Karbantartási munkálatok miatt hétfőtől várhatóan két hétre teljesen lezárják a Kőröshegyi völgyhidat az M7-es autópályán. Az MKIF Zrt. korábban azt közölte az MTI-vel: a nyári vakációra tekintettel a munkát az iskolakezdés utánra ütemezték, hogy a forgalmat a legkisebb mértékben zavarják. A pályazár idején a Budapest felől érkezőknek Zamárdi felső
A lédús, illatos őszibarack az egyik legnépszerűbb gyümölcs, ráadásul tele van értékes tápanyagokkal és vitaminokkal, amelyek nagyon jót tesznek az egészségünknek.
Tűzeset, torlódások és útlezárások okoznak fennakadásokat több autópályán is országszerte. Az M3-as autópályán kigyulladt egy tehergépkocsi, az M7-esen a Kőröshegyi-völgyhidat pedig karbantartás miatt lezárták. Több útszakaszon is jelentős torlódás alakult ki az erős reggeli forgalomban - derül ki az Utinform összeállításából.
A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel (MFL) programot a Magyar Nemzeti Bank 2017-ben vezette be, a bankok önkéntesen csatlakozhatnak. A program célja az, hogy átláthatóbbá, kiszámíthatóbbá és könnyebben összehasonlíthatóvá tegye a lakáshiteleket.
A Sanofi legújabb szklerózis multiplex (SM) elleni gyógyszerjelöltje vegyes eredményeket mutatott a késői stádiumú klinikai vizsgálatokon. A tolebrutinib nevű kísérleti tabletta nem bizonyult hatékonyabbnak a cég már forgalomban lévő Aubagio nevű készítményénél a visszaeső-remittáló SM kezelésében.
A hazai hagyományos, nagy növényekre (gabonafélék, olajnövények) alapozott szántóföldi növénytermesztés az elmúlt években meglehetősen nehéz helyzetbe került. Ennek okai összetettek.
Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója végre válaszolt azokra a vádakra, amelyek szerint komoly profitot szerez etherje értékesítéséből. Buterin cáfolta azokat az állításokat, amelyek több millió dollárnyi ether személyes haszonszerzés céljából történő eladására vonatkoztak. Hangsúlyozta, hogy etherjének egy részét azért adta el, hogy különféle
Christian Klar, egy bécsi középiskola igazgatója az osztrák főváros iskoláiban uralkodó drámai állapotokról számol be új könyvében – hívja fel rá a figyelmet a Kath.net katolikus hírportál.
A vidéki iskolák helyzetét számos probléma sújtja, melyek közül a mobiltelefonok iskolai használatának korlátozása csak a jéghegy csúcsa - írja a HelloVidék.
Becslések szerint mintegy 150 ezer tonnával kevesebbet takarítanak be almából a tavalyinál, ami még a haza fogyasztásra sem lesz elegendő. Közben az uniós termés is gyengébb az átlagosnál. Jókora drágulás jöhet, amit a duplázódó felvásárlási árak is előjeleznek.
Varga Ádám és Miller Dávid csapott össze a férfi könnyűsúlyúak első mérkőzésén, amely igen magasra tette a mércét a Sztárbox legújabb évadában. A nyitómeccs látványosra sikerült, hiszen KO-val győzött Miller Vargával szemben. A kiütött színész megszólalt a ringben töltött pillanatokról.
Az eurózónában 6,4 százalékra csökkent a munkanélküliség júliusban a júniusi 6,5 százalékról, miközben az Európai Unióban 6 százalékon stagnált - közölte az EU statisztikai hivatala, az Eurostat.
Kezdődik a tanév, ezzel pedig rendkívül fontossá válik, hogy kinek és mennyit kell fizetni a menzáért. Ha minden jól megy, idén nem kell drágulásra számítania annak, akinek mégsem jár kedvezmény írja az Eduline.
Mindenkit érdekel, mikor lesznek a szünetek, vizsgák, jelentkezési határidők, az okostelefontilalom és más ügyes-bajos iskolai dolgok. Mutatjuk, mit kell tudni a szeptember 2-án startoló tanévről.
Az Afréka Alapítvány eddig több tízezer afrikai ember életében hozott pozitív változást. Egy különleges történet következik Dr. Fodor Réka missziós útjairól, kitartásról és a szüntelen tenniakarásról.
Elgázolt egy embert Gyálnál az Ócsáról Kőbánya-Kispestre hétfő reggel elindult S21-es vonat (2969), a helyszínelés ideje alatt, várhatóan 9-10 óráig szünetel a forgalom Gyál és Pestszentimre között - közölte a Mávinform.
Júniusban 1,1 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, májushoz képest az export kiigazított volumene 2,4, az importé 4,7 százalékkal nőtt.