2019. július 28. vasárnap

júl. 28
6:09
Mesés múltidézés: Apja vb-győztes autójával száguldott Mick Schumi (F1világ)
Felemelő pillanatnak lehettek szem- és fültanúi a Forma-1-es Német Nagydíjra kilátogatók, a hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia, Mick ugyanis édesapja legendás autójával, a Ferrari F2004-esével róhatta a köröket Hockenheimben.
júl. 28
6:15
Egymás után teszteltük az új Toyota Corolla kétféle hibridjét (Autónavigátor)
Most először kapott hibrid hajtást a világ legnépszerűbb autójának számító Toyota Corolla, rögtön kettőt is. Egymás után érkeztek tesztre, eltérő karosszériával. Vajon melyik a jobb bolt?
júl. 28
9:15
Nyugdíjkorhatárhoz közeledik a Ford Mustang (Autónavigátor)
Nyugi, nem nyugdíjazzák a típust, csupán közeledik a hatvanas éveihez.
júl. 28
9:39
Bottas biztos benne, erősek lesznek a Ferrarik a versenyen (F1világ)
A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas biztos benne, a Ferrari nagyon erős lesz a vasárnapi Német Nagydíjon, habár meglehetősen kedvezőtlen pozíciókból vágnak neki a versenynek.
júl. 28
9:51
Ekkor rajtol az F1-es Német Nagydíj (F1világ)
A szombati időmérő edzésen elmaradt a várt összecsapás a Mercedes és a Ferrari között, ám Max Verstappen már a verseny rajtjánál jócskán megnehezítheti Lewis Hamilton dolgát. És akkor az időjárásról még nem is beszéltünk!
júl. 28
9:57
Mercedes: Lesz dolgunk, mielőtt Budapestre megyünk (F1világ)
Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke elmondta, nincs magyarázatuk arra, miért voltak a Német Nagydíj hétvégéjén lassabbak, mint a Ferrari.
júl. 28
10:21
Binotto elismerte: Alapos belső vizsgálatra lesz szükség a Ferrarinál (F1világ)
Komoly belső vizsgálatra lesz szükség a Ferrari Forma-1-es csapatánál annak érdekében, hogy a jövőben ne fordulhassanak elő olyan problémák, melyek az elmúlt időszakban – többek között a Német Nagydíj szombati időmérő edzésén – hátráltatták a versenyzőket.
júl. 28
10:33
Leclerc: Nagyon agresszív leszek (F1világ)
Charles Leclerc, a Ferrari pilótája vasárnap újult erővel vág neki a Német Nagydíj versenyének, miután az időmérő utolsó szakaszában technikai gond miatt nem tudott mért kört autózni.
júl. 28
10:39
Az F1-es Német Nagydíj rajtrácsa (F1világ)
F1-es pályafutása 87. rajtelsőségét szerezte a Német Nagydíj szombati kvalifikációján Lewis Hamilton. A brit mellől Max Verstappen startolhat, a Ferrarik csúnyán leszerepeltek az időmérőn.
júl. 28
11:21
Leclerc öccse győzött Hockenheimben (F1világ)
Charles Leclerc öccse, Arthur Leclerc nyerte a Forma-4-es sorozat második hockenheimi versenyét.
júl. 28
12:39
Spartacus, ez lehetne a Bugatti SUV-ja? (Autónavigátor)
A Bugatti vezére nyíltan kijelentette korábban, hogy az SUV stílus nem csak a márka imidzséhez és múltjához nem lenne méltó, de szerinte luxusautónak is csak csúfolni lehet őket. Vajon fordult a kocka?
júl. 28
14:09
Vezérlőelektronikát cseréltek Vettel autójában (F1világ)
Vezérlőelektronikát cseréltek Sebastian Vettel Ferrarijában, az ezért kapott 10 rajthelyes büntetés azonban nem lesz befolyással a rajtpozíciójára a Forma-1-es Német Nagydíjon.
júl. 28
14:15
Gyorshír: Szakad az eső az F1-es Német Nagydíj helyszínén (F1világ)
1 órával a Forma-1-es Német Nagydíj rajtja előtt szakad az eső Hockenheimben, ez pedig igazán izgalmas küzdelmet ígér a rajongók számára.
júl. 28
15:33
Ne térj el a gyárilag ajánlott olajtól! (Autónavigátor)
Egy mindössze 115 ezer kilométert futott Honda Accord kapcsán érkezett a kérdés: vajon a gyárilag ajánlottnál "vastagabb" olajjal megszüntethető-e az olajfogyasztása?
