NS: jól hajrázott és előzött a Vidi; Futács, a megmentő – vasárnap (NSO)
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.
dec. 11
1:33
Vasárnapi sportműsor: topligák, magyar–román a kézi Eb-n (NSO)
Este fél hétkor kezdődik a Magyarország–Románia mérkőzés a női kézilabda Európa-bajnokságon, de azért érdemes előbb is, később is bekapcsolni a televíziót: vasárnap is lesz bőven topligás foci, akad egy NB II-es rangadó – no és Hosszú Katinka újra aranyéremért úszik a windsori rövid pályás úszó-világbajnokságon.
dec. 11
8:09
NB I: Nem úgy nőttem fel, hogy a Fradit isteníteni kell – Torghelle (NSO)
Az MTK 1–1-es döntetlent ért el a Groupama Arénában a Ferencváros elleni örökrangadón az NB I 19., vagyis idei utolsó fordulójában. A kék-fehérek egyenlítő gólját szerző Torghelle Sándor a mérkőzés után az NSO Tv-nek elmondta, hogy miért szeret a Fradi ellen pályára lépni, illetve beszélt arról is: szerinte egyáltalán nem baj, hogy indulatos volt a meccs. A Fradi ellen 2011 óta a hatodik…
dec. 11
9:03
Rövidpályás úszó-vb - Hosszú hatodik aranya és második ezüstje, Verrasztó harmadik (MaHu)
Hosszú Katinka megszerezte hatodik aranyérmét, valamint második ezüstjét, míg Verrasztó Dávid egy harmadik hellyel gazdagodott az úszók rövidpályás világbajnokságán a kanadai Windsorban.
dec. 11
9:21
Birkózó-vb - Korpási Bálint aranyérmes (MaHu)
A nap során Galambos Ramóna (55 kg) ötödik lett, míg a szabadfogású Molnár József (61 kg) korán kiesett.
dec. 11
9:21
NB I: ilyen születési dátummal még senki sem játszott Magyarországon (NSO)
A labdarúgó NB I 19. fordulójában történelmet írt a Haladás 16 éves középpályása, a Videoton ellen a szünetben beállva, csereként bemutatkozó Kiss Tamás.
dec. 11
10:06
A mélység kalandora (divecenter.hu)
Aki nem látta az új Cousteau életrajzi filmet, még elcsípheti a hazai mozikban.
dec. 11
10:15
Klub-vb: CR módjára ünnepelt, de nem játszhat a Real ellen (NSO)
Az észak- és közép-amerikai térséget képviselő Club América hátrányból felállva 2–1-re felülmúlta az ázsiai Bajnokok Ligája-győztes Csonbuk Hyundai Motors együttesét a Japánban zajló klubvilágbajnokságon, így bejutott az elődöntőbe, amelyben a Real Madriddal találkozik.
dec. 11
11:24
Joshua gyorsan lerendezte Molinát, áprilisban jöhet a Klitschko elleni mérkőzés (profiboksz.hu)
Látványos és gyors győzelemmel védte meg IBF nehézsúlyú világbajnoki címét, és ezzel 18 összecsapást követően is makulátlan profi rekorddal rendelkezik a 2012-es olimpiai bajnok Anthony Joshua. A 27 éves
dec. 11
11:26
Anthony Joshua vs. Eric Molina (videó) (profiboksz.hu)
A szombat éjszakai IBF nehézsúlyú világbajnoki mérkőzés felvétele.
dec. 11
11:57
Crawfordnak nem okozott gondot Molina (profiboksz.hu)
A papírformának megfelelően újabb sikeres címvédésen van túl a WBO és WBC egyesített kisváltósúlyú világbajnoka, Terence Crawford. A kiváló képességű omahai öklöző szombaton
dec. 11
11:59
Terence Crawford vs. John Molina Jr. (videó) (profiboksz.hu)
A szombat éjszakai WBO-WBC kisváltósúlyú világbajnoki mérkőzés felvétele.
