2012. augusztus 20. hétfő

aug. 20
0:09
Tenisz: Babos legyőzője kikapott a cincinnati döntőben (She)
Három szettben kikapott a Cincinnatiben megrendezett női tenisztorna döntőjében Angelique Kerber Li Nától. A többek között Babos Tímeát is búcsúztató német az első játszmát behúzta (6:1), ám a kínai ezután átvette az irányítást, és magabiztosan megfordította a meccset.
aug. 20
0:15
Falanx helyett habarcs - meccselemzés, Újpest-Fradi (Agroinform)
Détári védekezésből megbukott, ráadásul tökéletes nullszaldót hozott a padon, nem is lehetett más a sorsa, csak vereség.
aug. 20
0:19
Nem bírt egymással az Anzsi és a Zenit - videó (Agroinform)
Az orosz élvonalbeli bajnokság 5. fordulójában az Anzsi Mahacskala 1-1-es döntetlent játszott a címvédő Zenittel.
aug. 20
0:27
Tenisz: Szávay kiesett, német vár Babosra New Havenben (She)
Szávay Ágnes az első fordulóban búcsúzott a New Havenben zajló női tenisztornán, miután két szettben kikapott Carla Suárez Navarrótól. A világranglistán 44. spanyol játékos 7:6, 6:4-re győzte le a magyar teniszezőt.
aug. 20
1:03
Primera División: az Atlético Madrid ikszelt a Levantével (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában az Atlético Madrid 1–1-re végzett a Levante otthonában. A házigazdák már korán előnybe kerültek Nabil El Zar találatával, majd Arda Turan egalizált a 22. percben egy pazar góllal.
aug. 20
1:07
Videó: Arda Turan bombájával mentett pontot az Atlético (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 1. fordulójának záró mérkőzésén a Levante otthonában mentett pontot az Atlético Madrid. Már az 5. percben vezetést szereztek a hazaiak egy szögletet követően, amelyre a 22. percben Arda Turan válaszolt egy sistergős bombával. Tekintse meg a mérkőzés összefoglalóját!
aug. 20
7:03
Újpest-FTC: törtek-zúztak a drukkerek - villamoson, buszon és a metrónál (She)
Három villamost, egy autóbuszt és az Újpest-Városkapu metróállomást is megrongálták a tegnapi Újpest–Ferencváros (2–1) mérkőzésre tartó szurkolók – adta hírül hivatalos honlapján a Budapesti Közlekedési Zrt (BKV). A vállalat közleményét változtatás nélkül közöljük.
aug. 20
7:21
Kerékpár: Bradley Wiggins is indul a brit körversenyen (She)
Bradley Wiggins, a Tour de France első brit győztese és a londoni olimpia időfutambajnoka is ott lesz a brit kerékpáros körverseny szeptember 9-i rajtjánál.
aug. 20
7:21
A hajrában fordított a Videoton (Metropol)
A Videoton hazai pályán a hajrában fordított és nyert 2-1-re az újonc Eger ellen88 percig még a vendég egriek vezettek.
aug. 20
7:57
Brazília: Ronaldinho gólpasszt adott, csapata három ponttal vezet (She)
A brazil élvonalban vasárnap egy fordulatos mérkőzésen győzött 3–2-re a Ronaldinhót is soraiban tudó, listavezető Atlético Mineiro a Botafogo ellen. A korábbi aranylabdás egy gólpasszal vette ki a részét a sikerből – a Manchester Cityt is megjárt Jót hozta helyzetbe az 54. percben. Az Atlético Mineiro előnye három pont a tabellán a második Fluminensével szemben.
aug. 20
8:03
Ledöntötte Pelé szobrát egy kamion (Agroinform)
Rövidesen restaurálják Pelé szobrát, melyet egy kamion döntött le vasárnap Santosban.
aug. 20
8:21
Hiába a 17 lánytestvér, Songgal nem kivételez a Barcelona (Agroinform)
Az FC Barcelonában foglalt a 17-es mez, így Alexandre Songnak újat kell választania.
aug. 20
8:23
A hazaiak kedvence is indul a brit körversenyen (Agroinform)
A Tour de France első brit győztese és a londoni olimpia időfutambajnoka is ott lesz a körversenyen.
aug. 20
8:33
Argentína: idegenben győzött a River, vezet a Racing (She)
Az argentin labdarúgó-bajnokság élvonalának 3. fordulójában megszerezte a második győzelmét a River Plate. Matías Almeyda vezetőedző csapata a Tigre otthonában nyert 3–2-re. A bajnokságot jobb gólkülönbségének köszönhetően a Racing Club vezeti, amely 2–0-ra megverte az Independientét.
aug. 20
8:39
Sokkal többet vártam a csapattól - Mourinho (Agroinform)
A Real Madrid 1-1-re végzett otthon a Valencia ellen spanyol labdarúgó-bajnokság nyitányán.
