2012. augusztus 5. vasárnap

aug. 5
0:09
Vereség a spanyoloktól, a szerbek ellen ki-ki meccs következik (Infostart)
A fokozatosan leeresztő magyar férfi kézilabda-válogatott 33-22-re kikapott a vb-harmadik, Eb-negyedik spanyol csapattól a londoni olimpia B csoportjának szombati, negyedik fordulójában, így majd két nap múlva az Eb-ezüstérmes szerbek ellen dől el, sikerül-e a negyeddöntőbe jutás.
aug. 5
0:09
Videó: a Barca tizenegyesekkel győzte le a PSG-t (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, a Párizs-kupáért vívott felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Barcelona legyőzte a PSG-t. A rendes játékidőben 2–2-re végeztek a csapatok, a tizenegyeseket viszont a katalánok rúgták jobban.
aug. 5
0:13
A nap pontszerzője a férfi vegyesváltó - a londoni szombat összefoglalója (Infostart)
Országos csúccsal az ötödik helyen végzett a Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik összeállítású 4x100-as vegyesváltó szombaton, az úszóversenyek zárónapján a londoni olimpián.
aug. 5
0:13
Olimpia: férfi kézilabdázóink súlyos vereséget szenvedtek (She)
Magyarország válogatottja súlyos vereséget (33–22) szenvedett Spanyolországtól a két csapat szombat késő esti csoportmérkőzésén a londoni olimpia férfi kézilabdatornáján. A magyar válogatott továbbjutása a szerbek elleni hétfői mérkőzésen dől el.
aug. 5
0:33
Búcsúztak úszóink, pályán csapataink, elkezdődött az atlétika - a szombati nap képei (Agroinform)
Naponta jelentkező összeállításunkban az olimpia legszebb fotóit gyűjtjük össze.
aug. 5
0:37
Magyarország 16. az összesített éremtáblázaton (Agroinform)
A magyar csapat 2 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzéremmel a 16. helyen áll a londoni olimpia éremtáblázatán.
aug. 5
0:41
Fegyelmezettebben kellett volna játszanom - Nagy László (Agroinform)
Nagy verést kapott a Mocsai-csapat Spanyolországtól, a szövetségi kapitány szerint ez a papírforma.
aug. 5
0:45
Blog: Nem úszunk a boldogságban - Thury Gábor (She)
Thury Gábor, a Nemzeti Sport főmunkatársa ezúttal a magyar úszók teljesítményét elemzi legújabb blogbejegyzésében. Thury a sportág magyar vezéreinek hozzáállását nem érti, és szerinte az sem zárható ki, hogy az országimázst egyébiránt erősítő hazai rendezésű Európa-bajnokság ártott a felkészülésnek.
aug. 5
1:03
Olimpia: Rejtély, mi történt, szégyellem magam - Zubai (She)
Zubai Szabolcs, a magyar férfi kézilabda-válogatott játékosa rendkívül önkritikus volt a Spanyolországtól elszenvedett vereséget követően.
aug. 5
1:07
Olimpia: úszóváltónk 5. helye, pólóssiker, kézikudarc - a szombati magyar szereplés (She)
A magyar küldöttség érem nélkül zárta a szombatot, de a 4x100 méteres magyar vegyesváltó ötödik helye bravúrnak számít. Helebrandt Máté egyéni csúccsal 32. helyen végzett a férfi 20 kilométeres gyaloglásban, férfi vízilabdázóink pedig magabiztosan győzték le Nagy-Britanniát. Ökölvívónk, Káté Gyula sajnos vereséget szenvedett 64 kg-ban, míg férfi kéziseinknek sem volt esélye Spanyolország ellen.
