Visszautasította azokat a vádakat a közigazgatási miniszter, miszerint az általa beterjesztett önazonossági törvény romaellenes lenne. Navracsics Tibor az ATV-nek nyilatkozva azt hangsúlyozta, hogy a törvény már eleve tartalmazza a diszkrimináció tilalmát, és semmilyen bizonyított eset nincs arra vonatkozóan, hogy roma embereket hátrány érne a jogs
Szerbia több mint 600 ezer menekültet fogadott be a volt Jugoszlávia tagországaiból az 1991-1995-ös délszláv háborúk idején és azt követően, közülük több mint 400 ezren állampolgárságot is kaptak - közölte a szerbiai menekültügyi főbiztosság hétfőn, a Vihar hadművelet 30. évfordulóján.
Magyar siker az európai digitális hirdetési piacon: két német óriással kötött szerződést az Ads Interactive Media Group ezzel a térség egyik kiemelt header bidding szolgáltatójává vált.
Az Országos Nyugdíjas Parlament országos népszavazást kezdeményez "a legrászorultabb, legkiszolgáltatottabb idős honfitársaink helyzetének javítása érdekében" – közölte a szervezet.
Amikor elszakad a cérna! Gyermekverő tolvajnak és nárcisztikus pszichopatának nevezte Márki-Zay Pétert a DK-s Rónai Sándor, miután a hódmezővásárhelyi polgarmester Rónai és Dobrev vélt kapcsolatáról posztolt. Alpári acsarkodás, vagy érthető felháborodás? Sváby András vasárnap este Rónai Sándort kérdezte élőben.
Az EQC utódjának számító, új, elektromos GLC egyik legfontosabb ismertetőjegye az új hűtőrács lesz, amely nagyobb, magasabb, látványosabb, illetve elhagyja
Rákosrendezőnél kisiklott egy dízelmozdony tolatás közben, ami súlyos fennakadásokat okoz az esztergomi, szobi és veresegyházi vonalakon. A MÁV jelentős késésekkel és útvonalváltozásokkal számol, miközben a BKK ideiglenesen elfogadja a vasúti jegyeket bizonyos villamos- és metróvonalakon. Utazók, készüljenek fel a nehezített közlekedésre!
Újabb nemzetközi sikert ért el a Vál-Völgye Pékség, négy díjjal tértek haza a londoni Nemzetközi Excellence Taste versenyről. A 21 ország legjobb termékeit felvonultató megmérettetésen a magyar pékség innovatív és hagyományos ízei egyaránt elnyerték a szakmai zsűri tetszését, megerősítve ezzel a helyüket a globális gasztronómiai élvonalban. A Vál-V
A modern randevúk világában sokan hajlamosak visszaesni a jól bevált vacsoradátumok kényelmébe. Bár a vacsora remek lehetőséget adhat a beszélgetésre és az ismerkedésre, némileg korlátozott lehetőségeket kínál az igazi izgalmak átélésére. Ahhoz, hogy egy randi valódi kalanddá váljon és lekerüljön az "unalmas" jelző, több kreativitásra és nyitottság
Jelentős könnyítés érkezett az adózók számára: a NAV áfa bevallás 2025-ben új, önkéntesen kitölthető oszlopokkal bővült, amelyek segíthetnek elkerülni a NAV-ellenőrzéseket és az adategyeztetési eljárásokat is.
Több szereplő és a készítők is szomorúan vették tudomásul, hogy a Szex és New York univerzum a végéhez közelít. Befejeződik a népszerű történet testvérsorozata is, az És egyszer csak...című széria.
Súlyos kárt okozott idén a tavaszi fagy a hazai kajsziültetvényekben. A gyümölcsre nagy igénye lenne a piacnak, ezért a termésbiztonság és a termesztés gazdaságossága érdekében a jövőben a hazai gyümölcstermesztés átfogó, szakmai megalapozottságon nyugvó újjászervezésére van szükség. A fajtaválasztás szempontjából pedig kulcsfontosságú, hogy a haza
Népszavazást kezdeményeznek annak érdekében, hogy egyetlen 65 évnél idősebbnek se lehessen alacsonyabb a jövedelme a KSH által évente közzétett nagyon szűkös megélhetési küszöbnél.
Elhagyhatta a börtönt hétfőn Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök azt követően, hogy letöltette a rá kiszabott büntetés kétharmadát. A szabadlábra helyezésről a Sziszek (Sisak) megyei bíróság döntött múlt csütörtökön.
Ez az az ikonikus mondat, ami többé biztosan nem hangzik el élőben. Életének 81. évében elhunyt a legendás lemezlovas és műsorvezető Cintula, aki nemcsak az első magyar DJ, de egy egész korszak megtestesítője volt.
Az MFB Invest 300 milliárdot oszt ki az új lakások építését célzó Lakhatási Tőkeprogram részeként, amiben többek között Tiborcz Istvánhoz és Mészáros Lőrinchez köthető alapkezelők is részt vesznek.
Az Országos Nyugdíjas Parlament elfogadott döntése értelmében; a szervezet a legrászorultabb, a legkiszolgáltatottabb idősek helyzetének javítása érdekében országos népszavazást kezdeményez - derül ki a közleményükből.
A világ egyik legkedveltebb közösségi platformja kőkemény szigorítást léptet életbe azon felhasználóival szemben, akiknek a követőszáma nem éri el az ezer főt.
A borsodi nagyközségben új rendelet szabályozza, hogy ki vehet házat. A beköltözőknek fizetniük kell, és kötelező igazolniuk, hogy van szakmájuk – különben fel is út, le is út.