A Fidesz belföldön és külföldön is békét akar, az infláció bezuhant, 1000 forint lehet a benzin a Tisza alatt, Magyar Péter pedig vagy pár másodpercet kap, vagy egy Pinokkió-karikatúra. Az M1-nél is elindult a választási hajrá.
Januárban azt közölte az adóforintokból finanszírozott közmédia, hogy kiegyensúlyozottak lesznek a kampányban. Aztán jött az állampárt békéscsabai turnéállomása, és egy végtelenített Orbán-show.
Vannak napok, amelyek sorsfordítóak, és vannak napok, amelyek egyszerűen csak... könnyűek. A horoszkóp szerint 2026. február 22., ez a különleges vasárnap az utóbbi kategóriába tartozik. Három csillagjegy számára ezen a napon ér véget egy hosszú, kimerítő belső csata, hogy átadja helyét a megérdemelt nyugalomnak.
Pécset is megsuhintotta 1956 szele, de a harcok súlypontja itt a Mecsek erdősége volt, ahol a Láthatatlanoknak nevezett szabadcsapatok csaptak össze a Vörös Hadsereggel, és az országban a legtovább tartottak ki. Két ötvenhatos túlélő visszaemlékezései alapján elevenítjük fel a mecseki gerillaharc történetét.
Életét vesztette egy férfi, miután behatolt Donald Trump Mar-a-Lago-i rezidenciájának biztonsági övezetébe. A titkosszolgálat közlése szerint az incidens idején sem Trump, sem más védett személy nem tartózkodott a helyszínen - írja a BBC.
Vasárnap kora délután kisebb tűz miatt kellett kiüríteni a Pólus Center ételudvarát, miután kigyulladt egy konyhai elszívóberendezés. Bár a beépített oltórendszer azonnal működésbe lépett, biztonsági okokból mintegy kilencven embernek kellett ideiglenesen elhagynia az épületet - számolt be a Telex.
Közös sajtótájékoztatón erősítette meg a két ország együttműködését Marco Rubio és Orbán Viktor. Az eseményt olvasóink is értékelték, ebből válogattunk.
Az 1952-es születésű klinikai szakpszichológus a Hellinger-féle családállítás magyarországi meghonosítója volt. Munkássága a transzgenerációs traumák feldolgozását tette elérhetővé sokak számára.
Kora tavaszias, olykor szeles idő várható február utolsó hetében, a csúcshőmérséklet napközben jellemzően 10 Celsius-fok felett alakul, de a hétvégén akár 12-18 fok is lehet. A hét elején még többfelé lehet csapadék, akár zivatar is, majd szerdától szárazabb és egyre naposabb idő várható - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Egy férfi kórházba került, de nem tudta elmondani, mi történt vele az utolsó percekben. Az általa vezetett Tesla a Berettyó vizében kötött ki, ő pedig csak arra emlékszik, hogy már baj van, és próbál kijutni az autóból. Egy horgász levideózta az úszó autót.
Az áprilisi országgyűlési választáson induló jelöltek és jelölőszervezetek választónként három forintért juthatnak hozzá a szavazóköri névjegyzékben szereplő választópolgárok nevéhez és lakcíméhez.
A volt főpolgármester úgy gondolja, Szentkirályi Alexandra jobban átlátja a fővárost, mint a csak közlekedéshez értő Vitézy Dávid. Úgy véli, a Fidesz hibát követett el Szentkirályi visszaléptetésével.
A Tisza Párt elnöke óriási eredménynek tartja, hogy mindenhol nyílt a választási verseny a Fidesszel. Az ő számaik szerint a körzetek többségében a Tisza vezet.
A politikus az országjárás vasárnapi állomásain is ismertette a Tisza Párt programjának fő elemeit. Az uniós forrásokért cserébe az Európai Ügyészséghez is csatlakozna, és helyreállítaná a jogállamot.
A miniszter bejelentette, hogy a leállított olajtranzit miatt a kormány vétózza az Ukrajnának szánt uniós pénzeket és szankciókat. A döntés hátterében a Barátság kőolajvezeték január végi leállása áll.
Karel Havlícek cseh miniszterelnök-helyettes jelentette be, hogy Prága nem blokkolja a 20. orosz szankciócsomagot. Nemcsak tárgyalásokat sürgetnek, hanem gyakorlati segítséget is felajánlottak Szlovákiának.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Az MSZP-s képviselő szerint a szavazatok harmadolódnak a Budapest 08-as kerületben közte, a fideszes Tarnai Richárd és a tiszás Virágh Gabriella között. Győzelme a taktikai szavazókon múlhat.
Négy éve indult el az orosz agresszor háborúja, 4 éve szólnak a szirénák, 4 éve válnak földdel egyenlővé városok. A szervezők szerint ezt nem lehet a szőnyeg alá söpörni, és e fölött nem lehet szemet hunyni.
A választók 71 százaléka nem támogatja, hogy a külhoni magyarok is szavazhassanak, derült ki a Demokratikus Koalíció által rendelt felmérésből. Szerintük a levélszavazás jelenlegi rendszere igazságtalan, számos csalásra ad lehetőséget, és akár el is döntheti a választást. A kampány hátteréről beszélgettünk a DK egyik vezető politikusával.
Eredics Gergő, a bíboros titkára egy budapesti templomi eseményen számolt be a prímás stabil állapotáról. A kórházban fekvő egyházfő hálás az imákért, és kéri, a hívek tartsanak ki a nagyböjti készületben.
Elhunyt Kecskeméti Sándor keramikus- és szobrászművész. A Munkácsy-díjas alkotó, a kortárs magyar plasztika egyik legeredetibb képviselője életének 79. évében, szombaton hunyt el – közölte vasárnap az MTI-vel a munkáit bemutató Initio Arts & Design galéria.
A TISZA Párt elnöke nem rejtette véka alá a véleményét, és ismét a kormánynak üzent. Szerinte elképesztő összegekből próbálják őt és a pártját befeketíteni.