2012. szeptember 30. vasárnap

szept. 30
0:09
Videó: így játszott rá Fabregas Medel fejelő mozdulatára (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 6. fordulójának szombat esti rangadóján a Sevilla hazai pályán fogadta a listavezető Barcelonát. A mérkőzés második félidejében, 2–1-es hazai állásnál Medel piros lapot kapott a katalánok gólszerzőjével, Fabregasszal szemben elkövetett szabálytalanságáért. Az igazsághoz tartozik, hogy a középpályás kicsit rájátszott az esetre.
szept. 30
0:13
Primera División: a sírból jött vissza a Barca a Sevilla ellen (She)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában a Barcelona 2–0-s hátrányba került a Sevilla otthonában, mégis 3–2-re győzött. Cesc Fabregas a 89. percben egyenlített, majd a ráadásban David Villa szerezte a győztes találatot az utolsó húsz percben emberhátrányban futballozó hazaiak ellen.
szept. 30
0:27
A Barcelona a 88. percben még vesztésre állt, de aztán nyert (Infostart)
A Barcelona a 88. percben még vesztésre állt, mégis 3-2-re győzött Sevillában, s így továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a bajnoki tabellát.
szept. 30
0:45
Kiütötte a Juventus az AS Romát (Infostart)
A hét közben "csak" döntetlent játszott Juventus továbbra is veretlen, s vezet az olasz labdarúgó-bajnokságban.
szept. 30
0:45
Videó: kétgólos hátrányból, a 93. percben lőtt góllal nyert a Barca (She)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában az FC Barcelona 2–0-s hátrányba került a Sevilla otthonában, mégis 3–2-re győzött. Cesc Fabregas a 89. percben egyenlített, majd a ráadásban David Villa szerezte a győztes találatot az utolsó húsz percben emberhátrányban futballozó hazaiak ellen.
szept. 30
0:49
Ezúttal kikapott Huszti Szabolcs csapata (Infostart)
Megbotlott a Hannover, Huszti Szabolcs együttese 1-0-ra kikapott Hamburgban, a német labdarúgó Bundesliga 6. fordulójában.
szept. 30
0:49
Eurofutball: gólförgeteggel hangolt a CFR az MU-meccsre (She)
A kolozsvári CFR 5–1-re legyőzte a Gloriát a román labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján.
szept. 30
1:03
A Chelsea az Arsenalt, a Tottenham a Man Unitedot verte meg (Infostart)
a nagy meccsek napja volt a szombat az angol labdarúgó Premier League-ben. A Chelsea az Emiratesben, a Tottenham az Old Traffordon tudott győzni. nyert a Manchester City is.
szept. 30
1:03
NS: Csöpi ellenfélként az Ülőin, elkezdi az Olaj - vasárnap (She)
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk:
szept. 30
1:07
Vb 2018: megvan a 11 rendező város, Krasznodar és Jaroszlavl esett ki (She)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) megnevezte azt a tizenegy várost, amelyek a 2018-as labdarúgó-világbajnokság helyszínéül szolgálnak majd.
szept. 30
1:21
Sorozatban harmadik bajnokiján nem nyert a Videoton (Infostart)
A Videoton 1-1-es döntetlent játszott szombaton Pakson a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójában.
szept. 30
1:39
Finnország: új név került a kupára, a vesztes a szokásos (She)
A Honka lett a labdarúgó Finn Kupa idei győztese, miután a szombati döntőben 1–0-ra legyőzte a KuPS-ot.
szept. 30
7:06
Úszás: Hódmezővásárhelyé a 2015-ös junior Eb (She)
Hódmezővásárhely rendezheti meg a juniorkorú úszók 2015-ös Európa-bajnokságát.
szept. 30
7:24
F1: Michael Schumacher újra a Ferrarihoz kerülhet (She)
Spanyol lapértesülések szerint elképzelhető, hogy Michael Schumacher jövőre ismét a Formula–1-es Ferrari tanácsadója lesz.
