2012. augusztus 12. vasárnap

aug. 12
0:01
Fölényesen nyerték meg az olimpiát a címvédő amerikai női kosarasok (Agroinform)
Az Egyesült Államok női válogatottja sorozatban ötödször diadalmaskodott az ötkarikás játékokon.
aug. 12
0:01
Olimpia: ukrán vert olaszt a nehézsúlyú bunyódöntőben (She)
Az ukrán Olekszandr Uszik nyerte meg az ökölvívók 91 kilogrammos, nehézsúlyú kategóriáját, miután a döntőben legyőzte az olasz Clemente Russót.
aug. 12
0:03
A Ferencváros pontrúgások után volt eredményes a Pápa ellen - videó (Agroinform)
Megszerezte idénybeli első győzelmét a Ferencváros, miután 4-1-re nyert hazai pályán a Pápa ellen.
aug. 12
0:05
Két bronzot gyűjtöttek a magyarok az utolsó előtti napon (Agroinform)
A kajakos Douchev-Janics Natasa 200 méteren délelőtt, az öttusázó Marosi Ádám pedig este végzett a harmadik helyen.
aug. 12
0:07
Így futottak Bolték világcsúcsot - videó (Agroinform)
Jamaica 4x100-as váltója szenzációs világcsúccsal nyerte a londoni olimpia utolsó szombati atlétikadöntőjét.
aug. 12
0:09
Felkészülés: győzött a Vidi európai kupaellenfele (She)
A Trabzonspor 2–0-ra legyőzte az Ordusport a két török labdarúgócsapat szombat esti felkészülési mérkőzésén.
aug. 12
0:13
Olimpia: Gabon első érme, megelőztek minket az olaszok (She)
Az olasz Carlo Molfetta nyerte a tékvandósok +80 kg-os súlycsoportjának aranyérmét, miután a döntőben legyőzte a gaboni Anthony Obamét. A bronzérmes a kubai Robelis Despaigne és a kínai Liu Hszia-po lett.
aug. 12
0:15
Japán arany 48 év után ökölvívásban (Agroinform)
A 75 kg-os súlycsoportban a japán Rijota Murata győzött a férfi ökölvívótornán, a londoni olimpián.
aug. 12
0:19
Ibrahimovic duplája mentette meg a PSG-t a vereségtől - videó (Agroinform)
A párizsiak helyzetek sokaságát elpuskázva 2-2-es döntetlent értek el a bajnokság első fordulójában a Lorient ellen.
aug. 12
0:27
Olimpia: két bronz az utolsó előtti napon - szombati mérleg (She)
A magyar küldöttség szombaton Douchev-Janics Natasa és Marosi Ádám révén két újabb harmadik helyet ért el, így immár 8 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzérem gyarapítja a remek éremkollekciót. Táblázatunkban megtekintheti a szombati magyar vonatkozású eredményeket!
aug. 12
0:31
Portugália: a Porto a hajrában nyerte meg a Szuperkupát (She)
Zsinórban negyedszer nyerte meg a labdarúgó Portugál Szuperkupát a Porto. A „sárkányok" a 2012-es Szuperkupa-meccsen az Académicát győzték le 1–0-ra. A találkozó egyetlen gólját a kolumbiai csatár, Jackson Martínez jegyezte a 90. percben.
aug. 12
0:35
Blog: Kajakra veszi? - Thury Gábor írása Janics Natasáról (She)
Újabb olimpiai témájú blogbejegyzésében Thury Gábor, a Nemzeti Sport főmunkatársa ezúttal Janics Natasáról ír, aki Londonban egy ezüstöt és egy bronzot nyert – ezzel önmaga nagyon nem volt elégedett. Fikciók a közelmúltról és a jövőről.
aug. 12
0:39
NS: a bronz két oldala; Szellő István-interjú; hová hívják Nikolicsot? - vasárnap (She)
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.
