2012. április 5. csütörtök

ápr. 5
1:21
Eurofutball: az Olympiakosz Megyeri nélkül jutott be a kupafináléba (She)
Az Olympiakosz gól nélküli döntetlent játszott az OFI vendégeként, így 1–0-s összesítéssel bejutott a labdarúgó Görög Kupa fináléjába. A találkozón ezúttal nem Megyeri Balázs őrizte a pireusziak hálóját, hanem az északír kapus, Roy Carroll.
ápr. 5
6:48
Világbajnokból ismét tanuló lett (Behaviour)
Amikor a 2007-es gyorsasági motoros világbajnok, Talmácsi Gábor bejelentette, hogy sportágat vált 2012-re, abban mindenki biztos volt, hogy új elhivatottságának is köze lesz a száguldáshoz. Így is lett, hisz ebben az évben rallyversenyzőként szeretne minél sikeresebb lenni.
ápr. 5
6:50
Megkezdődött a pécsi "bunda" tárgyalása (Behaviour)
Tagadta bűnösségét a Pécsi Törvényszéken szerdán kezdődött büntetőperben az a volt barcsi labdarúgó, aki az ügyészség szerint tavaly ősszel egy fogadás sikere érdekében bundázásra akarta rávenni Törtei Tamást, a Pécs játékosát.
ápr. 5
6:52
Hibátlan gyakorlatot remél Berki Krisztián (Behaviour)
A kínai Világkupán kezdi meg az idei szezont Berki Krisztián, a lólengés kétszeres világbajnoka. A Cepóban rendezendő eseményre szerenként 12 tornász kapott meghívót, a selejtezőket szombaton, a négyfős döntőket vasárnap rendezik.
ápr. 5
6:54
"Ami tőlünk telik, megtesszük, mást azonban nem ígérhetek!" (Behaviour)
Mocsai Lajos a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint a pénteken kezdődő göteborgi olimpiai selejtezőtornán a házigazda svédek kiemelkednek a mezőnyből, mögöttük óriási csata várható a londoni szereplést érő második helyért. A szakember a Népszavának elmondta, a mai napig nem sikerült tökéletesen feldolgozni a Veszprém BL-kiesését a spanyol Leon ellen, illetőleg…
ápr. 5
6:56
A Valencia magában, a Schalke csodában bízik (Behaviour)
Amíg a négy ibériai egyesület közül három előnnyel folytathatja ma az Európa Liga negyeddöntőjét, addig a Valencia, történelme során a múlt héten először vereséget szenvedett egy holland ellenféltől, névlegesen az Alkmaartól.
ápr. 5
7:03
Tenisz: Venus Williams két szettben megverte Jankovicsot (She)
Egyesben a 2. forduló utolsó két mérkőzését is lejátszották a Charlestonban zajló WTA-tornán. Az amerikai Venus Williams két szettben, 7:5, 6:0-ra győzött a 7. helyen kiemelt szerb Jelena Jankovics ellen. A cseh Lucie Safarová ugyancsak két játszmában nyert a horvát Mirjana Lucic ellen.
ápr. 5
7:21
Franciaország: Ginola elbukta a 19 éve Houllier ellen indított pert (She)
Egy francia bíróság véget vetett David Ginola és Gerard Houllier 19 éve tartó ellenségeskedésének, miután elutasította azt a keresetet, amelyet a futballista becsületsértés és rágalmazás miatt indított korábbi szövetségi kapitánya ellen.
ápr. 5
7:23
NHL: könnyedén nyert a Montreal, szétlövéses Detroit-siker (She)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) 180. játéknapján két mérkőzést rendeztek. A Keleti főcsoport sereghajtója, a Montrea 5–2-re győzött a Tampa Bay ellen, St. Louisban két, már biztos playoffrésztvevő találkozott – a Blues szétlövésben kapott ki a Detroittól.
ápr. 5
8:18
Spanyolok uralják az Európa Ligát (Metropol)
Izgalmasabbnak ígérkeznek a BL negyeddöntőinél az Európa Liga párharcai. Egyedül az Athletic Bilbao készülhet viszonylag nyugodtan a ma estére, hisz az első meccsen idegenben győzött a Schalke 04 ellen.
