Komoly személyi változások történnek az Energiaügyi és a Nemzetgazdasági Minisztériumokban: Fábián Gergely lemond államtitkári posztjáról, helyét Szabados Richárd veszi át, míg az Energiaügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára, Czepek Gábor más pozícióba kerül.
Magyarországon is tarolnak a legnagyobb streaming platformok, nem érdemes azonban megállni a legismertebb neveknél, ha izgalmas tartalmakra vágyunk. Sokan nem tudják, de már hazánkban is elérhető számos olyan alkalmazás, ami egy-egy érdeklődési kör számára gyűjti össze a legjobb tévéműsorokat, sorozatokat, filmeket és játékokat. Az Lg Streaming h
Megjelent az első előzetes a The Apprentice – A Trump-sztori című életrajzi filmhez, amely Donald Trump életét és pályafutását dolgozza fel. A főszerepet Sebastian Stan alakítja, akinek megjelenése szinte felismerhetetlen a rövid trailer alapján.
A színész és Ben Affleck hatalmas barátok, de ettől függetlenül Lopezt is kedveli. Matt Damon nagyon örült volna, ha együtt maradanak és boldogan élnek, amíg meg nem halnak...
A hivatalos magyar Oscar-nevezésről döntő bizottság idén 18 hazai egészestét film közül választotta ki, hogy melyik alkotás képviselje Magyarországot a jövőre megrendezett gálán. A magyar testületben, amely kiválasztotta az Oscarra nevezett filmet, olyan szakemberek segítettek döntést hozni, mint Káel Csaba mozgóképipari kormánybiztos, Luk
Melyik közösségi média platformot használják leginkább a kriptós tartalmakhoz? A kriptóhoz leggyakrabban használt közösségi média platformok az X (korábban Twitter), a Telegram és a YouTube. Ezek a platformok egy felmérés szerint a kriptoközösség válaszainak összesen 84%-át tették ki. További 15% főként a Discordot, a Redditet vagy más közösségi pl
Az Egyesült Államok információi szerint Iránban képeztek ki több tucat orosz katonát az iráni ballisztikus rakétarendszerek használatára - erről az amerikai védelmi minisztérium szóvivője beszélt kedden.
Hatalmas fölénnyel nyerte Horvátország a nyarat a külföldre utazó magyarok körében, akik zömmel Európán belül maradtak - derül ki a Bank360.hu utasbiztosítást kötők adatai alapján készült összesítéséből. Szemmel láthatóan több a repülős utasbiztosítás, amelyet rendszerint csak az indulás előtt néhány nappal kötnek meg.
A reformnak köszönhetően Mexikó lenne a világon az első olyan ország, ahol az összes bírót választás útján neveznék ki, beleértve a legfelsőbb bíróság tagjait is.
119 olyan gépkocsiról készült felvétel, ami túllépte a megengedett sebességhatárt. A Gyömrői úton 50 km/h helyett 81 km/h-val ment a leggyorsabb autó, amiért 70 000 forint a közigazgatási bírság. Az Üllői úton volt olyan gépkocsi, amelyik 50 km/h helyett 98 km/h-val közlekedett. Ezért 140 000 forint közigazgatási bírságot kell fizetni. A közlekedés
Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni - jelentette be szerdán a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni – jelentette be szerdán a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Kína vezető törvényhozói felülvizsgálják a nyugdíjkorhatár emeléséről szóló törvénytervezetet, amely már pénteken jóváhagyásra kerülhet – írja a Bloomberg.
Babos Tímea és Nadja Kicsenok párosa nem jutott be a negyeddöntőbe a mexikói Guadalajarában zajló keménypályás női tenisztornán, míg Gálfi Dalma a 7. kiemelt olasz ellenfelével szemben maradt alul az első fordulóban a tunéziai Monasztirban.
Az európai piacok kedden nagymértékben estek a banki és energiaipari részvények mérséklődése következtében. A páneurópai Stoxx600 0,5%- kal csökkent, ezen belül az autóipari szektor 3,8%-kal esett vissza. A DAX közel 1, a CAC40 több mint 0,2%, az Ftse100 pedig 0,8%-kal csökkent. A BMW részvényei 11%-ot zuhantak, miután a vállalat csökkentette 2024-
A magyar munkaerőpiac közelít a teljes foglalkoztatottsághoz, mely a következő években számos további kihívás elé állítja a gazdaságot. A munkaerőpiacra ható globális trendek, a digitális átmenet és az új technológiák pedig alapvetően formálják át a munka világát. Az automatizáció, a mesterséges intelligencia (AI) és a digitális megoldások egyre in
Világszerte nő a géllakk okozta allergiások száma, mely leggyakrabban a folyton változó összetevőkkel, az újabb termékek megjelenésével és a nem szakszerű felhelyezéssel magyarázható.