júl. 28
17:09
Verstappen nyerte az elmúlt évek legőrültebb versenyét! (F1világ)
A Red Bull versenyzője, Max Verstappen nyerte a rendkívüli izgalmakat hozó, félig-meddig esős Német Nagydíjat. A holland versenyző mögött az utolsó helyről induló Sebastian Vettel ért célba a 2. helyen, míg a dobogó legalsó fokára Daniil Kvyat állhatott fel!
júl. 28
17:45
Vettel: Azt hittem, soha nem ér véget ez a verseny! (F1világ)
Az utolsó helyről rajtolva a 2. helyen ért célba hazai versenyén, a Német Nagydíjon a Ferrari versenyzője, Sebastian Vettel.
júl. 28
18:09
Mercedes: Nem is alakulhatott volna rosszabbul ez a nap (F1világ)
Kiábrándító eredménnyel, pont nélkül zárta hazai versenyét, a Német Nagydíjat a Mercedes Forma-1-es csapata. Pedig az istálló nagy reményekkel vágott neki a versenynek, Lewis Hamilton szombaton pole-t szerzett a csapatnak.
júl. 28
18:21
Leclerc: Az én hibám, de elfogadhatatlan az aszfalt minősége (F1világ)
Remek tempót autózott, ám végül a gumifalban zárta a Forma-1-es Német Nagydíjat a Ferrari ifjú versenyzője, Charles Leclerc.
júl. 28
19:21
Hazai futamán vérzett el a Mercedes – Német Nagydíj (Autónavigátor)
A sors kegyetlen tréfája, hogy pont a 200. Formula 1-es futamukon bőgtek le az ünnepi díszbe öltöztetett Mercedesek. Miközzben a Honda hossz idő után újra két autóval állt a dobogóra a Red Bull és a Toro Rosso munkájának is köszönhetően.
júl. 28
19:57
Vettel: Kisebb győzelemmel ér fel ez a 2. hely (F1világ)
Kisebb győzelemmel ér fel a németországi 2. hely Sebastian Vettel és a Ferrari csapata számára. A négyszeres világbajnok egy őrült versenyen, az utolsó helyről rajtolva állt fel a dobogóra, és meggyőződése, hogy hamarosan „eljön az ő idejük is”.
júl. 28
19:59
Verstappen elárulta, mi volt győzelmének titka (F1világ)
Max Verstappen, a Red Bull versenyzője sem úszta meg hiba nélkül a Német Nagydíjat, azonban a megforgásával együtt is képes volt bezsebelni a győzelmet.
júl. 28
20:27
Hamilton: Nem tudom, mi történt ma, de örülök, hogy vége! (F1világ)
A pole pozícióból rajtolva kiábrándító versenyt futott Németországban a Mercedes világbajnoki éllovasa, Lewis Hamilton.
júl. 28
20:39
Álomszerű eredmény a Toro Rossónak: Kvyat dobogón! (F1világ)
Pályafutása egyik legsikeresebb versenyén van túl a Toro Rosso csapata. A tegnapi, nem éppen jól sikerült kvalifikáció után, kihasználták az eső keltette káoszt. Daniil Kvyat a zavarosban halászva dobogóra állhatott, míg Alexander Albon is stabil pontszerző helyen ért célba.
júl. 28
20:57
Az F1-es tabella állása a Német Nagydíj után (F1világ)
Pont nélkül zárta a németországi versenyhétvégét a Mercedes Forma-1-es csapatának világbajnoki éllovasa, Lewis Hamilton, akárcsak csapata. Ennek ellenére továbbra is az első helyet foglalják el az összetettben.
júl. 28
21:09
Élete legőrültebb versenyén van túl Gasly (F1világ)
A szuperlatívuszok jegyében telt Pierre Gasly hétvégéje. Szombaton eddigi legjobb időmérőjét futotta, vasárnap pedig élete legnehezebb versenyén van túl, amit ugyan egy kieséssel zárt, de úgy gondolja, nincs veszélyben az ülése a Red Bull Racingnél.
júl. 28
21:21
Bottas: Nagy lehetőséget szalasztottam el (F1világ)
Valtteri Bottas, a Mercedes pilótája számára jól indult a Német Nagydíj, azonban végül pontok nélkül zárt, miután falhoz csapta autóját a vasárnapi versenyen.
júl. 28
21:23
Változik a végeredmény: Hamilton és Kubica is pontszerző! (F1világ)
Időbüntetést kaptak a Forma-1-es Német Nagydíjat követően az Alfa Romeo versenyzői, így Kimi Räikkönent és Antonio Giovinazzit is megfosztották pontjaiktól. Ennek eredményeképpen viszont Robert Kubica megörökölte a 10. pozíciót!