2018. december 1. szombat

dec. 1
19:10
NB II: döbbenetes nyolc perc – a Vasas nyert Zalaegerszegen (She)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Vasas rendkívül fordulatos mérkőzésen 3–2-re győzött Zalaegerszegen.
dec. 1
19:12
Ligue 1: 38 év után szerzett pontot így talpra állva a Lyon (She)
A Lyon kétgólos félidei hátrányt ledolgozva 2–2-es döntetlent harcolt ki a Lille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 15. fordulójának szombat kora esti rangadóján.
dec. 1
19:24
Böde is gólt rúgott Pakson, győzött a Ferencváros (She)
A Ferencváros könnyedén nyert 3–0-ra a Paks otthonában a labdarúgó NB I 16. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. Betalált az egykori hazai közönségkedvenc, Böde Dániel is.
dec. 1
19:24
Szanyó Károllyal második meccsét is hozta a Vasas, ezúttal a ZTE-t mattolta (m4sport.hu)
Jót tett az edzőcsere az angyalföldi gárdának, a Cegleéd legyőzése után a dobogós ZTE is kipipálva, Szanyó Károly vezetésével.
dec. 1
19:30
NB I: győzelmet szalasztott el a DVTK Szombathelyen (She)
Nem bírt egy egymással Szombathelyen a Haladás és a Diósgyőr a labdarúgó NB I 16. fordulójának alsóházi helyosztóján (1–1).
dec. 1
19:30
Nem bírt egymással a Haladás és a DVTK a kiesési rangadón (m4sport.hu)
A vendég Diósgyőriek az első félidőben eldönthették volna a mérkőzést, a végén örülhettek a pontnak.
dec. 1
19:48
Férfi kézi NB I: a Szeged megnyerte a 12. mérkőzését is (She)
A százszázalékos teljesítménnyel éllovas Mol-Pick Szeged 32–22-re győzött a Dabas vendégeként a férfi kézilabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján. A Csurgó nagy csatában verte meg a Ferencvárost, míg a Balatonfüred simán győzött Komlón.
dec. 1
20:00
Női kosár NB I: a Győr hazai pályán, a DVTK idegenben nyert (She)
A női kosárlabda NB I 8. fordulójában a Vasas Akadémia hazai pályán kikapott a DVTK-tól, míg a Győr nyert az MTK ellen.
dec. 1
20:00
Budapest megint vizesvébét rendezne (HírTV)
A riválisok közül eddig négy pályázó ismert.
dec. 1
20:06
Serie A: már megint C. Ronaldo – a Juvénál ritka az ilyen kezdés (She)
Megállíthatatlan a Juventus: a „zebrák” 3–0-ra győztek az odahaza eddig veretlen Fiorentina vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
dec. 1
20:12
Kosárlabda: pécsi legendákról nevezték el az NKA pályáit (She)
A pécsi kosárlabdasport legendáinak nevét kapták a Nemzeti Kosárlabda Akadémia centerpályái szombaton a baranyai megyeszékhelyen működő intézmény szombati ceremóniáján.
dec. 1
20:12
Tíz góllal nyert Dabason az éllovas Szeged (m4sport.hu)
Erődemonstráció szegedi előadásban.
dec. 1
20:24
Firenzében is nyert a Juventus, Ronaldo újra eredményes volt (m4sport.hu)
14 forduló, 13 győzelem, a nap végére 11 pont előny a tabellán.
dec. 1
20:30
La Liga: három nyeretlen meccs után ismét győzött a Getafe (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának szombati játéknapján a Getefe hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Espanyolt.
dec. 1
20:36
PL: felállt 0–2-ről, de így sem nyert a Manchester United (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában a Manchester United idegenben csupán 2–2-re végzett a Southamptonnal.
dec. 1
20:38
Bundesliga: Szalai jubilált, a Hoffenheim pontokat veszített (She)
Szalai Ádám 200. Bundesliga-mérkőzésén a Hoffenheim hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Schalkéval a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában.
dec. 1
20:48
MU: Lukaku át akarta venni a labdát, elesett benne, megsérült (She)
Romelu Lukaku finoman szólva sincs bombaformában. A Manchester United belga csatára ugyan betalált a Southampton elleni, 2–2-re végződő bajnokin, de hazai pályán, az Old Traffordon már 2018 márciusa óta gólképtelen. Ráadásul a „vörös ördögök” támadója néha egészen furcsa mozdulatokkal lepi meg a drukkereket, most épp egy egyszerű labdaátvétel vége
dec. 1
20:54
Ibrahimovic cetlire firkantotta álomcsapatát, valóban álomszerű (m4sport.hu)
Vélemény?
dec. 1
21:00
„Hollandia a győzelemért végig pályán kellett tartsa a kezdő sorát” (m4sport.hu)
„Sajnálom, hogy az utolsó öt percben megrogytunk” - szomorkodott Kovács Anna.
dec. 1
21:24
Férfi kézi BL: tízgólos PSG-siker, a 2017-es győztes legyűrte a 2016-ost (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 10. fordulóban a Paris Saint-Germain a kilencgólos Uwe Gensheimer és a nyolcszor eredményes Sander Sagosen remeklésének nagyban köszönhetően 38–28-ra kiütötte a Skjernt. A csoport másik meccsen a zágrábiak otthon legyűrték ukrán ellenfelüket.
dec. 1
21:30
NB I: az FTC három góllal múlta fölül idegenben a Paksot (She)
dec. 1
21:42
Három lesújtó adat a Manchester United idei szezonjáról (m4sport.hu)
Hétről hétre nehezebben védhető Mourinho csapatának teljesítménye.