aug. 5
1:11
Olimpia: Pars és Berki esélye - a vasárnapi program (She)
Szombaton érem nélkül zártunk, vasárnap viszont két versenyzőnk is aranyeséllyel száll harcba: Berki Krisztián – Hidvégi Viddel együtt – a lólengés döntőjében bizonyíthat, míg Pars Krisztián a selejtezőbeli remeklés után a kalapácsvetés döntőjében is maga mögé utasítaná a vetélytársakat. Női pólósaink Oroszországgal negyeddöntőznek, elkezdik kötöttfogású birkózóink, bemutatkozik szinkronúszó…
aug. 5
1:21
Olimpia: három fronton is fontos argentin győzelem (She)
Argentína három csapatsportágban (kosárlabda, röplabda, gyeplabda) is fontos győzelmet aratott szombat este.
aug. 5
1:27
Brazil kosaras győzelem Kína ellen (Agroinform)
A brazil válogatott rendkívül magabiztosan nyert a kínai csapat ellen a negyedik fordulóban.
aug. 5
1:31
Győzött a címvédő holland gyeplabdacsapat (Agroinform)
A címvédő holland válogatott 3-2-re nyert a dél-koreai csapat ellen a női gyeplabdatornájának negyedik fordulójában.
aug. 5
1:39
NS: minden, ami olimpia; érdemes-e tőkésíteni a hazai futballt? - vasárnap (She)
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.
aug. 5
6:18
Döntetlen a Pécs-Ferencváros összecsapáson (Behaviour)
A több mint fél órán át emberelőnyben játszó Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a Pécs vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának szombati játéknapján.
aug. 5
6:45
Olimpia: a legjobb játékoknak tartja a londonit az amerikai vezető (She)
Az amerikaiak rendkívül elégedettek a londoni olimpia szervezésével, illetve a játékok hangulatával.
aug. 5
7:03
Strandfutball: másodszor is győzelem a hollandok felett (She)
Két napon belül másodszor is legyőzte a világbajnoki résztvevő holland együttest a magyar strandlabdarúgó-válogatott a siófoki Beach Arénában. A találkozón a mieink 5–3-ra diadalmaskodtak.
aug. 5
7:21
Olimpia: Grafnak értékesebb a szöuli arany a GS-győzelmeknél (She)
Steffi Graf, minden idők legjobb német női teniszezője számára többet jelent az olimpiai bajnoki cím, mint egy Grand Slam-torna megnyerése.
aug. 5
7:39
Tenisz: Marosi és Babos is egy körrel közelebb a főtáblához (She)
Marosi Katalin és Babos Tímea is sikerrel vette a selejtező első körét a montreali WTA-tornán. Marosi döntő szettben múlta felül a szabad kártyával induló kanadai Marianne Jodoint, míg Babos két játszmában verte meg a dél-afrikai Natalie Grandint, előbbire kazah, utóbbira amerikai teniszező vár a következő körben.
aug. 5
7:41
Tenisz: a szlovák lány nagy meglepetése Washingtonban (She)
Nagy meglepetésre a világranglistán csak a 102. helyen található Magdaléna Rybáriková nyerte meg a washingtoni női tenisztornát, miután a fináléban fölényesen győzte le az első helyen kiemelt orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát. A 23 éves szlovák lánynak pályafutása során ez volt a harmadik tornagyőzelme egyesben.
aug. 5
7:43
Argentína: nagy verésbe szaladt bele a nyitányon a Boca (She)
Súlyos vereséget szenvedett az argentin apertura első fordulójában a Boca Juniors labdarúgócsapata: a Libertadores-kupa-döntős együttes 3–0-ra kapott ki az újonc Quilmes vendégeként.
aug. 5
7:57
Brazília: Seedorf nagy szabadrúgásgólja is kellett a sikerhez - videó (She)
Ugyan a hazai pályán játszó Atlético GO szerzett vezetést tizenegyesből a Botafogo elleni meccs első félidejében a brazil országos labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában, de a vendégek a második játékrészben megfordították az állást. Az egyenlítő találatot Clarence Seedorf szerezte szabadrúgásból.
aug. 5
8:21
Grafnak értékesebb az aranyérem a Grand Slam-győzelemnél (Agroinform)
A most 43 éves Graf pályafutása során 22 Grand Slam-viadalon és a szöuli olimpián bizonyult a legjobbnak.
