Egyre több szakértő állítja, hogy a jövő nem feltétlenül az amerikai dollárhoz kötött stablecoinoké. Köztük van Max Keiser ismert “bitcoin maximalista” is, aki szerint csak idő kérdése és az arany fedezettel rendelkező stablecoinok le fogják körözni a dollárhoz kötött alternatívákat. Miért az arany? Keiser szerint az arany világszerte nagyobb bizal
Az ország valamennyi településére legalább egy bankjegykiadó automatát akar a kormány. Ennek megvalósításáról a nemzetgazdasági miniszternek kell tervet készítenie április 30-áig, írja honlapján megjelent elemzésében a Bank360.hu.
Vajon a tisztesség diktálja egy nagyvállalat társadalmi felelősségvállalási céljait vagy a marketing? Hogy változnak idén a reklámköltések itthon és globálisan? A Business Lounge újabb adásának vendégei Dr. Pintér Dániel Gergő, a BioTechUSA-cégcsoport vállalati kommunikációs, PR és CSR igazgatója és Bacsa Gábor, a Dentsu Hungary ügyfélkapcsolati ve
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 10 millió forint bírságot szabott ki K&H Bankra a pénzátutalások kapcsán feltárt belső szabályozási és IT hiányosságok, valamint a folyamatba épített kontrollok nem megfelelő alkalmazása miatt - közölte a jegybank.
Március 26-án közös workshopot tart a Kreatív és a FleishmanHillard Budapest, hogy együtt keressük az irányt a fogyasztói igények, üzleti célok és kommunikációs trendek között. Mutatunk pár témát a workshopról!
Marci, aki férjével két gyermeket nevel, azt mondja, szülőként pont a gyerekeiért jár ki a Pride-ra. Ha betiltják a felvonulást, akkor is ott lesznek, sőt, a nagyobbik gyereküket is viszik. És jönnek a szülei és barátai is, mert ez már nemcsak az LMBTQ emberekről szól.
Az OTP Bank ügyfelei a Persely új felkerekítés funkciójával még könnyebben tehetnek félre apró összegeket, már kártyás vásárlások után is. Az Öngondoskodási Index felmérés szerint a megkérdezettek csaknem fele nem foglalkozik öngondoskodással, ezért az OTP Bank fontosnak tartja, hogy minél több eszközzel segítse az egyszerű és rendszeres megtakarít
Mi történik, ha az alkotók találkoznak az AI-jal? És mit mond a mesterséges intelligencia, ha megkérdezzük tőle, vajon „mire gondolt a költő”? Ilyen és hasonló kísérleti programokkal is készülnek a tavaszi irodalmi fesztivál szervezői.
Az euróövezet üzleti aktivitása hét hónapos csúcsra emelkedett márciusban, amit a feldolgozóipar hosszan tartó visszaesésének enyhülése támogatott, miközben a szolgáltatószektor növekedése lassult.
Az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszerének február végi helyzetérők közli ma részletes tájékoztatóját a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Ha ezekkel a nem mindig kellemes, de nagyon is fontos igazságokkal időben szembenézünk, sok csalódástól, félreértéstől és fájdalomtól kímélhetjük meg magunkat. És ami a legfontosabb: esélyt adhatunk magunknak egy olyan kapcsolatra, amiben tényleg jó élni – együtt.
Az árrésstop hatására 760 termék ára csökkent, de 70-nél áremelkedést találtak, ezért vizsgálat indul. A kormány kemény lépéseket ígér a trükköző boltokkal és beszállítókkal szemben.
A magyarok évtizedek óta a kétgyerekes családmodellt tartják ideálisnak, mégis egyre nő itthon az egygyerekesek száma. A munkaerőpiacra való visszakapaszkodás nehézsége, a hiányos ellátórendszer és egy traumatikus szülésélmény is oka lehet annak, valaki miért nem vállal második gyereket. Ezen az anyák adómentessége sem fog érdemben változtatni.
Még sosem utaztam egyedül igazán messzire, de talán egyszer ennek is eljön az ideje – az mindenesetre biztos, hogy a saját tempóban való kalandozás teljesen más élményt biztosít, mint amikor családostól vágunk neki a nagyvilágnak.
Rendesen és nem mellesleg jó korán kezdődött az idei zivatarszezon. A Dunántúl déli felét mennydörgés ébresztette, Tolna megyében pedig intenzív, igaz aprószemű jégeső zúdult a városra.
Új történelmi csúcsra ugrott ma a réz árfolyama a chicagói árutőzsdén, elsősorban a kínálattal kapcsolatos aggodalmak és a kereskedelempolitikai bizonytalanságok táplálják a ralit. De miért fontos ez a fém, és mi kellett ahhoz, hogy soha nem látott szintre kerüljön a kurzus, és miért sokkal olcsóbb a brit piacon a réz, mint az amerikain?
A kínai Byd hétfőn bemutatta az elektromos járművek (Ev) továbbfejlesztett, 1000 voltos nagyfeszültségű platformját, amely olyan gyorsan tölti majd az autókat, mintha benzinnel tankolnának - közölte a vállalat elnöke.
A Lenovo Magyarország felajánlásának köszönhetően összesen 10 millió forint értékben, 150 darab számítástechnikai eszközzel bővül a befejezés előtt álló Super Smart Lab projekt az ELTE Kémiai Intézetében. Az épülő okoslaboratórium a tervek szerint a következő tanévtől segítheti a vegyészek új generációinak digitális oktatásfejlesztéssel összhangban
Kína űrállomásának kutatási kísérletei hamarosan egy új résztvevővel, a rendkívüli regenerációs képességéről híres planáriák tanulmányozásával bővülnek – jelentette a kínai állami média vasárnap.
A WHO jelentése szerint 10 százalékkal nőtt a tuberkulózisos gyermekek száma Európában 2023-ban, ami azonnali közegészségügyi intézkedéseket tesz szükségessé a betegség terjedésének megfékezésére - írja a Reuters.
A Fidesz frakcióvezetője, Kocsis Máté a hétvégén a Facebookon arról írt, hogy ideje lenne törvényben megtiltani a külföldről érkező médiatámogatások elfogadását. Csakhogy ez nemcsak az uniós alapelvet, a tőke szabad áramlását sértené, hanem súlyosan beavatkozna a média működésébe, és ellentétes lenne az EU médiaszabadságról szóló jogszabályával is.
Egyes európai jegybanki és felügyeleti tisztviselők megkérdőjelezik, mennyire támaszkodhatnak továbbra is az amerikai jegybankra (Fed) piaci stresszhelyzetekben, különösen a dollár-swapok biztosításában – értesült a Reuters hat forrás alapján. Bár a Fed részéről nem érkeztek utalások arra, hogy felfüggesztené a rendszert, a Trump-adminisztráció egy
Hétfőn egymást érik a fontos makroadatok és geopolitikai események, amelyek komoly hatással lehetnek a forint árfolyamára. A befektetők figyelme a bmi-jelentések, a közelgő MNB-kamatdöntés és az amerikai külpolitikai fejlemények felé fordul.
A hétvégén kinyitott a Börzsönyben túrázók ikonikus büféje. Az üzemeltetők azt is remélik, hamarosan újra üzemel a Nagy-Hideg-hegyi turistaház egésze is.