott játékok unalmasak, de a videójáték-ipar legnagyobb befektetőit, a bálnáknak is nevezett játékosokat ez nem zavarja.
Imane Helif ugye a francia hatóságokhoz nyújtott be online zaklatás (cyberbullying) miatt büntetőfeljelentést. Az egyik világsztár meg is ijedt emiatt.
Az Újratervezés második hetében a tragikus sorsú Farkas testvéreket ismerhettük meg, akik eddig szétszakítva éltek, de most lehetőséget kaptak a talpra állásra.
Bivalyok, tevék, sörényes juhok és szürkemarhák kerültek a Biodóm szabadtéri kifutóiba, az állatokat péntektől már a közönség is megnézheti az új helyszínen - közölte a Fővárosi Állat- és Növénykert pénteken az MTI-vel.
Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos az ország egész területére augusztus 24-én, szombaton nulla órától augusztus 30-án, pénteken 24 óráig a HungaroMet előrejelzése alapján - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
A lila-fehérek vezetőedzője dicsérte a csapatát, de óvatosságra is intett, mondván az Újpest előtt még hosszú út áll. A debreceni oldalon Szrdjan Blagojevics magára vállalta a felelősséget a vereség miatt.
A címvédő Bayer Leverkusen elképesztő végjáték után 3–2-re nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában a német labdarúgó-bajnokság 2024–2025-ös szezonjának péntek esti nyitómérkőzésén.