dec. 11
12:01
Hatalmas csatában győzött Dillian Whyte (profiboksz.hu)
Minden bizonnyal az Év Nehézsúlyú Meccsét produkálta a tegnap este Manchesterben a brit ökölvívás két fenegyereke, Dillian Whyte (20-1, 15KO) és Dereck Chisora (26-7, 18KO). Az Anthony Joshua (18-0, 18KO) vs Eric Molina (25-4,
dec. 11
12:30
Charlo továbbra is a trónon (profiboksz.hu)
25 győzelem, ebből 19 KO, mellette pedig nulla vereség: szombat éjszaka óta így néz ki az IBF nagyváltósúlyú világbajnok Jermall Charlo hivatásos rekordja. A 26 éves texasi bunyóst ezúttal Los Angelesben
dec. 11
12:32
Dereck Chisora vs. Dillian Whyte (videó) (profiboksz.hu)
A szombat éjszakai nehézsúlyú mérkőzés felvétele.
dec. 11
12:34
Mares detronizálta Cuellart (profiboksz.hu)
A WBA reguláris pehelysúlyú világbajnoki címe volt a tétje a szombaton éjszaka Los Angelesben megrendezett Jesus Andres Cuellar vs. Abner Mares összecsapásnak. A találkozót a rövid külföldi beszámolók
dec. 11
12:51
Vadludak a Kis-Balatonnál - Ámuljon! (Népszava)
dec. 11
13:36
Yafai a WBA új nagylégsúlyú világbajnoka (profiboksz.hu)
Már a pénteki mérlegelésen elveszítette WBA nagylégsúlyú világbajnoki címét Luis Concepcion (a világelső képtelen volt a súlyhatár alá bemérni), majd egy nappal később újabb
dec. 11
13:38
Szombati eredmények: Ortiz, Chavez Jr. és Szili is győzelmet ünnepelhetett (profiboksz.hu)
A szombati manchesteri gálán vívta profi karrierje 27. mérkőzését a WBA nehézsúlyú ranglistavezetője, Luis Ortiz (a képen). A veretlen kubai bunyós ellenfele az angol David Allen volt, akit a 7. menetben állított
dec. 11
13:48
Birkózó-vb - Galambos Ramóna ötödik (MaHu)
A mérkőzés előtt Gulyás István szakágvezető abban bízott, hogy a kazah az elején nem tud nagy értékű akciót csinálni, s a folytatásban Galambosnak lesz esélye felőrölni őt.
dec. 11
14:24
Ökölvívás: az asztalt dobáló Chisora nagy csatában kikapott (NSO)
Minden bizonnyal az év nehézsúlyú meccsét produkálta szombat este Manchesterben a brit ökölvívás két fenegyereke, Dillian Whyte (20–1, 15 KO-TKO) és Dereck Chisora (26–7, 18), miután a héten azért került fókuszba kettejük meccse, mert Chisora ráhajította az asztalt Whyte-ra a felvezető sajtótájékoztatón.
dec. 11
14:42
Ökölvívás: Crawford a 8. menetben TKO-val győzött (NSO)
A papírformának megfelelően újabb sikeres meccsen van túl a WBO és WBC egyesített kisváltósúlyú világbajnoka, az amerikai Terence Crawford (30–0–0, 21).
dec. 11
15:00
PL: nem parádézott a Chelsea, szerencséjére Costa a csatára (NSO)
A West Bromwich Albion 76 percig közel állt hozzá, hogy megállítsa a csúcsformában lévő listavezető Chelsea-t, ám Diego Costa, a londoni csatár egyetlen villanása eldöntötte a három pont sorsát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
dec. 11
15:36
Birkózás: Barka és Szabó László is bronzért küzdhet a vb-n (NSO)
A 80 kilogrammos kötöttfogású Szabó László elveszítette az elődöntőjét, így – Barka Emeséhez (60 kg) hasonlóan – a bronzéremért léphet szőnyegre a nem olimpiai súlycsoportok budapesti birkózó-világbajnokságának vasárnap esti programjában, melyben a szabadfogású Gulyás Zsombor nem lesz érdekelt, miután a vigaszágon kikapott.