szept. 30
7:42
Brazília: Juninho győzelemre vezette a Vasco da Gamát (She)
A Vasco da Gama a két gólpasszt és egy gólt jegyző Juninho Pernambucano vezérletével 3–1-re nyert hazai pályán a Figueirense ellen a brazil labdarúgó-bajnokság élvonalának 27. fordulójában, ezzel két pontra megközelítette a harmadik helyen álló, vasárnap pályára lépő Gremiót.
szept. 30
8:00
Argentína: kapusgól, két piros lap és két öngól egy meccsen (She)
Az argentin labdarúgó-bajnokság élvonalának 9. fordulójában a Racing 4–0-ra nyert hazai pályán a San Lorenzo ellen.
szept. 30
8:18
Udinese: Guidolin büntetésből nem szerepelteti Di Natalét (She)
Az Udinese labdarúgócsapatát irányító Franceso Guidolin nem szerepelteti vasárnap a Genoa ellen Antonio Di Natalét, miután edzés közben összeszólalkoztak.
szept. 30
8:36
Videó: „Balázs már nem nagyon tud meglepetést okozni” (She)
Bunkoczi László már hét éve Szalay Balázs navigátora, ez a jól összeszokott kettős ismét nekivág a Dakar-ralinak január elején. Bunkoczi nemrég profibb felfogásra váltott, jobban odafigyel az étkezésre, alvásra és a felkészülés során fontos dolgokra, hogy optimális állapotba kerüljön a kezdésre. Hozzátette, idén nem lenne „ásóember”.
szept. 30
8:38
Futsal: válogatottunknak a csehek már túl erősek voltak (She)
A magyar futsalválogatott vereséggel folytatta szereplését a Visegrádi Négy Nemzet Kupáján.
szept. 30
9:12
Videó: Thierry Henry szenzációs formában játszott (She)
A francia válogatott korábbi csatára, Thierry Henry a legszebb napjait idézve vezette győzelemre a New York Red Bullst a Toronto ellen az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) legutóbbi játéknapján.
szept. 30
9:30
Magabiztosan nyert a Juventus (Metropol)
Az éllovas torinói alakulat a pontvadászatban már 45 mérkőzés óta nem vesztett meccset.
szept. 30
9:32
Hátrányból fordított a Barcelona (Metropol)
A Barcelona az első félidei egygólos hátrány után legyőzte a Sevillát.
szept. 30
9:34
Schumacher újra a Ferrarihoz kerülhet (Metropol)
Segítheti a spanyol Fernando Alonsót és előkészítheti a német Sebastian Vettel érkezését.
szept. 30
10:06
Ajánló: Fradi-DVTK, PMFC-Újpest - hazai program (She)
A Ferencváros–Diósgyőr és a PMFC–Újpest mérkőzésekkel zárul a labdarúgó NB I 9. fordulója. Az élvonalbeli program mellett tekintsék meg a másodosztály aktuális kínálatát is!
szept. 30
10:24
Asztalitenisz: Pergel Szandra tornagyőzelme Belgiumban (She)
Pergel Szandra nyerte a Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség (ITTF) euro-afrikai körversenyének szombati állomását.
szept. 30
10:26
Ajánló: Real Madrid-Deportivo, Inter-Fiorentina - program (She)
Bár a jövő heti európai kupaküzdelmek miatt szombaton volt az erősebb a focis kínálat, de így is maradt számos érdekes mérkőzés a mai napra, a spanyoloknál a Real Madrid a Deportivót fogadja, míg az olaszoknál az Internazionale a Fiorentinával találkozik. Tekintsék meg a napi menüt!
szept. 30
10:28
Videó: a kezdőkörtől bombázott a kapuba Jiránek (She)
Bő 40 méterről vette be a Kubany Krasznodar kapuját Martin Jiránek az orosz labdarúgó-bajnokságban. A Tyerek Groznij cseh játékosa a kezdőkörnél állt, amikor megkapta a labdát, onnan hatalmas lövést eresztett meg, a kapusnak nem sok esélye volt.
szept. 30
11:18
Videó: lágyékon találta a labda az azt kezelni akaró edzőt (She)
Nem sikerült a labdalevétel Neil Lennonnak, a Celtic menedzserének a Motherwell elleni skót bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. Az oldalvonalon túlra szálló labda nem a lábával, hanem valami mással találkozott...
