A pajzsmirigy rendellenes működéséből fakadó, szerteágazó tünetek jelentősen megnehezíthetik a betegség diagnózisát. Megeshet, hogy a laborértékek nem utalnak eltérésre, de a beteg mégsem érzi jól magát, ilyenkor másfelé kell folytatni a vizsgálódást.
Mi is tulajdonképpen a megfázás? Mi okozza ezt a betegséget és hogyan terjed? Annak ellenére, hogy nagyon gyakori problémáról van szó, számos megfázással kapcsolatos tévhit kering a köztudatban. Melyek ezek, és mik a valódi tények?
Életmentő szívműtét, túlélt főági tüdőembólia, Borderline-szindróma, Ultramaraton…Igen, ezek mind Tomán Edina ultramaratoni futónő életéhez köthetők. Története nem csak a betegeknek, hanem az egészséges embereknek is bátorítást adhat.
Átadták csütörtökön a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ klinikai demonstrációs egységét, ahol a gyakorlati helyzet szimulálásával mindennapi beavatkozásokra és a legszélsőségesebb körülmények között, például harctéren megsérült emberek ellátására is felkészítik az egészségügyi dolgozókat.
Szeretnénk azt gondolni, hogy amíg az ember fiatal, esetleg még a 30-at sem érte el, addig nem kell különösebben foglalkoznia a testével, remélve, hogy az olyan problémák, mint a visszeresség, ilyenkor még elkerülik. Ám dr. Sepa György főorvos érsebész elmondta, hogy bizony nem csak az idősek lábain jelennek meg a kacskaringós, kidudorodó erek.
Szeptembertől kezdik el oltani a 12-13 éves lányokat a humán papillomavírus ellen. Az oltás nem lesz kötelező, csak az ajánlása. A védőoltással a szakemberek szerint jó eséllyel megelőzhető a méhnyakrák, amely Európában a második leggyakoribb daganatos megbetegedés a 45 év feletti nők körében.
A nőknél minden korosztályban nagyobb az agyi katasztrófák kockázata, mint a férfiaknál, és gondosabban kellene vigyázniuk vérnyomásukra az Amerikai Kardiológus Társaság legújabb ajánlásai szerint.
Mint a legtöbb krónikus betegség esetében, a reumás ízületi gyulladás kapcsán is kérdések sora vetődik fel a gyermekvállalás előtt. Veszélyesek-e a szedett gyógyszerek a magzat egészségére?
A ganajtúró bogarak és a hangyák jelenthetik a megoldást a jövő élelmiszerellátási problémáira - állítják brit kutatók, akik egy speciális eljárást kidolgozva háromdimenziós nyomtatással készítenek ízletes rágcsálnivalókat rovarokból.