dec. 11
15:54
Cselgáncs: rövidülnek a férfimérkőzések, eltörlik a jukót (NSO)
Januártól a Nemzetközi Dzsúdószövetség (IJF) új szabályokat vezet be, melyek értelmében egyebek között a nőiekhez hasonlóan a férfimérkőzések is négy percre rövidülnek.
dec. 11
16:30
Rp. úszó-vb: Telegdy és Bernek sem döntős; Hosszú visszalépett a 200 melltől (NSO)
Telegdy Ádám és Bernek Péter sem jutott be a döntőbe 200 méteres hátúszásban a kanadai Windsorban zajló rövid pályás világbajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján. Hosszú Katinka 200 méteres mellúszásban visszalépett az előfutamtól.
dec. 11
16:36
A mi csoportunk is elkezdi a középdöntőt (handball.hu)
A mieink mérkőzésén kívül a csehek az oroszokkal, a dánok pedig a norvégokkal mérik össze erejüket az Eb középdöntőjének második csoportjában.
dec. 11
17:24
Videó: betörtek az Arsenal stadionjába őrült hobbijuk miatt (NSO)
Ismét merészet húzott két angol fiatal, akiknek az a hobbija, hogy betörnek magas épületekbe és felmásznak a tetejére. Korábban a West Ham United labdarúgócsapata által használt londoni Olimpiai Stadiont mászták meg, legutóbb pedig az Arsenal arénájába, az Emirates Stadionba lógtak be. Bár sok rajongójuk van, sokan féltik is a két fiatalt.
dec. 11
17:26
PL: Mhitarjan döntött, az MU legyőzte a Tottenhamet (NSO)
A Manchester United nyerte meg az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának rangadóját, 1–0-ra megverte a Tottenhamet. A Southampton szintén egygólos különbséggel gyűrte le a Middlesbrough-t.
dec. 11
18:00
Női röplabda NB I: továbbra is nyeretlen a Palota RSC (NSO)
Továbbra is nyeretlen az újonc Palota RSC a női röplabda NB I-ben, miután az alapszakasz vasárnapi játéknapján 3:0-ra kikapott a TFSE vendégeként.
dec. 11
18:18
Női kézi Eb: a 2000. orosz gól után jöttek az első pontok (NSO)
A svédországi Európa-bajnokság középdöntőjében megszerezte első pontjait az orosz válogatott a 2. csoportban, miután a magyar csapatot is a soraiban tudó hatosban 26–24-re legyőzte Csehországot.
dec. 11
18:20
La Liga: remekül cserélt a szünetben a Sevilla vezetőedzője (NSO)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában a Sevilla 3–0-ra nyert a Celta Vigo vendégeként. A Sevilla mindhárom gólját a szünetben csereként beállt Vicente Iborra szerezte.
dec. 11
18:36
Birkózás: Barka Emese világbajnoki bronzérmes (NSO)
A birkózó Barka Emese bronzérmet nyert a 60 kilogrammos kategóriában vasárnap a nem olimpiai súlycsoportok budapesti világbajnokságán.
dec. 11
18:38
Férfi kosárlabda NB I: hosszabbítás után nyert a MAFC (NSO)
A MAFC hosszabbítás után legyőzte a vendég ZTE-t a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.
dec. 11
18:40
Női röplabda NB I: a Vasas legyőzte az Újpestet (NSO)
A Vasas házigazdaként 3:2-re legyőzte az Újpestet a női röplabdabajnokság alapszakaszának vasárnapi játéknapján.
dec. 11
18:42
Eb: szenvedtek az oroszok (handball.hu)
Az oroszok nagyon nehezen szerezték meg a győzelmet a csehek ellen az Eb középdöntőjének második csoportjában, késő este pedig a dánok kaptak ki a norvégoktól.
dec. 11
18:44
Eb: presztízscsata a románok ellen (handball.hu)
Az Eb-középdöntő első fordulójában a román válogatott a magyarok ellenfele. A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.
