A kutatásból az is kiderült, hogy a kormánypárt mostani eredménye a 2022-es választás óta a legalacsonyabb közvélemény-kutatási adat. A Fidesz előnye még így is tetemes, az ellenzéki pártok ugyanis nem tudtak megerősödni az elmúlt hónapokban.
Csütörtökön a gyulai általános iskolákban is megemlékeztek az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 176. évfordulójáról. Ünnepi műsorukban a hetedikes diákok egyaránt arra keresték a választ, mit jelent a haza? A március 15-i nemzeti ünnepet megelőzően, a gyulai általános iskolákban is megemlékeztek az 1848-49-es hősökről. A Dürerben és a lila s
Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter, Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár állami elismeréseket adott át március 15-e alkalmából a Pesti Vigadóban csütörtökön.
A múlt heti hideghullámot komolyabb fagy nélkül átvészelte a fejlődésben 3-4 héttel a szokásos időpont előtt járó vegetáció, de a hideg, sarkvidéki eredetű légtömegek nem járnak messze Magyarországtól, a jövő héten is van esély hideghullámra, éjszakai fagyokra - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
23 évesen fővárosi képviselő, 27 évesen már főpolgármester-helyettes volt. Az utóbbi években kormányszóvivőként és fekete öves tiktokkerként szerepelt, most pedig őt javasolják a Fidesz jelöltjének.
A Nyíregyházi Bem József Általános Iskola tavaszváró, zenés, kézműves foglalkozásra várja a nagycsoportos óvodásokat iskolára hangoló foglalkozás keretében 2024. március 22-én pénteken 16 órától.
Kucsov Renáta úgy jelentkezett be a prágai V4-csúcsról, hogy nem említette, hogy Orbánt kifütyülték előtte, és ezt sem látni, sem hallani nem lehetett az anyagban.
Varga Judit exférje erősen bízik benne, hogy a következő választásokig sikerül lerombolni/meggyengíteni a jelenlegi politikai status quo-t, aminek a fenntartása kizárólag a jelenlegi kormánypárti és ellenzéki "elit" érdeke.
A nem élelmiszeripari termékekre vonatkozó uniós gyorsriasztási rendszer 2023-as jelentése szerint a kozmetikumok voltak a leggyakoribb egészségügyi kockázatot jelentő terméktípusok - közölte az Európai Bizottság csütörtökön.
Több budapesti és vidéki iskola is kötelezővé tette a film megnézését a diákoknak. Az egyik iskolában igazolatlan hiányzás járt volna a tanulóknak, ha nem jönnek el a moziba.
A hatalom újabb lejárató kampányt indított az Átlátszó oknyomozó műhely ellen, épp a szabad sajtó ünnepén. A nemrég létrehozott Szuverenitásvédelmi Hivatalt használják erre a célra. A maradék független sajtó kiáll a megtámadott szerkesztőség mellett.
Halkóné Dr. Rudolf Éva, a Magyar Érdemrend Tisztikereszt és Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozatának kitüntetését, Petneházyné Bugán Magdolna a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést, míg Szeiler Jánosné a Magyar Ezüst Érdemkeresztet vehette át.
A 10. héten a szennyvizek SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja országos átlag tekintetében további csökkenést mutat - közölte az NNGYK. A vizsgált városok többségét stagnáló tendencia jellemzi, további csökkenést Békéscsabán, Budapest Központi Szennyvíztisztító Telepének ellátási területén, Miskolcon, Pécsett, Székesfehérváron és Veszprémben mért
A tél utolsó napjaiban sokakat foglalkoztat a kérdés: vajon mikor jön már végre a jó idő? A meteorológiai előrejelzések mellett a népi megfigyelések is segíthetnek megjósolni, hogy mikor hagyjuk végre magunk mögött a didergős reggeleket. A melegebb napokra viszont nemcsak vékonyabb kabáttal kell készülni, de érdemes az autónk műszaki felkészültségé
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
A miniszterelnök egy év kihagyás után megint a fővárosban mond beszédet. A Kutyapárt hidat foglal, néhány párt pedig becsatlakozik Karácsony megmozdulásába. Közben lesz egy sor lezárás és terelés is. A március 15-i programok és helyszínek.
Az intézmény kiállításai és terei mellett a Pénzmúzeum Panoráma Terasz is ingyen látogatható március 15-én, és ajándékot kapnak azok, akik korhű ruhában érkeznek.