A 200. balatonfüredi Anna-bálon idén is a közönség szavazta meg a tizenöt legszebb lányt. Közülük egy szakmai zsűri választotta ki az Anna-bál szépét és udvarhölgyeit.
A vérből kiolvasható oxidatívstressz-szint az egész szervezet állapotáról és ellenálló képességéről árulkodik. Dr. Tamasi József belgyógyászt kérdeztük.
Amikor belépsz egy hotelszobába, valószínűleg elégedetten bólintasz, hogy "na, ez végre tiszta hely!" – miközben a szoba egy rakás pontján úgy hemzsegnek a vírusok és baktériumok, mintha direkt nevelgetnék őket.
Szinte teljesen eltűnt a mórahalmi Nagyszéksós-tó. A 100 hektáros területű tóból drónfelvételek tanúsága szerint csak egy keskeny csatornában maradt némi víz. Bár az ilyen tavak szezonális kiszáradása nem szokatlan, a közel egy éve tartó vízhiány különösen aggasztó.
A magyarok jelentős része még mindig csak akkor kezd el komolyabban foglalkozni saját egészségével, amikor már megjelennek a problémák – derül ki az OTP Egészségpénztár friss, reprezentatív felméréséből. A válaszadók 45 százalékának egészségtudatosságát egy konkrét panasz váltja ki. Mindeközben a pénztártagok 2025-ben eddig mintegy 1,3 milliárd for
A címvédő és kétszeres világbajnok Toprak Razgatlioglu nyerte a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság Superbike kategóriájának vasárnap délelőtti rövid távú futamát, az úgynevezett Superpole-viadalt a balatonfőkajári Balaton Park versenypályán. A géposztály vb-történetének ez volt az ezredik versenye.
Alig aludtál valamit, és most zombiként próbálsz túlélni egy egész napot? Ne aggódj, nem vagy egyedül – és szerencsére van megoldás. Alvásszakértők segítenek abban, hogyan hozd ki a legtöbbet a napodból akkor is, ha az éjszaka totális kudarc volt. Egyszerű, de hatékony tippekkel segítenek visszatalálni az egyensúlyhoz – a hangulatodnak, az energiád
A nyár már javában zajlik, és ilyenkor általában mindannyian a legtrendibb divatirányzatokra koncentrálunk. Van azonban egy másik nyári szépségápolási alapelem is, amely meghatározza a nyári stílusunkat: a manikűr. Összegyűjtöttük a legtrendibb körömlakkszíneket a nyárra!
A digitális innováció, az ország digitális fejlődésének támogatása, az országépítés és alkotás érdekében fogadta el Jakab Roland, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat vezérigazgatója Orbán Viktor miniszterelnök felkérését az első Digitális Polgári Körben történő részvételre.
Gwyneth Paltrow hirtelen az Astronomer cég arcává vált, miután lebukott a vezérigazgató és a HR-es egy Coldplay-koncerten. A színésznőnek, aki az énekes ex-felesége, állítólag komoly összeget fizettek.
A walesi pár három éve él az Adelaide Cottage-ban, ám királyi források szerint már egy tágasabb otthon felé kacsingatnak. A Fort Belvedere, Viii. Edward egykori rezidenciája is a lehetséges új otthonok között szerepel. Katalin hercegné és Vilmos herceg még nem döntöttek.
Miközben a balliberális sajtó Magyarországon relativizálja a sorozások brutalitását, az RBK Ukrajina arról ír, hogy egy toborzó ismét megvert egy civilt.
Idén nyáron a politika szokatlanul látványos módon szivárgott be a fesztiváléletbe – legyen szó Majka megosztó performanszáról vagy az északír Kneecap nevű rap-trio körüli vitákról. Az Europion gyorsfelmérése alapján úgy tűnik, hogy ezek az ügyek nemcsak a színpadon, hanem a közvéleményben is komoly hullámokat vetettek.
Megesik, hogy – bár nagyon rövid ideig, de – rám tör az érzés: milyen jó lenne, ha lenne még egy gyerekem. Amikor a lányom szeretetteljes gondoskodással fordul egy nála kisebbhez, vagy amikor felbukkan egy emlék a telefonomon, rajta a legcukibb kisbaba és én, a boldog-büszke anyuka...
Óriási botrány alakult ki a South Park 27. évadának bemutatója körül. Az egyik epizódban azt ábrázolták, hogy Donald Trump ágyba bújik a Sátánnal, illetve az amerikai elnök apró péniszén gúnyolódtak. Az ominózus jelenetet nem hagyta szó nélkül a Fehér Ház, keményen visszavágtak az alkotóknak, de láthatólag őket ez nem nagyon hatotta meg.
Magyarország felett egy légörvény hatására ma ismétlődő jelleggel számíthatunk záporok és zivatarok kialakulására. A kísérőjelenségek közül a nagy mennyiségű csapadék által okozott villámárvizek jelenthetik a legnagyobb veszélyt.
A magyar közmondások hallatán először nevetgéltek, aztán értetlenkedtek – néhány mondat annyira furcsának tűnt, hogy egyszerűen nem hitték el, hogy tényleg léteznek.
Orbán Viktor egyetlen pólóval adott újabb okot a találgatásra. A miniszterelnök alig egy nappal tusványosi beszéde után osztott meg egy fotót, melyen egy fekete felsőt visel, rajta egy rejtélyes dátummal. A 2026. 04.12. felirat sokak szerint nem véletlen, ez ugyanis éppen egy vasárnapra esik, így jó eséllyel ez lehet a következő országgyűlési válas
Megroppantaná Oroszországot a szankciókkal közben békekötést vizionál az ukrán elnök. Volodimir Zelenszij szerint olyan szankciók kellenek amelyek elveszik Moszkva kedvét attól, hogy jövőre is háborúzzon.
Jakab Roland neve is felbukkant a miniszterelnök új kezdeményezésében. A Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezete szerint aktív tagja a Fidesz kampánycsapatának, ezzel megsértette a törvényi és belső szabályokat.