dec. 11
19:12
Légiósok: Nikolics nem hibázott, itt a kilencedik gólja! – videó (NSO)
Nikolics Nemanja, a Legia Warszawa támadója gólt lőtt a Piast Gliwice elleni mérkőzésen a lengyel labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A magyar válogatott csatárnak ez volt szezonbeli kilencedik találata az Ekstraklasában.
dec. 11
19:14
Bologna: Ez nem elég, jobban kell koncentrálnunk! – Nagy Ádám (NSO)
Nagy Ádám szerint a koncentrációval volt a probléma, ezért nem tudott nyerni a Bologna az Empoli elleni mérkőzésen.
dec. 11
19:48
SEHA-liga: a Veszprém döntetlent játszott Nekcsén (NSO)
A Telekom Veszprém 29–29-es döntetlent játszott Nekcsén a SEHA-liga vasárnapi játéknapján.
dec. 11
19:50
Férfi kézi NB I: Perisics vezérletével nyert a Cegléd (NSO)
A Cegléd 30–28-ra nyert hazai pályán a Vác ellen a K&H férfi kézilabdaligában.
dec. 11
20:06
Jégkorong EBEL: hihetetlen! A Fehérvár megint hátrányból győzött (NSO)
A jégkorong EBEL vasárnapi játéknapján a Fehérvár AV19 5–4-re nyert az Innsbruck vendégeként úgy, hogy a harmadik harmad elején még 4–3-as hátrányban volt.
dec. 11
20:12
Csúnya átverték az adakozókat a veszprémi adventi vásáron (Népszava)
Azt hazudták, hogy egy fővárosi szervezetnek gyűjtenek pénzt.
dec. 11
20:14
Vesztett a magyar válogatott Svédországban (Népszava)
A román együttes az első néhány szoros perc után fokozatosan növelte előnyét.
dec. 11
20:24
Női kézi Eb: vereség a középdöntőben Romániától (NSO)
A svédországi Európa-bajnokság középdöntőjében az első ellenfél az Ambros Martín irányította Románia volt. Rengeteg ziccerünk kimaradt, gyengébb volt a védekezés is, a románok viszont kiválóan játszottak, és remekül lőttek. Nem is lehetett más a vége, mint sima vereség. Ezután már nagyon nehéz lesz továbbjutni. Kedden Norvégia következik.
dec. 11
20:26
Légiósok: Nikolics duplázott és gólpasszt adott! – videó (NSO)
Nikolics Nemanja, a Legia Warszawa támadója két gólt szerzett és egy gólpasszt adott a Piast Gliwice ellen 5–1-re megnyert idegenbeli mérkőzésen a lengyel labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A magyar válogatott csatár már tíz találatnál tart az Ekstraklasában.
dec. 11
20:28
Férfi kosár NB I: sima sikerrel búcsúzott el a Körmend edzője (NSO)
Az Atomerőmű SE fölényes legyőzésével búcsúzott vasárnap Teo Cizmic, az Egis Körmend férfi kosárlabda-csapatának horvát vezetőedzője, aki távozik posztjáról.
dec. 11
20:30
Jégkorong Mol Liga: a Debrecen 7 gólt ütött, a Fradi 6-ot kapott (NSO)
A jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján a Ferencváros 6–2-re kikapott a Dunarea Galati vendégeként, míg a Debrecen idegenben 7–3-ra legyőzte a Beogradot.
dec. 11
20:39
Jermall Charlo vs. Julian Williams (videó) (profiboksz.hu)
A szombat éjszakai IBF nagyváltósúlyú világbajnoki mérkőzés felvétele.
dec. 11
20:42
Női kézi Eb: Nem tartottuk magunkat a taktikához – Rasmussen (NSO)
A magyar női kézilabda-válogatott 29–21-es vereséget szenvedett Romániától a svédországi Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában. A találkozó után Kim Rasmussen nagyon mérges volt, mert a csapat nem tartotta magát a megbeszéltekhez, és csupa olyan helyzetből kaptunk gólokat, amire készültünk.