2008. március 8. szombat

márc. 8
0:55
Talmácsi javulást ígér szombatra (F1világ)
Végre kezdetét vette a 2008. évi Gyorsasági Motoros Világbajnokság. A katari nagydíjon rendhagyó módon kivilágított pályán száguldanak a versenyzők, ami külső szemlélőként is misztikus hangulatot teremt az egész hétvégének.
márc. 8
10:23
Rossi elégedett a Yamaha sebességével (F1világ)
Valentino Rossi elégedetten nyilatkozott a Katari Nagydíj pénteki edzéseit követően, jóllehet csak a negyedik, illetve a kilencedik helyen végzett az éjszakai tréningeken.
márc. 8
10:41
Katar 2016-ig hosszabbított a MotoGP-vel (F1világ)
A MotoGP mezőnye 2016-ig biztosan ellátogathat Katarba, miután a QMMF és a Dorna péntek este megerősítette, egyezséget kötöttek.
márc. 8
11:28
Stoner magabiztosan várja a folytatást (F1világ)
A világbajnoki címvédő, Casey Stoner magabiztosan várja a szezonnyitó Katari Nagydíjat, miután mindkét pénteki szabadedzésen ő diktálta a tempót a kivilágított versenypályán.
márc. 8
11:56
Stepney büntetés nélkül megúszta a kémügyet (F1világ)
Az FIA úgy döntött, nem tesz hivatalos lépéseket a tavalyi évet beárnyékoló kémügy főszereplője, Nigel Stepney ellen, azonban figyelmeztette a motorsportban résztvevő csapatokat, hogy 2009 nyaráig tartsák magukat távol a Ferrari egykori mérnökétől.
márc. 8
16:19
A Ferrari finomra hangolta versenyautóit Fioranóban (F1világ)
Bár a hivatalos tesztek már a múlt héten befejeződtek, több csapat is úgy döntött, a héten pályára küldi vadonatúj versenygépét, hogy finomra hangolja azokat a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjra. A Ferrari sem tétlenkedett, az olaszok Fioranóban készültek az első versenyre.
márc. 8
19:07
Stoner megállíthatatlan Katarban (F1világ)
A Ducati istálló ausztrál versenyzője, Casey Stoner továbbra sem talált legyőzőre, és az időmérő előtti utolsó tréninget is megnyerte Katarban. A világbajnoki címvédő mögött a Yamaha duója, Jorge Lorenzo és Valentino Rossi futott be, míg Melandri csak az utolsó helyek egyikén végzett.
márc. 8
20:18
Bautista állt az élre a második edzésen (F1világ)
Az idei év egyik nagy esélyese, Alvaro Bautista végzett az élen a 250 köbcentis kategória szombati második szabadedzésén Katarban. A második helyen Hector Barbera futott be, akit Marco Simoncelli követett a harmadik pozícióban.
márc. 8
20:46
Talmácsi a második helyről rajtolhat (F1világ)
Bradley Smith szerezte meg a pole pozíciót a szombati időmérő edzésen Katarban, így ő indulhat az élről a vasárnapi versenyen. A bajnoki címvédő Talmácsi Gábor mindössze 66 ezreddel lemaradva Smith mögött a második helyen végzett di Meglio előtt.
márc. 8
23:46
Debon végzett az élen az időmérőn Katarban (F1világ)
Alex Debon szerezte meg a pole pozíciót a szombati időmérő edzésen a 250 köbcentisek kategóriájában a szezonnyitónak helyet adó Katarban, ahol az első három helyen kivétel nélkül spanyol versenyzők végeztek.