ápr. 5
8:27
Folytatódott a thriller-sorozat a nyugati 7-8. helyért (Agroinform)
A Denver két ponttal vérzett el New Orleansban, míg a Phoenix csupán kettővel nyert Salt Lake Cityben.
ápr. 5
8:51
Bp. Honvéd: Ceolinnal szemben elfogyott Supka Attila türelme (She)
A Győrből kölcsönbe érkezett Nicolas Ceolinnal már egy ideje elégedetlen Supka Attila vezetőedző, akinek a Videoton elleni bajnokit követően fogyott el végkép a türelme – a brazil futballistának most a második csapattól kellene felküzdenie magát az első kerethez.
ápr. 5
9:03
Óriási csatában nyert a Detroit (Agroinform)
A Detroit Red Wings szétütésben legyőzte a vendég St. Louis Bluest.
ápr. 5
9:05
Di Matteo még nem foglalkozik a Barcával, Jesus szerint a jobb csapat esett ki (Agroinform)
A Chelsea 2-1-re legyőzte az utolsó pillanatokig szorongató Benficát, és 3-1-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe.
ápr. 5
9:09
Videó: csinos öttusázónk nehéz helyzetbe hozná a kapitányt (She)
Április 12 és 15. között Százhalombattán rendezik a Trigranit öttusa Világkupát. A verseny fontos a magyar pentatlonlistáknak, ugyanis a londoni olimpián csak két-két női, illetve férfi versenyző lehet. Két világbajnokunk, Gyenesei Leila és Tibolya Péter az NSO Tv-nek beszélt a versenyről, a felkészülésről és a kihívásról.
ápr. 5
9:11
Libertadores-kupa: újabb vereségükkel alighanem búcsúztak Ronaldinhóék (She)
Vereséget szenvedett az ecuadori Emelec vendégeként, így minimális esélye maradt csak a továbbjutásra a Flamengónak a legrangosabb dél-amerikai labdarúgó-sorozat, a Libertadores-kupa csoportkörében.
ápr. 5
9:21
Rögbijátékossal erősített a New York Jets (Agroinform)
Hayden Smith személyében egy korábbi rögbijátékossal erősítette meg keretét a New York Jets csapata.
ápr. 5
9:27
Bundesliga: Wiese új kihívásokra vágyik, hét év után elhagyja a Werdert (She)
Tim Wiese, a Werder Bremen labdarúgója bejelentette: nem hosszabbítja meg klubjával a szezon végén lejáró szerződését, azaz hét szezon után távozik a brémaiaktól.
ápr. 5
9:29
Bundesliga: a család dönt róla, hogy Raúl marad-e még a Schalkéban (She)
A szezon végén lejár a szerződése Raúl Gonzáleznek, a Schalke spanyol labdarúgójának. A gelsenkircheni klub szeretne hosszabbítani a Real Madridtól két éve érkező csatárral, ám a játékos még nem döntött a folytatásról.
ápr. 5
9:31
Videó: elmaradt a Loki-csoda, a lila-fehérek jutottak a döntőbe (She)
A labdarúgó Ligakupa elődöntőjének visszavágóján a Kecskemét 1–1-es döntetlent játszott a DVSC-Teva vendégeként, így az első mérkőzésen elért 4–0-s sikerrel összesítésben 5–1-gyel búcsúztatta a bajnokságban listavezető debrecenieket. A vezető gólt Farkas Balázs szerezte büntetőből a 23. percben, a lila-fehérek pedig Tököli Attila révén egyenlítettek az 54. percben. Nézze meg a gólokat a Sport…
ápr. 5
9:39
A Barca már döntős, csak az ellenfél kiléte a kérdés - Mourinho (Agroinform)
A Real Madrid ellenfele a négy között a Bayern München lesz. Mourinho a Barcát már biztos döntősnek tekinti.
ápr. 5
9:57
V. Williams kiejtette Jankovicsot (Agroinform)
A hetedik helyen kiemelt szerb már a második fordulóban búcsúzott.
ápr. 5
9:59
Berki idei első "igazi" versenyére készül (Agroinform)
Berki Krisztián szerdán Kínába utazott, ahol részt vesz az idei első nemzetközi versenyén.
