Akár 7 ezer forinttal is emelkedhet az átlagos vásárlói kosárérték idén novemberben. Borhi János, a Formatex Kft. ügyvezetője emlékeztetett: az év utolsó előtti hónapja az éves forgalom 60-70 százalékát adja a játékpiacon.
Technológiai hiba miatt rendkívül nagy mennyiségű, mérgező diklórbenzol kerülhetett a BASF német vegyipari óriáscég alapanyagaiba, amelyekből több, matracokat és bútorokat gyártó ügyfeleihez, köztük az IKEA áruházaiba is eljuthatott.
Az InfoRádió – együttműködésben a Nemzeti Emlékezet Bizottságával – október 26-tól, 56 napon keresztül egy-egy portréval tiszteleg a hősök és mártírok emléke előtt. Most Pópa (Papp) Józsefet mutatjuk be.
Olcsóbbak lesznek a magyarországi vasúttársaságok e-vonatjegyei decembertől, az automatás vásárlásoknál öt százalékos lesz a kedvezmény, az otthon nyomtatott vagy mobileszközön bemutatott menetjegyeké pedig tíz százalékra nő december 10-től, a MÁV-START egyes járataira 20 százalékkal csökkentheti az e-jegy árakat - közölte a Nemzeti Fejlesztési Min
Kedden a Viszkis című film bemutatása kapcsán volt az ATV Start című vendége Ambrus Attila és Szalay Bence, aki őt alakította a mozivásznon. Kisebb vita alakult ki a műsorban, amikor Tvrtko az imidzse kialakulásáról kérdezte az egykori bankrablót.
Fideszes képviselők szerint "a független és hatékony működéséhez fűződő kiemelkedő közérdek indokolja" az Országgyűlésben dolgozók kiemelését a többi köztisztviselő közül.
A hatóságoknak a büntetőeljárások során tiszteletben kell tartaniuk az ártatlanság vélelmét, de ez nem érintheti a sajtó szabadságát – mondta ki a Hunvald Györgyöt megbilincselve ábrázoló fotókkal kapcsolatban az Alkotmánybíróság (Ab) szerdán közzétett határozatában.
Idén szeptemberben 292 900 forint volt a magyarok bruttó átlagkeresete, ez 13,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban, és 500 forinttal több, mint az előző hónapban – közölte a KSH.
- Egyre inkább lemarad a magyar nyugdíjak értéke a közvetlen versenytársainkétól. Bár a környező országokkal és a V4-ekkel összehasonlítva az látszik, hogy a nyugdíjak emelkedésében csak Románia és Lengyelország előzött meg minket az utóbbi években, a Policy Agenda vizsgálatából kiderül: Szlovákia is előttünk jár.
Az összesítések szerint már több mint 1,7 millióan mondták el véleményüket a nemzeti konzultáción, ami rekord, ennyien még soha nem vettek részt nemzeti konzultációban - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Facebook-oldalán szerdán.
Soros György nem marad csendben, tájékoztató kampányt indít Magyarországon a kormányzati támadások miatt – jelentette be a Nyílt Társadalom Alapítványok budapesti szóvivője kedd este a Hír TV Egyenesen című műsorában.
Kunhalmi Ágnes szocialista politikus szerint jövő nélküli gyerekeket nevel a fideszes iskola, a központosított elnyomó gépezetet pedig fel kell számolni. Mit gondol erről az állításról?
Felújítják a hármas metrót, de az akadálymentesítést továbbra sem vették be a „csomagba”. Csángó Dániel csak a jó szándékú embereknek köszönheti, hogy kerekesszékével használhatja a 3-as metrót. Miközben az elengedhetetlen ahhoz, hogy eljusson a munkahelyére. Szerinte a „tehermentesítés” nem pénz kérdése, és arra van pénz, amire szánnak.
2017 szeptemberében a bruttó átlagkereset 292 900 forint volt, 13,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2017. január-szeptemberben a bruttó átlagkereset 290 900 forint volt. 2017. szeptemberben a bruttó átlagkereset 292...
Nem került az IKEA magyarországi áruházaiba azokból a termékekből, amelyekben egy gyártási hiba miatt megemelkedett a diklórbenzol szintje - hívta fel a figyelmet szerdán az IKEA.
Mandátumáról való lemondásra szólítja fel az MSZP a fideszes Budai Gyulát a képviselő bírói karral kapcsolatban megfogalmazott véleménye miatt - közölte az Országgyűlés igazságügyi bizottságának szocialista tagja szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
- Mandátumáról való lemondásra szólítja fel az MSZP a fideszes Budai Gyulát a képviselő bírói karral kapcsolatban megfogalmazott véleménye miatt - közölte az Országgyűlés igazságügyi bizottságának szocialista tagja szerdán en sajtótájékoztatón.
A magyar diákok problémamegoldásban az átlag alatt teljesítenek- derül ki a friss PISA-jelentésből. A vizsgált térségbeli országok közül Csehország, Észtország, Horvátország és Szlovénia is megelőzte Magyarországot.
2017 szeptemberében a bruttó átlagkereset 292 900 forint volt, 13,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2017. január-szeptemberben a bruttó átlagkereset 290 900 forint volt. 2017. szeptemberben a bruttó átlagkereset 292...
A Die Welt című német konzervatív lap Soros Györggyel, a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív lap pedig a Közép-európai Egyetemmel (CEU) kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal.
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök szerint az ellenzéki pártok jövő tavasszal megnyerhetik a 106 egyéni választókerület többségét. A Demokratikus Koalíció (DK) elnöke az InfoRádiónak azt mondta: pártja elérheti akár a 15 százalékos eredményt is a választás napján.
A vár állagmegóvó rekonstrukciójához kapcsolódóan hamarosan megújul a régi városfal egy szakasza Egerben - jelentette be a beruházás helyszínén tartott sajtótájékoztatón a megyeszékhely polgármestere.