Fabiny Tamás evangélikus püspök a kegyelmi botránnyal kapcsolatban azt mondta a Kossuth rádióban, az egyház bocsánatot kér, és megköveti azokat, akiket fájdalom, gyalázat és sérelem ért.
Az egyházra is ráég a szégyen, amiért szolgái nem vették időben észre a jeleket. Vagy ha sejtettek is valamit, inkább elfordították a fejüket – fogalmaz beszédében a püspök.
Bár meglehetősen békésen indult a péntek esti tüntetés, és a beszédek végéig az is maradt: azonban amikor a tömeg oszlásnak indult, kissé elszabadult a pokol.
A teljesen elkordonozott Várkert bazárban tartotta szombat délután 25. évértékelő beszédét Orbán Viktor, aki először szerepelt a nyilvánosság előtt a kegyelmi botrány kirobbanása óta. Sokan azt várták, hogy a miniszterelnök előáll majd valamivel, amivel el tudja téríteni a figyelmet és a közbeszédet a kegyelmi botrányról. Beszéde elején röviden kit
A Nyugat az iránytű, a jövő útja a tisztesség, a Fidesz rendszerének legnagyobb ellensége az igazság - mondta a Mindenki Magyarországa Néppárt, a Mindenki Magyarországa Mozgalom és a Kossuth Körök országos kampánynyitó rendezvényén Márki-Zay Péter.
Mint az ismert, január másodikától országosan egységesítették a nem lakossági vízdíjakat, és bevezették az átfolyási átmérőtől függő alapdíjat. Az intézkedés azt eredményezte egy faipari cégnél, hogy a minimális fogyasztás ellenére is negyvenszeresére nőtt a havi vízdíjuk.
Egy faipari cégnél közel negyvenszeresére nőtt a havi vízdíj, miután január másodikától országosan egységesítették a nem lakossági vízdíjakat, és bevezették az átfolyási átmérőtől függő alapdíjat.
"Hogy lehet így Isten országáról beszélni? Az egyházra is ráég a szégyen, amiért szolgái nem vették időben észre a jeleket. Vagy ha sejtettek is valamit, inkább elfordították a fejüket. Hallgattak, amikor kiáltani kellett volna. Zavartan magyarázkodtak, amikor jobb lett volna mélyen hallgatni" – mondta Fabiny Tamás a gyermekbántalmazásokat kísérő k
Orosz Mihály Zoltán a fehérgyarmati éjszakában szúrta ki a civil rendőrautót, amely felkapcsolt fényszórókkal állt az úttesten, szemben a forgalommal, így mérte a járművek sebességét.
A svéd NATO-csatlakozás hátráltatása miatt érkezik delegáció Budapestre, de a szenátorok Orbán túlzott oroszbarátságát és a Putyin elleni szankciók hátráltatását is a szemére vetik.
Dobrev Klára bemutatta az Árnyékkormány 10 pontos gyermekvédelmi programját. Orbán Viktor is gyermekvédelmi törvénycsomaggal lenne úrrá a kegyelmi botrányon.
Jó, hogy enyhe az idei tél, de ennyire talán mégsem! A víz csak 5 Celsius-fokos, ám a Balatoni Jegesmedvék közösség tagjainak éppen ideális a fürdésre, a hét végén is megmártóztak Balatonalmádinál.
Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke a Kossuth rádió Vasárnapi Újság című adásában kért bocsánatot azoktól, akiket a gyermekotthonokban bántalmaztak.
Kétpárti delegáció járt Magyarországon vasárnap, hogy NATO-ügyekben az Egyesült Államok és Magyarország közötti stratégiai kérdéseket vizsgálja. Az amerikai szenátorok a kormány és a Fidesz képviselőivel is szerettek volna találkozni, de a magyar kormány és a nagyobbik kormánypárt nem volt hajlandó fogadni őket. Chris Murphy demokrata szenátor szer
Továbbra is nagyon népszerű Ausztria a magyarok munkavállalók körében. Januárban csaknem 1800-zal nőtt az ott elhelyezkedők száma – ezt a Világgazdaság írta meg az osztrák társadalombiztosító adatai alapján. Az ok egyszerű: az itteni fizetésüknél lényegesen több pénzt kapnak ugyanazért a munkáért. A Híradó által megkeresett állásportálnál azt mond
A nemzetközi sajtó is felfigyelt a Hősök terén tartott, az influenszerek által szervezett tüntetésre, amely a bántalmazottak, a rászoruló fiatalok megsegítése mellett állt ki.
Tényi István volt fideszes politikus bejelentést tett a rendőrségnél Márki-Zay Péter, a Mindenki Magyarországa Néppárt (MMN) EP-listavezetőjének kijelentése miatt.
Az egyikük elmondta, hogy a NATO-n kívül a két ország közötti kereskedelemről is tárgyaltak volna. Szerinte az Egyesült Államok a második legnagyobb befektető Magyarországon, így jó lett volna beszélni a közös gazdasági érdekekről is.