ápr. 5
10:03
Kecskemét: Tököli reméli, a Videoton ellen most rajtuk a sor (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Kecskeméti TE csatára, Tököli Attila a szerdai, DVSC-Teva elleni Ligakupa-elődöntő-visszavágó után a Sport Televíziónak elmondta: reméli, le tudják győzni a Videotont, amelytől a Szuperkupában legutóbb kikaptak.
ápr. 5
10:05
Profi boksz: Lebegyev félelmetes horga végzett Coxszal - videó (She)
Helyi idő szerint április 4-én este hazájában, Moszkvában lépett szorítóba a cirkálósúlyú WBA interim bajnok Gyenisz Lebegyev a barbadosi Shawn Cox ellenében.
ápr. 5
10:15
Húsz év után véget ért David Ginola és Gerard Houllier pere (Agroinform)
Ginola becsületsértés és rágalmazás miatt indított korábbi szövetségi kapitánya ellen.
ápr. 5
10:17
A Benfica elnöke szerint Platini ejtette ki csapatát (Agroinform)
Jorge Jesus, a Benfica trénere szerint a Chelsea-nek esélye sincs a Barcelona elleni elődöntőben.
ápr. 5
10:19
Raúl családja dönti el, marad-e a csatár Gelsenkirchenben (Agroinform)
A szezon végén lejár Raúl szerződése a Schalkénál, a spanyol csatár még nem döntött jövőjéről.
ápr. 5
10:39
U17: Hollandiát és a házigazdát kapta Belgium - lehet, hogy mi játszunk velük? (She)
Szerdán kisorsolták az U17-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének beosztását. A mieink selejtezőköréből óvással továbbjutó belgák a címvédő Hollandiát, a házigazda Szlovéniát és Lengyelországot kapták.
ápr. 5
10:51
Továbbra sem találják Pato bajainak okát (Agroinform)
A brazil csatár 2010 januárja óta szinte folyamatosan sérült, ám a problémáinak gyökerét nem találják.
ápr. 5
11:15
Európa-liga: csütörtökön már az elődöntőbe jutás a tét - program (She)
Csütörtökön rendezik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóit. A három spanyol klub közül kettő, a Valencia és az Athletic Bilbao is hazai pályán szerepel, míg az Atlético Madrid Hannoverben vendégszerepel. A negyedik párharcban a Metaliszt Harkiv a Sportingot fogadja.
ápr. 5
11:17
Vasas: mára ígértek fizetést a csapat labdarúgóinak a vezetők (She)
Fizetést ígért csütörtökre Lakatos Csaba, aki a Vasas labdarúgócsapatának tulajdonosa, Faragó Attila képviseletében járt az angyalföldi csapat öltözőjében.
ápr. 5
11:19
Milan: az orvosok továbbra sem találják Pato problémáinak okát (She)
Az AC Milan orvosi stábjának vezetője elkeseredetten nyilatkozott Alexandre Patóval, az együttes brazil labdarúgójával kapcsolatban, aki 2010 januárja óta szinte folyamatosan sérült, ám a problémáinak gyökerét nem találják.
ápr. 5
11:27
A Bilbao páholyban, a Hannover, a Valencia és a Metaliszt otthon vitézkedne (Agroinform)
A baszkok 4-2-ről fogadják a Schalkét, a többiek hazai környezetben dolgoznák le egygólos hátrányukat.
ápr. 5
11:45
Nem minősítem Kiss Lászlót - Egervári Sándor (Agroinform)
A Huszti-ügyet Kiss László Kanadából próbálta felmelegíteni, sejtelmes nyilatkozatára Egervári Sándor válaszolt.
ápr. 5
11:47
113 pontot szórt egy kosaras a libanoni bajnokságban (Agroinform)
Elképesztő dobóteljesítménnyel 113 pontot szórt egy bajnoki mérkőzésen Mohammad el-Akkari.
ápr. 5
11:51
Man. United: Nani egy hónapos kihagyás után vasárnap visszatérhet (She)
Vasárnap ismét pályára léphet Nani, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester United szélsője. A portugál válogatott futballista március nyolcadika óta nem játszott, hiszen bokasérüléssel bajlódott.