aug. 5
8:33
Portugália: a korábbi Fradi-csatár válogatott csapattársat kapott (She)
A portugál élvonalbeli Setúbaltól az Olhanenséhez szerződött a válogatott kapus, Ricardo.
aug. 5
8:39
Berki és Pars bearanyozhatják a vasárnapot (Agroinform)
Aranyéremért száll harcba kalapácsvetésben Pars Krisztián, lólengésben pedig Berki Krisztián a londoni olimpián.
aug. 5
8:51
Pars és Berki az aranyért száll harcba (Infostart)
Aranyéremért száll harcba vasárnap kalapácsvetésben Pars Krisztián, lólengésben pedig Berki Krisztián a londoni olimpián.
aug. 5
8:57
Jó a hangulat az amerikai táborban (Agroinform)
aug. 5
8:59
Meglepetésre kikapott az amerikai női röplabda-válogatott (Agroinform)
A címvédő amerikai röplabda-válogatott ötszettes csatában vereséget szenvedett az orosz csapattól.
aug. 5
9:01
Ukrán-német teniszcsata az amerikai fővárosban (Agroinform)
Az ukrán Alekszandr Dolgopolov és a német Tommy Haas játssza majd a washingtoni keménypályás tenisztorna fináléját.
aug. 5
9:09
Videó: „Matematikai alapon kiszámítható a londoni érmeink száma” (She)
A Nemzeti Sport Vasárnapi vendég rovatában ezúttal Dénes Ferenc sportközgazdász beszél az NSO Tv kamerája előtt arról, hogyan jelenik meg a gazdaság a sportban.
aug. 5
9:27
Férfi kosárlabda: az irányító Körmendről Debrecenbe igazolt (She)
A szerb-magyar állampolgárságú Dejan Mladenovics egy szezont követően elhagyta Körmend kosárlabdacsapatát, és a Factum Sport-Debrecenhez szerződött.
aug. 5
9:33
Yobo végleg a Fenerbahcéhoz került (Agroinform)
A nigériai védő 2010 óta kölcsönben futballozott a törököknél, a napokba végleg elhagyta az Evertont az isztambuliakért.
aug. 5
9:45
Jégkorong: Sofron még nem tudja, merre induljon (She)
Mint tegnap beszámoltunk róla, Sofron István végül nem kapott szerződést a KHL-es cseh Lev Prahától, amelynél két hétig szerepelt próbajátékon. Az EBEL legutóbbi alapszakasz-gólkirálya még nem tudja, merre induljon, de több lehetőség is van még a tarsolyában.
aug. 5
9:51
Döntetlen a Lipcse ellen, továbbjutás az első helyről (Agroinform)
A 24-24-es döntetlennel biztossá vált, hogy válogatottunk csoportelsőként jut a Stelioplast Kupa elődöntőjébe.
aug. 5
9:53
Pars mentálisan megerősödött, már nem gátolja a teher - Ajkler Zita (Agroinform)
Az atlétika első napjairól az Eurosport szakkommentárorát, többszörös magyar bajnok távolugrót és hármasugrót faggattuk.
aug. 5
10:03
Olimpia: két aranyról beszél Storcz a holnapi nyitány előtt (She)
Hétfőn kezdődnek a kajak-kenu küzdelmei a londoni olimpián, egészen pontosan a brit fővárostól 40 km-re nyugatra fekvő Eton Dorney központban, ahol a 13 fős magyar válogatott legalább két aranyérem megszerzésének reményében száll vízre.
aug. 5
10:05
Tereprali: Fazekas vezet, de nem lehet túl nyugodt (She)
Fazekas vezet, de nem lehet túl nyugodt: több mint a táv felén túl vannak, ám túlzás lenne azt állítani, hogy jelentős különbségek alakultak ki az éllovasok között az ob 4. futamán. Konkrétan kilenc másodperc választja el egymástól a vezető Fazekas Károlyt és az őt üldöző Miroslav Zapletalt a gyulai országos bajnoki futam záró napja előtt.
aug. 5
10:09
Körmendről igazolt irányítót a Debrecen (Agroinform)
A szerb-magyar kettős állampolgárságú irányító, Mladenovics Dejan Körmendről a Factum Sport-Debrecenhez szerződött.