aug. 20
8:41
Gólparádéval kezdte a szezont a Barcelona - videó (Agroinform)
Lionel Messi két gólt szerzett, Carles Puyol, David Villa és Pedro egy-egy gólt vágott.
aug. 20
8:57
Szávay Ágnes azonnal kiesett New Havenben (Agroinform)
aug. 20
9:09
Videó: Ez az Újpest jobb, mint a tavalyi - Balajcza (She)
Az Újpest labdarúgócsapata drámai végjáték után 2–1-re legyőzte hazai pályán a Ferencvárost az NB I 4. fordulójában, a 211. derbin. A mérkőzés után a lila-fehérek kapusa, Balajcza Szabolcs, illetve középpályása, Balogh Balázs értékelt az NSO Tv-nek.
aug. 20
9:11
Tenisz: Federer tovább növelte az előnyét, Balázs a 243. (She)
A Cincinnatiben megrendezett férfi tenisztorna megnyerésével a svájci Roger Federer tovább növelte az előnyét az ATP-világranglistán: egy héttel ezelőtti 75 pontos fórja után immár 895 egységgel előzi meg a szerb Novak Djokovicsot. A legjobb helyen lévő magyar versenyző, az ob-t vasárnap sorozatban ötödször megnyerő Balázs Attila 17 helyet bukva a 243. pozícióban található jelenleg a rangsorban.
aug. 20
9:13
MLS: Cahill megszerezte első gólját, 0-2-ről nyert a Red Bulls (She)
Tim Cahill, az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő New York Red Bulls középpályása megszerezte az első gólját új klubjában, amely 3–2-es győzelmet aratott a Portland Timbers ellen.
aug. 20
9:15
Arda Turan bombagóljával mentett pontot az Atlético - videó (Agroinform)
A Levante 1-1-re zárt otthon az Atlético Madrid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság nyitányán.
aug. 20
9:17
Pedrosa volt a leggyorsabb (Agroinform)
A Dani Pedrosa győzött MotoGP-ben a gyorsaságimotoros-világbajnokság indianapolisi versenyén.
aug. 20
9:27
Videó: vicces pillanatok a rekkenő hollandiai hőségből (She)
Nemcsak Magyarországon, Hollandiában is megkínlódtak a nagy meleggel a labdarúgópályákon belül és kívül is. Az első osztályú bajnokság (Eredivisie) hivatalos videocsatornája egy vicces összeállítás készített a forróság ellen küzdő szurkolókról, játékosokról és edzőkről.
aug. 20
9:27
Szávay kikapott az első fordulóban (Metropol)
A magyar játékos két szettben maradt alul a spanyol Carla Suárez Navarróval szemben.
aug. 20
9:29
Szalai két gólt szerzett a labdarúgó Német Kupa első fordulójában (Metropol)
Szalai Ádám két gólt szerzett a labdarúgó Német Kupa első foA magyar válogatott támadó már az 5. percben eredményes volt.
aug. 20
9:31
Uszonyos és búvárúszó Eb: Székely Lilla ismét nyert (Metropol)
Székely Lilla második aranyérme
aug. 20
9:45
Tenisz: Babos párospartnere Bartoli ellen folytatja (She)
Babos Tímea párospartnere, az amerikai Sloane Stephens magabiztosan legyőzte az osztrák Tamira Paszeket a New Havenben zajló női tenisztorna 1. fordulójában, így továbbjutott a második körbe, ahol a brit Laura Robsont két szettben megverő francia Marion Bartoli lesz az ellenfele.
aug. 20
9:47
Man. United: Hollandiában vettek védőt Evra mögé (She)
A holland balhátvéd, Alexander Büttner az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában, a Manchester Unitedben folytatja a pályafutását.
aug. 20
9:51
Örömmel szabadult meg Songtól az Arsenal (Agroinform)
Lusta volt, számtalanszor elkésett az edzésről és rossz példát mutatott a kameruni játékos.
aug. 20
9:53
Európa-rekorddal nyert Székely Lilla (Agroinform)
Megszerezte második aranyérmét Székely Lilla az uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokságon
aug. 20
10:03
Tenisz: máris kiesett az 5. kiemelt a dallasi női tornán (She)
Az ötödik helyen kiemelt cseh Klára Zakopalová már az első fordulóban búcsúzott a dallasi női tenisztornától, miután egy teljesen sima és egy rövidítéses szettben kikapott a kanadai Aleksandra Wozniaktól.
aug. 20
10:09
Mezőnygólokkal tartotta otthon a győzelmet a Pittsburgh (Agroinform)
A Steelers Daniel Hrapmann négy második félidőben rúgott mezőnygóljával verte hazai pályán az Indianapolist.
