Videón a rudli: több tucat szarvas szaladt át a főúton Nagyatádnál. Egy arra járó autós készített felvételt a csordáról a napokban. A Híradónak nyilatkozó vadász szerint a vadászati szezon végéhez közeledve egyre gyakrabban lehet számítani csapatokba verődött állatokkal az utakon.
Naponta 2-3 ezer egyforintos utalást indít tavaly nyár óta a magyar állam bankszámlájára egy péceli férfi, aki így fejezi ki egyet nem értését az őt sújtó ítélettel.
A Magyar Állami Operaház két szakszervezetnek tagjai március 19-én munkabeszüntetést kezdenek, amíg az intézmény vezetése meg nem állapodik velük az idei béremelésről és a kollektív szerződésről.
Tízezer tonna veszélyes hulladékot akarnak tárolni Sárbogárdon, a lakóházak közvetlen szomszédságában. Az erről szóló kormányhivatali engedélyről a Párbeszéd számolt be. Azt január végén adták ki, de a helyiek szerint már december eleje óta kamionszámra szállítják a korábbi ásványvízüzembe a selejtes akkumulátorokat. A polgármester azt mondta a Hír
Moskovics Judit, az RTL Házon kívül riportere elsőként tárta fel a bicskei gyermekotthon sötét titkait. Egy friss interjújában most elárulta, hogyan találkozott először azzal, hogy mi történik a gyermekotthon falai között.
Akkora tócsa alakult ki egy úthiba miatt a Heves megyei Lőrinciben, hogy egy kisebb hal úszkált benne. Egy helyi természetvédő videóra vette, amint kiszedi onnan, majd elengedte a Zagyvában. A férfi azt mondja, hogy több autó is megrongálódott a szakaszon. A Közút úgy tervezi, hogy március elején javíthatják ki az úthibát.
Csaknem 400 ezer üres nemzeti konzultációs ívet gyűjtött össze az Egységes Diákfront és az aHang. A civil szervezeteknél úgy látják: ennyi magyar biztosan nem kér a kormányzati propagandából. Az összegyűjtött ívekkel országjárásra indulnak és beszélgetéseket szerveznek azokról a kérdésekről, amelyekről szerintük a konzultációnak szólnia kellett vol
Már hétfőn megválaszthatják az új köztársasági elnököt, nem sokkal azután, hogy Novák Katalin lemondását elfogadhatja az Országgyűlés. A kormánypártok az Alkotmánybíróság elnökét jelölték. Orbán Viktor szerint az új államfő feladata lesz, hogy helyreállítsa az előző köztársasági elnök kegyelmi döntése miatt megbomlott nemzeti egységet. A Demokratik
Négy új svéd Gripen vadászgépet vásárol Magyarország – ezt azután jelentették be, hogy Orbán Viktor fogadta Ulf Kristersson svéd miniszterelnököt. Találkozójuk után az is kiderült, csaknem két év halogatás után hétfőn várhatóan jóváhagyja a magyar parlament Svédország csatlakozását a Nato-hoz. Orbán Viktor úgy fogalmazott: a két ország közötti biza
Egy csokor virággal mentette meg az osztályt Sulyok Tamás a dolgozatírástól. A leendő köztársasági elnök még diákként, a hetvenes évek első felében egy áprilisi délelőtt, becsengetés után egy csokor bokrétával kászálódott ki a padból és odalépett a meglepődött a fizikatanárnőhöz.
Néhány nap erejéig már belekóstolt a börtönéletbe a milliárdos vállalkozó, tévé tulajdonos és sportvezető, de vajon mi várna Gyárfás Tamásra, ha valóban évekre a rács mögé kerülne? Lapunknak is elmondta, hogy bizonyos benne, az első fokon hozott 7 éves fegyházbüntetést másodfokon jogerősen felülbírálják és büntetlenül jöhet ki a bíróság kapuján azu
Sértettségre, társadalmi egyeztetésre, a parlament elfoglaltságára hivatkozott a magyar kormány a ratifikálás blokkolásakor, és a törökökkel ellentétben nem tudták azt mondani: egy hadiipari megállapodást akarnak. Az egyelőre nem látható, hogy a Gripen-beszerzés mennyire előnyös Magyarországnak, de az biztos, hogy ezzel sikerült lezárni a több mint
A leginkább a Beugróból vagy a vígjátékokból ismert színész úgy érzi, több jelentős alakítását nem értékelte kellően a szakma, nem ismerik igazán a verseit, a rendezéseit és zenei alkotásait.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Habár Sulyok Tamás neve eddig sem volt ismeretlen, tegnap óta már az egész ország megtanulta, ugyanis Orbán Viktor őt javasolta köztársasági elnöknek, így vélhetően ő is fogja elfoglalni az államfői pozíciót.
Kitört a kanyarójárvány Belgrádban, a szakemberek ugyanakkor azt is közölték, hogy a betegek többsége vagy nem kapott védőoltást, illetve nem lehet tudni, hogy be van-e oltva. A regisztrált betegek között felnőttek és gyerekek is vannak. A szakemberek szerint hazánkban azonban nincs ok a pánikra, mivel a kanyaró elleni oltás Magyarországon 1969 óta
A robotasszisztált és a hagyományos urológiai műtétek összehasonlításáról is szó lesz a Jahn Ferenc kórház és az Országos Onkológiai Intézet ma kezdődő háromnapos konferenciáján.
Már majdnem egy hét eltelt azóta, hogy Aurelio kijött a börtönből. Eddig nem nyilatkozott senkinek, most azonban megtörte a csendet és könnyek között nyilatkozott a jövőbeni terveiről és a kislányáról is.
A püspök még mindig úgy látja, a volt igazgatóhelyettes - akit jogerősen ítéltek el azért, mert megpróbálta rávenni a bicskei áldozatokat, hogy vonják vissza a V. János igazgató ellen tett vallomásaikat - ártatlan.