aug. 5
10:21
Videó: könnyedén nyert a Juventus és a Milan is (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AC Milan és a bajnoki címvédő Juventus is pályára lépett felkészülési mérkőzésen. A „zebrák” a spanyol Málagát verték meg Alessandro Matri duplájával, míg az Egyesült Államokban pályára lépő Milan Robinho egy, valamint Antonio Nocerino két találatával győzte le hondurasi ellenfelét.
aug. 5
10:23
DVTK: Sehol sem adjuk fel, Kispesten sem - Sisa (She)
A labdarúgó NB I 2. fordulójának záró mérkőzésén vasárnap 18.30 órától Budapest Honvéd–Diósgyőri VTK találkozót rendeznek. Sisa Tibor, a diósgyőriek vezetőedzője szerint a Honvéd előrébb tart csapatánál, mert már több találkozót játszott a szezonban, ezért nagyon nehéz mérkőzésre számít.
aug. 5
10:27
Király Gábor lehúzta a rolót a müncheniek első bajnokiján - videó (Agroinform)
A Bundesliga 2. első fordulójában az 1860 München 1-0-ra győzött az újonc Regensburg ellen, Király büntetőt védett.
aug. 5
10:29
Újabb botrány az olimpiai ökölvívócsarnokban (Agroinform)
A CAS-nál tiltakoznak az indiaiak, mert egyik ökölvívójuk hiába nyert,a nemzetközi szövetség módosította a végeredményt.
aug. 5
10:39
MTK: Nikházi Márk pótolja a sérült Kanta Józsefet (She)
A labdarúgó NB I 2. fordulójában vasárnap Kecskemét–MTK összecsapást rendeznek. A fővárosiak szakmai igazgatója, Garami József elmondta: Nikházi Márk kap lehetőséget a sérült Kanta József helyén.
aug. 5
10:45
Serena Williams az első nő, aki mindent megnyert teniszben (Agroinform)
Az amerikai az első női játékos, aki egyesben és párosban is Grand Slamet és olimpiát tudott nyerni.
aug. 5
10:47
Ideális időben rendezhetik a 100 méteres síkfutás döntőjét (Agroinform)
Bár napközben eshet az eső, este, a döntő idejében 17 fok lesz a hőmérséklet és száraz lesz az időjárás.
aug. 5
10:49
Meleg lesz, de nem játszhatunk rosszul - Kabát Péter (Agroinform)
A Videoton már a Gent elleni meccsre is gondol, Újpesten nincs mód és lehetőség taktikázni. Mindketten nyerni akarnak.
aug. 5
10:57
Videó: nyert a Manchester City, Dzeko visszatért Wolfsburgba (She)
Szombaton, felkészülési mérkőzésen lépett pályára az angol bajnok Manchester City. Roberto Manchini együttese – ezúttal bordó mezben játszva – kényelmes győzelmet aratott a Wolfsburg ellen, Sergio Agüero, valamint Yaya Touré góljával. A wolfsburgi közönségtől a legnagyobb tapsot a negyedórával a vége előtt beálló egykori kedvenc, Edin Dzeko kapta.
aug. 5
10:59
Videoton: Sokat erősödő Újpest vár ránk - Sousa (She)
A labdarúgó NB I 2. fordulójában az Európa-ligában is érdekelt Videoton ma az Újpesthez látogat. A fehérváriak portugál vezetőedzője szerint nyáron sokat erősödött az Újpest, ezért nehéz feladatuk lesz a lila-fehérek otthonában.
aug. 5
11:01
Olimpia: a CAS előtt egy bokszmeccs módosított végeredménye (She)
A lausanne-i székhelyű nemzetközi Sportdöntőbíróságnál (CAS) tiltakoznak az indiaiak, mert a 60 kg-os súlycsoportban induló ökölvívójuk hiába nyert a pontozók szerint a londoni olimpia negyeddöntőjében, a nemzetközi szövetség (AIBA) módosította a végeredményt.