ápr. 5
11:53
Kosárlabda: utánpótlástorna és kiállítás a csepeli centenáriumon (She)
A Csepeli Kosárlabda Iskola utánpótlástornával és kiállítással emlékezik meg csütörtökön a Csepel SC centenáriumáról.
ápr. 5
11:55
London 2012: a hollandok hiányolják Blankers-Koen metrómegállóját (She)
Tiltakozik a Holland Atlétikai-szövetség a londoni olimpia szervezőinél, amiért az elmúlt évszázad legjobb női atlétájának is megválasztott, 1948-ban négy olimpiai bajnoki címet szerző Fanny Blankers-Koenról nem neveztek el metrómegállót.
ápr. 5
11:57
NB II: megműtötték a szolnoki csapatkapitányt, hónapokat hagy ki (She)
A március 24-i, Ceglédi VSE elleni mérkőzésen keresztszalag-szakadást szenvedett a labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő Szolnoki MÁV csapatkapitánya, Antal Gábor. A játékost hétfőn megműtötték, felépülése hónapokat vesz igénybe.
ápr. 5
12:03
Kondás szerint hasznos a Ligakupa, és sajnálja az elbukott finálét (Agroinform)
A Kecskemét a hazai, 4-0-ás sikerét követően 1-1-es döntetlent játszott a Debrecen vendégeként, így bejutott a fináléba.
ápr. 5
12:09
Vízilabda: pécsi utánpótlástornán vesz részt a Partizan és a Bogliasco (She)
Immár negyedik alkalommal kerül sor Pécsen a Kinder+Sport elnevezésű utánpótlástornára, amelyet ezúttal a gyermek korosztály számára rendeznek meg.
ápr. 5
12:11
Atlétika: felfüggesztené működését a görög szövetség (She)
Felfüggesztené működését a Görög Atlétikai-szövetség, mert a gazdasági válság miatt a kormány megvonta az állami támogatás egyharmadát.
ápr. 5
12:13
Videó: Bogdán óriási bravúrja a hét legnagyobb védései között (She)
Mint arról beszámoltunk, a mértékadó brit hírportál, a BBC és az ESPN sportújságírója is a a forduló válogatottjának kapujába állította az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Bolton Wanderers kapusát, Bogdán Ádámot. A Wolverhampton ellen 3–2-re megnyert meccsen a magyar válogatott kapus több nagy bravúrt is bemutatott, ezek egyike pedig bekerült a hét öt legnagyobb védése közé.
ápr. 5
12:15
Torna: edzője szerint nem tragédia, ha Berki nem nyer Kínában (She)
Berki Krisztián keze ugyan még érzékeny, de már nem fáj, így világbajnok tornászunk a hétvégén elindul az A-kategóriás kínai világkupaversenyen. Edzője, Kovács István szerint a viadal csupán a felkészülés egyik állomása, így nem helyezésekben, főleg nem vk-győzelemben gondolkodnak.
ápr. 5
12:27
NB II: töretlen a bizalom a vezetőedző iránt Kazincbarcikán (She)
Kellemetlen vereséget szenvedett az NB II Keleti csoportjának 21. fordulójában a Kazincbarcika a kieső helyen álló Honvéd-MFA ellen, de a klub háza táján nincs pánikhangulat.
ápr. 5
12:29
Euro 2012: egyelőre nem tudni, hogyan szűrik ki a külföldi rendbontókat (She)
Egyelőre nem sikerült regisztrálni azokat a külföldi szurkolókat, akiket hazájukban eltiltottak a mérkőzések látogatásától. Két hónappal a labdarúgó Európa-bajnokság kezdete előtt a lengyel szervezők így nem tudják, hogyan szűrik ki a külföldi rendbontókat.
ápr. 5
12:30
Eladják az FTC-ingatlanok egy részét (Metropol)
A Magyar Állam értékesíti a Ferencváros Üllői úti ingatlanának azt a részét, amelyre nincs szükség a nemzetközi mérkőzések megrendezésére alkalmas stadion építéséhez.