Kalkulációk szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed a következő egy évben jelentősen csökkenti az alapkamatot és hogy lassul az amerikai gazdaság növekedése.
Megváltozott összetételű tanáccsal október második felében folytatódik a Human Operator Zrt.-hez kapcsolódó ügy a Szegedi Törvényszéken - tájékoztatta a bíróság kedden az MTI-t.
Már lehet jelentkezni az Agrovirtus egyetemistáknak szóló digitális agrártechnológia versenyre, mely idén egy kétnapos agrár-vezetőképző akadémiával kiegészülve segíti a hallgatók készségfejlesztését.
A háttérben az áll, hogy a városszéli hipermarketek helyett a lengyelek már sokkal inkább a könnyebben megközelíthető, kisebb diszkontokban vásárolnak. A lengyelországi fejlemények ugyanakkor nem érintik a magyar Tesco-kat.
A marketingszakma hálás téma, így nem meglepő, hogy a karikaturistákat is megihleti. Sőt vannak, akiknek egyenesen az a profiljuk, hogy a marketing-, reklám- és médiaipart figurázzák ki. Jelen cikk három ilyen „marketingkarikaturista”, Scott Adams, Tom Fishbourne és Hugh MacLeod munkásságán keresztül mutatja be a marketingesek imázsát. Persze legyü
A háttérben az áll, hogy a városszéli hipermarketek helyett a lengyelek már sokkal inkább a könnyebben megközelíthető, kisebb diszkontokban vásárolnak. A lengyelországi fejlemények ugyanakkor nem érintik a magyar Tesco-kat.
A Magyar Nemzeti Bank újabb területen adott plusz időt a hazai pénzforgalmi szolgáltatóknak a felkészülésre. Idén a magyar bankok még minden határidőt lekéstek.
Enyhítenek a britek azon a szabályozáson, hogy meddig maradhatnak az országban a külföldi fiatalok a diplomájuk megszerzése után. Eddig a kinti egyetem elvégzése után négy hónapig maradhattak még az országban, ezt tolják ki majd két...
Érték és Minőség Nagydíjat kapott a Parlamentben a Gallicoop Klasszik pulykamell terméke. Az ünnepségen a kiváló magyar termékeket és szolgáltatásokat díjazták.
Az Európai Unióban Magyarországon a legolcsóbb a lakossági földgáz ára – derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal augusztusi ár összehasonlító vizsgálatából.
Most még megpályázható az a kamatmentes uniós hitel, amivel felújíthatjuk a házunk energetikai rendszerét. Aki már régóta gondolkodik a fűtés vagy épp a nyílászárók korszerűsítésén, annak itt a legjobb alkalom, hogy belevágjon! Az érdeklődésnek hála a lakossági pályázat keretei vészesen fogyatkoznak, de most még meg lehet csípni a lehetőséget – hív
Az utóbbi években felelősödtek az ármozgások a tőzsdéken, más tőkepiacokon, miközben egyes tőzsdék pár év alatt sehová sem jutottak. Ezt az abszolút hozamú alapok azonban elvileg jól ki tudják használni. A gyakorlatban a teljesítményük nagyon vegyes, szép emelkedéseket és eséseket egyaránt látunk.
Szeptember első dekádjában az országon átvonuló hidegfront nemcsak a nyár végét hozta el, hanem bőséges csapadékkal áztatta a kiszáradt talajt. A lehullott eső kedvező hatással van az őszi érésű növények fejlődésére és minőségének alakulására. Növényvédelmi szempontból a nedvesség és a tartós harmatképződés elősegíti a kórokozók egy részének fejlőd
Segíti az őszi káposztarepce vetését az elmúlt napok csapadékos időjárása, azonban a napraforgó betakarítását valamelyest nehezítette - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (Nak) országos osztályelnöke az Mti érdeklődésére.
November 26-án második alkalommal rendezzük meg, az Utódlásra felkészülni! - Generációváltás a családi cégeknél konferenciát. A következő generáció képviselőjeként találkozhatnak Ifj Martos Péterrel, Reklámajándék.hu nextgen-jével is.
Elég húzos árakkal érkezhet Magyarországra a legújabb iPhone. A legdrágább változatért majdnem 600 ezer forintot kell fizetni. Leleplezte újdonságait az Apple. Az új okostelefon az iPhone 11 nevet kapta - jelentette be Tim Cook vezérigazgató.A...
A klímakrízis kellős közepén semmi sem érhetné meg jobban egy nagyvállalatnak annál, mint hogy kidobolja: környezetkímélőbb gyártási módra állt át. Legalábbis elsőre ezt gondolnánk, de a valóság egészen mást mutat. Egyre jobban elharapózik a cégek körében a titkos fenntarthatóság, amikor a színfalak mögött jelentősen csökkentik az ökológiai lábnyom
Ötből négy egyetemista indítana saját vállalkozást, a legtöbben azért, hogy megvalósítsák önmagukat – derült ki a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) felméréséből. A kutatás szerint a diákok nagy része külföldön is kipróbálná magát, a legtöbben több évre vagy akár örökre is kint maradnának. A Budapesti Metropolitan Egyetem negyedszer készítette e
A magyarországi folyamatok is tükrözik az európai helyzetet – gondnak látom, hogy a termelői elvárások nehezen találkoznak a tényleges piaci igényekkel. A hazai feldolgozók, a takarmánykeverők és a malmok is megvették, amire szükségük lesz a közeli hónapokban. Az export kiszállítások sem tudják ezt fokozni, a közeli szállításra nem jelenleg igény.