aug. 12
0:43
Tenisz: Czink is sikerrel kezdett a cincinnati selejtezőben (She)
Babos Tímea után Czink Melinda is sikerrel vette a cincinnati tenisztorna selejtezőjének első fordulóját. A magyar teniszező a hazai környezetben versenyző Melanie Oudint múlta felül két szettben (6:3, 6:4).
aug. 12
0:45
Olimpia: női öttusázóink zárják a játékokat - a vasárnapi program és a magyarok (She)
A londoni olimpia utolsó napján is szoríthatunk még magyar versenyzőkért. Kovács Tamás a maratoniban indul, míg Parti András a hegyikerékpárosok között küzd. Férfi kézilabdázóink a bronzéremért, pólósaink az ötödik helyért játszanak. Női öttusázóink, Kovács Sarolta és Tóth Adrienn szereplése pedig keretbe foglalja a napot. Az ötkarikás játékok záróünnepségét pedig 22 órától rendezik.
aug. 12
0:49
Videó: Bene nem szakmai alapon ítéli meg a Fradi-meccset (She)
„Nem szeretném szakmai alapon megítélni a találkozót" – jelentette ki Bene Ferenc, a Lombard Pápa vezetőedzője a Ferencváros elleni idegenbeli bajnoki labdarúgó-mérkőzés után, utalva a vitatható játékvezető ítéletekre. A hazaiak részéről Józsi György elmondta, nagy nyomás volt a csapaton, és különösen örül, hogy ennyire sikeresen megoldották a feladatot, vagyis a győzelem megszerzését.
aug. 12
0:51
Az olaszok tekvondóarannyal előztek be minket az éremtáblázaton (Agroinform)
A férfiak +80 kg-os kategóriájában az olasz Carlo Molfetta érdemelte ki az aranyérmet a londoni olimpia tekvondótornáján
aug. 12
1:03
Videó: Gyönyörű Marosi Ádám bronzérme - Mizsér (She)
Mizsér Attila olimpiai bajnok öttusázó értékelte az NSO Tv-nek Marosi Ádám bronzérmét és Kasza Róbert 12. helyét a londoni olimpián. Mizsér szerint a magyarok egész nap nagyszerűen szerepeltek, különösen lovaglásban, amelyben mindössze hárman teljesítették hibátlanul a pályát, köztük Marosi és Kasza.
aug. 12
1:09
Megszületett Montenegró első olimpiai medálja, a mieink továbbra is a top 10-ben - éremtáblázat (Agroinform)
A montenegrói női kézilabdázók ezüstérmükkel történelmet írtak, Oroszország hat aranyat gyűjtött szombaton.
aug. 12
7:03
Labdarúgás: Del Bosque is szívesen vacsorázna Angela Merkellel (She)
Vicente del Bosque, a világ- és Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya elfogadta Angela Merkel német kancellár felvetését, miszerint örömmel vacsorázna vele.
aug. 12
7:39
Tenisz: Radwanska és Wozniacki nyert, Kerber kiesett (She)
Kialakult a negyeddöntő párosítása a Montrealban zajló WTA-tornán. A hetedik helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki három szettben nyert az amerikai Varvara Lepchenko ellen és továbbjutott a másodikként rangsorolt lengyel Agnieszka Radwanska is. A 6. helyen kiemelt német Angelique Kerber és 8. kiemelt olasz Sara Errani viszont búcsúzott.
aug. 12
7:57
Császár nélkül játszanak a bronzért a kézisek a horvátok ellen (Infostart)
A férfi kézilabda-válogatott bronzmérkőzésen lép pályára, míg Kovács Sarolta és Tóth Adrienn a női öttusázók versenyében harcol majd a dobogóért a londoni olimpia zárónapján, vasárnap.
aug. 12
8:03
Tsonga nekiment egy tűzcsapnak, nem játszhat Cincinnatiben (Agroinform)
Jo-Wilfried Tsonga térdsérülése miatt kénytelen kihagyni a jövő héten esedékes cincinnati férfi tenisztornát.