szept. 30
11:20
Vb 2018: Moszkvában lesz a nyitó meccs és a döntő is (She)
A 2018-as labdarúgó-világbajnokság nyitó mérkőzését Moszkvában rendezik majd – jelentette be az orosz sportminiszter, az „Oroszország 2018" bizottság elnöke, Vitalij Mutko.
szept. 30
11:22
Tenisz: Babosék párosban négy játékot nyertek Pekingben (She)
Babos Tímea – oldalán a luxemburgi Mandy Minellával – simán, két játszmában kikapott vasárnap a 4.8 millió dollár összdíjazású pekingi női tenisztorna páros versenyének 1. fordulójában a Vera Dusevina, Alicja Rosolska orosz, lengyel duótól.
szept. 30
11:36
Barcelona: Thiago térdsérüléssel játszotta végig a meccset (She)
Thiago Alcántara, az FC Barcelona labdarúgócsapatának középpályása térdsérüléssel játszotta végig a Sevilla ellen a hajrában megfordított szombat esti spanyol bajnokit.
szept. 30
11:54
Videó: 40 méterről lőtt kapufás gólt szabadrúgásból (She)
Nagy gólt szerzett szabadrúgásból Kennedy Bakircioglü, a Hammarby labdarúgója a Varberg elleni labdarúgó-mérkőzésen Svédországban. Körülbelül 40 méterre a kaputól rúgta rá a labdát, ami a keresztléc segítségével jutott a hálóba.
szept. 30
12:12
Tenisz: Gasquet két és fél év után tudott tornát nyerni (She)
A francia Richard Gasquet két és fél év után tudott tornát nyerni, miután a bangkoki teniszverseny döntőjében 6:2, 6:1-re legyőzte honfitársát, Gilles Simont.
szept. 30
12:30
Atlétika: Mutai nyerte a Berlin Marathont, világcsúcs nélkül (She)
A kenyai Geoffrey Mutai nyerte meg az idei Berlin Marathont, ám 2:04:15-ös ideje nem volt elég ahhoz, hogy megdöntse a világcsúcsot (2:03:38), amelyet tavaly ezen a versenyen állított fel honfitársa, Patrick Makau.
szept. 30
13:06
DVTK: Rudolf a Ferencváros ellen sem lép pályára (She)
Tovább várat magára Rudolf Gergely diósgyőri bemutatkozása. A labdarúgó NB I 9. fordulójában vasárnap a DVTK a Ferencváros otthonába látogat, ám a magyar válogatott támadó biztosan nem lép pályára az Üllői úton.
szept. 30
13:24
Kőbán újra kajakozik (Blikk)
Kiskunlacháza — Visszatért a kajakhoz Kőbán Rita (47)! A kilencvenes évek klasszisa, aki két olimpiai, kilenc világ- és három Európa-bajnoki címmel büszkélkedhet, 11 éves szünet után ült újra hajóba.
szept. 30
13:24
Kaposvár: Nem vagyunk egyenlő mércével mérve - Prukner (She)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Kaposvár hazai pályán, több mint egy félidőt emberhátrányban játszva 0–0-s döntetlent játszott az Egerrel. Prukner László, a hazaiak vezetőedzője szerint csapatát nem egyenlő mércével mérik, míg Simon Antal elégedett az egy ponttal – olvasható a sonline.hu-n.
szept. 30
13:42
Premjer-liga: Dzsudzsák is betalált, a Dinamo nyerte a városi rangadót (She)
Az orosz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Dinamo Moszkva 2–0-ra nyert a forduló előtt listavezető CSZKA Moszkva elleni városi rangadón. A találkozó első gólját a meccset végigjátszó Dzsudzsák Balázs szerezte, a Dinamo győzelmével elmozdulhat az osztályozós helyről.
