Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott. Kossuth-nagydíjat kapott: Koncz Gábor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező, érdemes művész Magyarország számára kivételesen értékes és példaértékű művészi életműve, páratlan népszerűségnek örvendő színpadi és filmes alakításai, gene
Hevér Gábor, A mi kis falunk népszerű színésze nem csupán a színpadon tér haza Pajkaszegre, hanem a való életben is, hiszen lánya, Vilma, a sorozatban is apja gyermekét alakítja. A 17 éves lány először csak véletlenül került kamera elé, most pedig már komolyan fontolgatja a színészi karriert. Vajon apja bátorítja vagy inkább más utat javasol neki?
Rendkívüli, televíziótörténelmi pillanatnak lehetnek szemtanúi a nézők március 15-én a Dunán. A márciusi ifjak egyik emblematikus alakjával Bíró Ada, a Delta MI-műsorvezetője beszélget.
Az elnök azt kéri az amerikai Legfelsőbb Bíróságtól, hogy engedélyezzék a születés jogán járó állampolgárság megvonását, habár ugyanezt a kezdeményezést a XIX. század végén egyszer már elutasították.
Közleményük szerint a karbantartás során az évszakos átállással kapcsolatos szükséges vágány- és fogasléc szabályozási munkákat végzik el. A fogaskerekű helyett március 17. és 23. között a Svábhegy és a Széchenyi-hegy között 60-as jelzéssel pótlóbusz jár majd. A pótlóbusz minden nap teljes üzemidőben telebusz jelleggel közlekedik, azaz csak akkor i
Ítéletidő tombol Olaszországban. A rövid idő alatt lezúdult hatalmas mennyiségű csapadék nyomában villámárvizek és földcsuszamlások járnak. A terület lakosai most a jobb időért fohászkodnak.
Vasárnap a londoni Wembley Stadionban rendezik a labdarúgó Angol Ligakupa 65. kiírásának döntőjét, amelyben Szoboszlai Dominik csapata, a címvédő Liverpool a Newcastle United ellen lép pályára. Arne Slot együttese nem túl jó előjelekkel várja az összecsapást, ugyanis kedden a Bajnokok Ligájában hazai környezetben 11-esekkel búcsúzott a Paris Sain
A miniszterelnök a Múzeumkertben mond beszédet március 15-én. A nézők kokárdákkal, nemzeti színű szalagokkal és zászlókkal érkeznek az egyébként esős, borongós időben az állami ünnepség helyszínére.
Attól a perctől kezdve, hogy Reni konzultánsként elkezd dolgozni a rendőrségen, Dobler százados nyugodt és kiszámítható életének hivatalosan is lőttek. Szó szerint és átvitt értelemben is. Reni szokatlan munkamódszereinek köszönhetően Dobler százados élete többszös is egy hajszálon függ…
A miniszterelnök az árnyékhadsereg felszámolását ígérte, a Tisza Párt elnöke pedig a nemzet újraegyesítését. A Mi Hazánk a fideszes politikusok elszámoltatásáról beszélt, a Kutyapárt újra elfoglalta a Szabadság hidat. Ilyen volt az idei március 15-e.
Az esőt a klasszikus zenei menedzserek találták fel koncertalkalmaik bebiztosítására. A dísznövénykertészek csak faragtak a koncepción. Hódoljunk be, az ellenállás értelmetlen.
Havazással tért vissza a tél a több hegységbe is Magyarországon. A Kőszegi-hegységben például fagypont alá csökkent a hőmérséklet és 5-6 centi hó hullott.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti, 1965. március 15-én történt felrobbantásáról – közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken. A 60 éve a metró építésére hivatkozva rombolták le Budapest ikonikus épületét, amelyet most segítenek felidézni az Nfi Filmarchívumban feldolgozott filmfelvételek. A tájéko
A köztársasági elnök a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából adományozott Kossuth- és Széchenyi-díjak, valamint Magyar Érdemrend kitüntetések átadásán mondott beszédet. Ebben kiemelte ez a nemzet az, amely tudja, hogy a mindennapok aprónak látszó munkáit is el kell végezni újra és újra, hogy végül eljöjjön a nagy tettek ideje is. A nagy műveké, a n
Egy nemrégiben felfedezett, elképesztően erős neutrínó miatt most sok tudós vakarhatja a fejét – egy új kutatás ugyanis bizonyíték lehet arra, hogy Stephen Hawkingnak igaza volt a fekete lyukak és a korai világegyetem természetével kapcsolatban.
Az új, 120 millió forintos támogatással induló kutatás hiperspektrális képalkotás és mesterséges intelligencia segítségével forradalmasítja a növénybetegségek azonosítását és a terméshozam előrejelzését.
Jari-Matti Latvala dominált a spanyol Costa Brava Rally első napján, a toyotás finn versenyző nagy előnnyel vezet Romain Dumas és Pascal Perroud előtt.
2026 végén indulhat el a Mars felé a SpaceX amerikai űripari vállalat Starship rakétája, amely magával visz majd egy Optimus humanoid robotot is - jelentette be Elon Musk amerikai techmilliárdos, a SpaceX elnök-vezérigazgatója pénteken.
Sérülés miatt kikerült a brazil labdarúgó-válogatott keretéből Neymar, aki így másfél év szünet után nem a soron következő világbajnoki selejtezőkön fog visszatérni
A lobogót Sulyok Tamás köztársasági elnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke jelenlétében, a Himnusz hangjaira a honvédség díszegysége vonta fel az Országház előtt.
Egy éve az volt a kérdés, akarunk-e meghalni Ukrajnáért. Most az a kérdés, akarunk-e belerokkanni Ukrajna csatlakozásába. Irány a véleménynyilvánító szavazás! – mozgósító március 15-i beszédet tartott Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Múzeumnál. A tér megtelt.
Az élelmiszer-allergiák előfordulása a világ különböző régióiban jelentősen eltérő lehet, amely gyakoriságát a globális és regionális életmódbeli, genetikai, valamint környezeti tényezők alakítják. Az élelmiszer-allergiák nemcsak a fejlett országokban, hanem a fejlődő régiókban is egyre nagyobb problémát jelentenek, és az ilyen típusú allergiás rea
Súlyos emlékről mesélt őszintén Vilmos herceg: a trónörököst máig kísérti, mit kellett átélnie abban az időszakban, ami számára minden korábbinál nehezebben telt.
Andrej Plenkovic horvát kormányfő műtéten esett át átmeneti szívritmus-rendellenesség miatt, a tervezett beavatkozás sikerrel járt - közölte Marko Milic kormányszóvivő szombaton.