aug. 12
8:21
Del Bosque elfogadta Angela Merkel vacsorameghívását (Agroinform)
Vicente del Bosque,a spanyol válogatott szövetségi kapitánya elfogadta Angela Merkel német kancellár meghívását.
aug. 12
8:39
A vakuzó nézők miatt majdnem elúszott Daley bronzérme (Agroinform)
Egy furcsa nézőtéri közjáték után kis híján meghiúsult a britek első műugró érme a londoni olimpián.
aug. 12
8:51
Mire érdemes figyelni vasárnap a londoni olimpián? (Infostart)
A londoni olimpia zárónapján - melyen 15 számban osztanak érmet - a férfi kézilabda-válogatott a harmadik helyért játszik, de akár női öttusában is a dobogó közelébe kerülhetnek a magyar versenyzők.
aug. 12
8:51
Tenisz: Radwanska három játékot nyert Li Na ellen Montrealban (She)
Kialakult az elődöntő párosítása a Montrealban zajló WTA-tornán. A hetedik helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki két szettben nyert a hazai pályán szereplő Aleksandra Wozniak ellen és továbbjutott a 16.-ként rangsorolt cseh Lucie Safárová is. A második kiemelt Agnieszka Radwanska viszont nagyon kapott Li Nától, és Petra Kvitová is elbúcsúzott.
aug. 12
8:53
Tenisz: Djokovics és Gasquet játssza a torontói döntőt (She)
Novak Djokovics és Richard Gasquet játssza a döntőt a torontói kemény pályás férfi tenisztornán.
aug. 12
8:57
Del Bosque elfogadta Merkel vacsorameghívását (Agroinform)
A labdarúgást igencsak kedvelő Angela Merkel, ha teheti, rendre megnézi akár helyszínen is a válogatott mérkőzéseit.
aug. 12
8:59
Róka szállt fel a metróra az olimpia városában (Agroinform)
Róka metrózott London városában a napokban - tette mindezt teljesen önállóan, bár érvényes jegy nélkül.
aug. 12
9:01
Csúcsrangadóval rajtol az angol futballszezon (Agroinform)
A Community Shield trófeájáért a bajnok Manchester City és az FA-kupa-győztes Chelsea csap össze Birminghamben.
aug. 12
9:09
Videó: Ibra mentette meg a PSG-t a vereségtől (She)
A francia labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában a Paris Saint-Germain 2–2-es döntetlent játszott a Lorient együttesével. A mérkőzés 5. percében remek góllal szerezték meg a vezetést a vendégek, majd 18 percre rá növelni tudták előnyüket. A nyáron igazolt Zlatan Ibrahimovic egyéni alakítást követően szépített, majd a lefújás előtt nem sokkal büntetőből egyenlített. Tekintse meg a mérkőzés…
aug. 12
9:11
Videoton: Nagyon intelligens szakember vezeti a Honvédot - Sousa (She)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában vasárnap Videoton–Budapest Honvéd mérkőzést rendeznek. Paulo Sousa, a fehérváriak vezetőedzője dicsérte Marco Rossi két győzelemmel álló csapatát, de a három pont megszerzését várja el tanítványaitól a mai összecsapáson is.
aug. 12
9:13
Videó: Vanczák remek góllal járult hozzá a Sion sikeréhez (She)
Mint arról beszámoltunk, a svájci labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában Vanczák Vilmos góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Sion 2–0-ra legyőzze idegenben a Lausanne-t. Tekintse meg a mérkőzés összefoglalóját!
aug. 12
9:15
Kizárhatták volna Boltot, ha hazaviszi a váltóbotot - fotó (Agroinform)
Haza szerette volna vinni emlékbe a 4x100-as váltófutás során használt botot Usain Bolt - de nem engedték neki.
aug. 12
9:17
Czink is nyert a selejtező első fordulójában (Agroinform)
Babos Tímeához hasonlóan Czink Melinda is sikerrel vette az első fordulót a cincinnati torna selejtezőjében.
