A gyermekotthonokban is megjelent a koronavírus- Szél Bernadett hangsúlyozta, hogy a szociális otthonok körébe ezek is beletartoznak, az oltási tervben mégsem szerepelnek itt. Szél szerint a kormány kiüresítette a közérdekű adatigénylést, ezért nem is látjuk reálisan, mi történik a szociális szektorban.
823 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 389 622 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 85 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 13 837 főre emelkedett.
Az érettségi általános vizsgakövetelmények megújításának köszönhetően 2023-tól még nagyobb szerepe lehet a vizsgákon a tanulói kreativitásnak és problémamegoldó készségnek. A kormány döntése alapján február 15-én kihirdették az egyes köznevelési tárgyú jogszabályok módosítását.
2020-ban a magyar gazdaság teljesítménye 5,1 százalékkal maradt el az előző évitől, amely jóval kedvezőbb az uniós országok mínusz 6,4 százalékos átlagánál. A Központi Statisztikai Hivatal adatai azt mutatják, hogy a gazdaságvédelmi lépések eredményesek voltak, a magyar gazdaság ellenálló-képessége jelentősen nőtt az elmúlt évtizedben - kommentálta
A nyáron először jár le a közmunkaprogramban meghatározott tízéves határidő. Az időkorlát miatt kiesők semmiféle külön támogatásra nem számíthatnak, márpedig az, hogy ennyi ideje a rendszerben vannak, arra utal, hogy a munkaerőpiacon aligha rúgnak labdába.
Kedden újabb vakcinaszállítmányok érkeztek, a Pfizer 102 ezer adagot küldött, míg a kínai Sinopharmból 550 ezer dózis jött, a Nemzeti Népegészségügyi Központ azonnal megkezdi a vizsgálatát – derült ki az operatív törzs keddi tájékoztatóján.
A nővér- és szakasszisztensképzést a Szent Ferenc-kórház, a Budai Irgalmasrendi Kórház, a Bethesda Gyermekkórház és a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének Szeretetkórháza indítja.
Megújulnak az érettségi általános vizsgakövetelményei 2023-tól: még nagyobb szerepe lehet a vizsgákon a tanulói kreativitásnak, problémamegoldó készségnek - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-t.
Útfejlesztések sora kezdődhet el, folytatódhat vagy fejeződhet be az idén az M100-astől az M4-esen át az M30-asig. Utóbbival újabb autópálya éri el az országhatárt.
Azoknál is, akik viszonylag könnyen átestek a fertőzésen, megjelenhet egy poszt-COVID szindróma, ami általános fáradtsággal, de szív-, vese-, vagy véralvadási problémákkal is járhat.
Nem nyugodott meg a lakosság a szélesedő körben elérhető vakcina hírétől, továbbra is maradtak a maszkok és a gyakori kézmosások, ugyanakkor lazult a magyarok általános fegyelme. Az idősebb korosztályban nem csak az oltási hajlandóság, de a regisztrációs arány is kiemelkedően magas, derül ki az Ipsos Covid-19 kutatássorozatának januári méréséből.
Magyarország - a kínai és az orosz vakcina miatt - 3,5 millió emberrel többet tud beoltani május végéig annál, mint ha csak brüsszeli beszerzéssel számolhatna - mondta az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésről szóló kormányzati törvényjavaslat keddi vitájában, az Országgyűlésben.
Részegen a szalagkorlátba csapódott egy sofőr az M0-son Maglódnál. A férfi csodával határos módon nem sérült meg súlyosan, gyalog hagyta el a helyszínt. Az M0-s autóúton Maglód térségében egy személyautó 2021. február 12-én
Megérkezett az első vakcinaszállítmány Kínából, ezzel már ötféle oltóanyag áll rendelkezésre Magyarországon - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője az operatív törzs nevében a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs keddi, online sajtótájékoztatóján.
„Szeredy Dani” írt cikket az Indexen arról, hogy a földhivatalban még nem látszik a földvásárlás. Ilyen munkatárs a lapnál nincs, a főszerkesztő pedig elmondta: a valódi szerző nem akarja felfedni magát.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el újabb négy árvízvédelmi szakaszon a Közép-Tiszán hétfőn, így már 504 kilométeren van nappali figyelőszolgálat - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) a honlapján.