aug. 20
10:11
Kölcsönvenné Kakát a Manchester United (Agroinform)
Szigetországi hírek szerint a Manchester United komolyan fontolóra vette Kaká megszerzését.
aug. 20
10:13
Li Na nyerte a női versenyt (Agroinform)
Li Na bizonyult a legjobbnak a Cincinnatiban rendezett tenisztorna női versenyében.
aug. 20
10:21
Videoton: „Sousának ugyanakkora része van a sikerben, mint bármelyikben” (She)
A Videoton labdarúgócsapatát a tegnapi mérkőzésen (Videoton–Eger 2–1) Paulo Sousa eltiltása miatt irányító Joan Carrillo szerint a portugál vezetőedzőnek a tegnapi sikerben is ugyanakkora szerepe van, mint a korábbiakban.
aug. 20
10:23
Brazília: egy kamion ledöntötte Pelé szobrát Santosban (She)
Rövidesen restaurálják Pelé szobrát, amelyet egy kamion döntött le vasárnap Santosban.
aug. 20
10:39
Németország: Thomas Müller a válogatott legjobb hirdetője (She)
A német labdarúgó-válogatott tagjai közül Thomas Müller kereste a legtöbbet (24.9 millió eurót) hirdetésekből az elmúlt tizenkét hónapban – olvasható az ilyen kutatásokra szakosodott Batten & Company friss felmérésében.
aug. 20
10:39
A Juventusé a Berlusconi Kupa (Metropol)
A milánói klubot tulajdonosa, Silvio Berlusconi édesapjáról, Luigiról elnevezett trófeáért 22. alkalommal küzdöttek az olasz csapatok.
aug. 20
10:45
Vilanova már a Real Madridra fókuszál (Agroinform)
Nem veszi félvállról a Spanyol Szuperkupát az FC Barcelona, amely ismét a Real Madriddal kerül szembe.
aug. 20
10:47
Federer megerősítette vezető helyét (Agroinform)
A cincinnati torna vasárnapi megnyerésével növelte előnyét Roger Federer a férfi teniszezők világranglistájának élén.
aug. 20
10:51
Még mindig Federer a legjobb (Behaviour)
A cincinnati torna vasárnapi megnyerésével növelte előnyét Roger Federer a férfi teniszezők világranglistájának éllovasa.
aug. 20
10:57
Ferencváros: Détári Lajos közös megegyezéssel távozik (She)
A Ferencváros a hivatalos honlapján bejelentette, hogy Détári Lajos szakmai igazgató közös megegyezéssel távozik a klubtól.
aug. 20
10:59
Arisz: Vadócz válasza késik, nem várnak tovább tétlenül (She)
Mivel Vadócz Krisztián az ígéretével ellentétben nem adott választ szombaton az Arisz Szaloniki szerződési ajánlatára, a görög élvonalbeli labdarúgócsapat más játékos(ok) szerződtetésére készül – írta hétfő délelőtt a pressaris.gr honlap.
aug. 20
11:03
Détári Lajos távozik a Ferencvárostól (Agroinform)
Közös megegyezéssel szerződést bontott Détári Lajos vezetőedzővel az FTC Labdarúgó Zrt.
aug. 20
11:15
Honvéd: Ez volt eddig a legjobb meccsünk - Rossi (She)
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a Honvéd a Paksot fogadta a Bozsik-stadionban, és a mérkőzés 3–3-as döntetlennel végződött. A kispestiek vezetőedzője, Marco Rossi szerint eddig ez volt a legmagasabb színvonalú meccsük ebben a szezonban.
aug. 20
11:15
Federer megerősítette vezető helyét (Metropol)
A svájci játékost továbbra is a szerb Novak Djokovic és a jelenleg sérült spanyol Rafael Nadal követi.
aug. 20
11:33
Détári Lajos távozott a Ferencvárostól (Infostart)
Már nem Détári Lajos felel a Ferencváros labdarúgócsapatának szakmai irányításáért: az FTC Labdarúgó Zrt. hétfőn közös megegyezéssel bontott szerződést vele.
aug. 20
11:33
Tenisz: Blake győzelemmel kezdett, Roddick következik (She)
A korábbi top 10-es, jelenleg a világranglista 106. helyén álló amerikai James Blake kétszettes győzelemmel kezdte a Winston-Salemben zajló férfi tenisztornát, a spanyol Albert Ramost verte meg 1 óra 12 perc alatt. Blake ellenfele a második körben honfitársa, az első fordulóban erőnyerő Andy Roddick lesz.
aug. 20
11:45
Az Újpest 94.percben szerzett gólja Détári állásába került (Behaviour)
aug. 20
11:51
Real Madrid: a Casillasszal ütköző Pepe az intenzívre került (She)
Súlyos a sérülése a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Real Madrid védőjének, Pepének, akit kórházba szállítottak, és az intenzív osztályra került.