aug. 12
9:19
A levegőben spárgázott az ukrán box-bajnok - fotó (Agroinform)
Különleges módját választotta az ünneplésnek a férfi 90 kg-os súlycsoport ökölvívó bajnoka, az ukrán Olekszandr Uszik.
aug. 12
9:27
MTK: Garami szülővárosa elleni sikerrel ünnepelheti 73. születésnapját (She)
Három alapemberét is nélkülözni kényszerül a 73. születésnapját három napja ünneplő Garami József, az MTK szakmai igazgatója a vasárnapi, Pécs elleni bajnoki mérkőzésen. A labdarúgó NB I 3. fordulójában rendezendő találkozón sérülés miatt Kanta József, Kálnoki Kis Dávid és Könyves Norbert sem bevethető.
aug. 12
9:27
Merkellel randevúzik a spanyolok mestere (Metropol)
aug. 12
9:29
Dél-Amerika: Vágner Love duplázott, először nyert a River (She)
Vágner Love duplájával a Flamengo 2–0-ra győzött a Náutico ellen a brazil országos labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában, ezzel a 9. helyen áll a tabellán.
aug. 12
9:33
Djokovics Gasquet-val döntőzik Kanadában (Agroinform)
A szombati elődöntőkben Djokovics honfitársát, Janko Tipszarevicset, míg Gasquet az amerikai John Isnert győzte le
aug. 12
9:35
Kvitová és Wozniacki is bejutott az elődöntőbe (Agroinform)
A tavaly Wimbledonban győztes cseh Petra Kvitova két sima játszmában legyőzte az osztrák Tamira Paszeket.
aug. 12
9:45
Videó: a „kis" Sneijder duplájával verte a Waalwijk a PSV-t (She)
Mint beszámoltunk róla, az Erwin Koeman irányította Waalwijk nagyszerű győzelemmel kezdte a szezont a holland labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában: Wesley Sneijder öccse, Rodney duplájára alapozva 3–2-re legyőzte a PSV-t. Tekintse meg a mérkőzés összefoglalóját!
aug. 12
9:45
Djokovic jutott döntőbe (Metropol)
A francia Richard Gasquet ellen játssza majd a döntőt.
aug. 12
9:47
Roma: a farkasok 31 éves középpályása egy évre a Torinóé (She)
A Roma labdarúgócsapata a következő idényre kölcsönadta Matteo Brighit a szintén első osztályú Torinónak.
aug. 12
9:51
Brutális brit éremhalmozás az olimpián (Agroinform)
A brit olimpiai csapat Londonban annyi aranyérmet gyűjtött, mint az 1972-1996 közötti időszakban összesen.
aug. 12
9:53
A Dortmund folytatná, a Bayern megtörné az ötös győzelmi sorozatot (Agroinform)
A bajorok öt sorozatban elszenvedett vereség után győznének a Borussia Dortmund ellen.
aug. 12
9:55
Nagy Lászlóék a bronzért, Kásásék a becsületért játszanak (Agroinform)
Kovács Sarolta és Tóth Adrienn a női öttusázók versenyében harcol majd a dobogóért az olimpia zárónapján, vasárnap.
aug. 12
10:03
Már készülnek a győzelmi menetre a britek (Infostart)
Még véget sem ért az olimpia, és a házigazdák bizonyosan nem ugranak az éremtábla tetejére, de a britek győzelmi parádéra készülnek London belvárosában. Az ok a vártnál is nagyobb siker és lelkesedés, ami a játékokat kísérte. Az érmeseket mindenki igazi hősökként ünnepli.
aug. 12
10:03
PSG: Ibrahimovic inkább sikerrel debütált volna, mint gólokkal (She)
Zlatan Ibrahimovic két góllal mutatkozott be a francia labdarúgó-bajnokság élvonalában, öröme mégsem lehetett teljes, hiszen a Paris Saint-Germain csak 2–2-es döntetlenre volt képes hazai pályán a Lorient ellen a Ligue 1 első fordulójában.