szept. 30
13:44
Videó: gyönyörű cselek után lőtt gólt az amerikai válogatott (She)
Remek szólógólt lőtt Jozy Altidore, a holland labdarúgó-bajnokságban szereplő AZ játékosa a Waalwijk elleni találkozón. Az amerikai válogatott erőssége szép cselsorozat végén lőtt a hálóba.
szept. 30
14:00
Kubica a raliban már F1-es (Blikk)
Bassano — Folytatta a ralizást Robert Kubica (27). A másfél évvel ezelőtti súlyos sérüléséből lábadozó lengyel autóversenyző, aki legutóbb a Forma–1-es Lotus-Renault-csapat igazolt pilótája volt.
szept. 30
14:02
Sikeres BL-rajt Veszprémben (Blikk)
Veszprém — Letette névjegyét az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely a Bajnokok Ligája csoportkörében megnyugtató, 32-22-es győzelemmel mutatkozott be a szlovén Celje ellen.
szept. 30
14:04
Kucsera és Tápai: most sikerülhet (Blikk)
Budapest — Újra fellángolt Tápai Szabina (26) és Kucsera Gábor (30) szerelme. A magyar sport álompárja 2009-es szakítása után ismét összejött és a fiatalok reménykednek benne, most végre kiteljesedik a kapcsolatuk.
szept. 30
14:18
Még nem tudja, mit választ Schumacher (Blikk)
Gland — Mégsem marad munka nélkül Michael Schumacher (43)? A hétszeres világbajnok német Forma–1-es pilóta jövője a múlt héten veszélybe került, miután a Mercedes-istálló 2013-tól a helyére három évre szezononként 20 millió fontért (7,2 milliárd forintért) szerződtette a brit Lewis Hamiltont (27, McLaren).
szept. 30
14:18
Tenisz: Juan Mónaco először nyert tornát kemény pályán (She)
Az argentin Juan Mónaco elkönyvelhette kemény pályán aratott első tornagyőzelmét, miután a Kuala Lumpur-i teniszverseny döntőjében 7:5, 4:6, 6:3-ra legyőzte a francia Julien Benneteau-t.
szept. 30
14:20
Primera Divisón: a Granada egy góllal legyőzte a Celtát (She)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a Granada 2–1-re legyőzte a Celta Vigót. A végeredmény már húsz perc játék után kialakult.
szept. 30
14:36
Videó: gól három másodperc után az amatőr focimeccsen (She)
Mindössze három másodperc kellett ahhoz, hogy gólt szerezzen egy belgrádi amatőr labdarúgócsapat. A találatot jegyző Bakics a középkezdésnél egyből rárúgta a labdát, ami egy pattanás után a kapuban kötött ki.
szept. 30
14:38
Premjer-liga: Dzsudzsák a megérzésére hagyatkozott góljánál (She)
Mint korábban beszámoltunk róla, Dzsudzsák Balázs is betalált a Dinamo Moszkva 2–0-s győzelme során a CSZKA otthonában. A magyar válogatott szélső elmondta, a megérzésére is hagyatkozott a góljánál.
szept. 30
14:40
Edzősors: Roy Keane Törökországban vállalhat munkát (She)
A The Sun értesülései szerint a török labdarúgó-bajnokság második helyén álló Kasimpasa vezetőedzőjeként folytatja pályafutását Roy Keane, a Manchester United korábbi legendás középpályása.
szept. 30
14:42
Serie A: Tőzsérék nem bírtak az Udinesével idegenben (She)
A Genoa gól nélküli döntetlenre végzett idegenben az Udinesével az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában. A vendégek magyar légiósa, Tőzsér Dániel a 15. percben csereként lépett pályára.
szept. 30
14:54
MotoGP: Vinales a nagy vesztes; Espargaró zárkózik (She)
A gyorsaságimotoros-vb Aragóniai Nagydíján a Moto3 kategóriában Luis Salom második győzelmét szerezte meg a szezonban, megelőzve a pontversenyt vezető Sandro Cortesét. A nagy vesztes a kieső, és így nullázó Maverick Vinales volt. Moto2-ben Pol Espargaró hajtott át elsőként a célvonalon, így csökkenteni tudta hátrányát a másodikként célba érő Marc Márquezzel szemben.