dec. 1
21:44
Könnyedén nyert Pakson a Ferencváros (m4sport.hu)
Nagyobb is lehetett volna a különbség, nem volt egy súlycsoportban a két csapat.
dec. 1
21:54
Tükörsima Fradi győzelem Pakson (Azenpenzem)
A listavezető Ferencváros ideiglenesen nyolcpontosra növelte előnyét Pakson aratott sikerével a második MOL Vidi FC és a harmadik Honvéddal szemben a labdarúgó OTP Bank Ligában.
dec. 1
22:00
Böde századik gólját szerezte a Fradiban (HírTV)
A ferencvárosiak sorozatban három meccsen nem kaptak gólt.
dec. 1
22:06
Ligue 1: a 81. percig vezetett, mégis kikapott a Monaco (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 15. fordulójának szombati játéknapján a Monaco hazai pályán 2–1-re kikapott a Montpellier-től.
dec. 1
22:12
dec. 1
22:14
Evezés: 125. születésnapját ünnepelte a szövetség (She)
A Magyar Evezős Szövetség impozáns helyen, a Magyar Nemzeti Galéria Kupolatermében ünnepelte alapításának 125. évfordulóját szombaton.
dec. 1
22:15
Zongora és tánc helyett a focit választotta a magyar lány (Ripost)
Budapesten született, de a német válogatottban lett sztár Marozsán Dzsenifer. A 26 éves lányt választották 2018-ban a világ legjobb focistájává, pedig sokáig úgy tűnt, nem is sportolhat.
dec. 1
22:30
Serie A: Nagy Ádám néhány percet, csapata négy gólt kapott (She)
Nagy Ádám csapata, a Bologna 4–1-re kikapott a Sampdoria vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén.
dec. 1
22:42
Röplabda: a Kazincbarcika és a Nyíregyháza is simán nyert (She)
A férfi röplabda NB I szombati játéknapján a Kazincbarcika hazai pályán három sima szettben legyőzte a Győrt. A női Extraligában szintén sima hazai siker született, a Haladás nem okozott gondot a Nyíregyházának.
dec. 1
22:48
elhunyt az anyukája, de játszani akart, be is talált (She)
Caleb Ekuban nagyon nehéz napokon van túl: a török élvonalbeli Trabzonspor futballistájának édesanyja négy nappal ezelőtt elhunyt. Bár a török együttes vezetőedzője ezek után nem akarta engedni a ghánai játékosnak, hogy játsszon, Ekuban végül addig könyörgött, hogy Ünal Karaman engedett, és csereként beküldte a 74. percben. A támadó nyolc perccel k
dec. 1
22:48
Befagytak a gólok az NB I-ben – itt megnézheti az összeset (m4sport.hu)
5 találkozón mindössze 7 gól esett a nagy hidegben, ennek több mint 40%-át a Ferencváros szerezte.
dec. 1
22:50
Légiósok: simán nyert a Legia, Nagy Dominik is főszerepben (She)
Nagy Dominik jó játékkal, gólok előkészítésével járult hozzá csapata, a Legia Warszawa győzelméhez a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ekstraklasa) 17. fordulójának szombat esti rangadóján: a varsóiak a Korona Kielcét verték meg 3–0-ra hazai pályán.
dec. 1
22:52
La Liga: korai öngól, Courtois-bravúr – a Real megverte a Valenciát (She)
A Real Madrid Daniel Wass öngóljának és Lucas Vázquez találatának köszönhetően 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Valenciát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában.
dec. 1
22:54
Újabb „tuti tipp” Aranylabda-ügyben: Modric nyeri, Messi dobogón sincs (m4sport.hu)
Harmadikán okosabbak leszünk. Akár meg is történhet, hogy tényleg ez lesz a sorrend, ha reális, ha nem.
dec. 1
23:06
Győzött a Real Madrid, de Bale negatív rekordot döntött (m4sport.hu)
Madridi karrierje mélypontját éli meg a walesi támadó.
dec. 1
23:08
Sima Bologna vereség, amikor Nagy Ádám beállt, már eldőlt a meccs (m4sport.hu)
A súlyos vereséggel megszilárdította helyét a kieső zónában a Bologna.
dec. 1
23:12
Benczés Miklós: Megérdemeltük volna az egyenlő elbírálást (m4sport.hu)
Dajka László elárulta, nehéz a dolguk, mert játékosai gyomorgörccsel fociznak.
dec. 1
23:18
Fölényesen nyert a százszázalékos OSC (Infostart)
Az OSC fölényes, 18-6-os győzelmet aratott a vendég Vasas fölött szombaton a férfi vízilabda ob I-ben, ezzel továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a B csoportot.
dec. 1
23:24
Alpesisí-vk: öten is dobogóra állhattak férfi szuper-G-ben (She)
Észak-Amerikában folytatódott az alpesisí-világkupa: a kanadai Lake Louise-ban női lesikló-, az egyesült államokbeli Beaver Creekben pedig férfi szuper-G futamot rendeztek meg. A győzelmet az osztrák Nicole Schmidhofer, illetve az osztrák Max Franz szerezte meg.
dec. 1
23:26
Nem vicc – L. Pap István jegyzete (She)
A nehézatlétákkal csak a baj van. Az egyik (birkózás) nagy nehezen bent maradt az olimpiai programban, a másikat (súlyemelés) annyira dicsérget...
dec. 1
23:28
Fejsport – Malonyai Péter publicisztikája (She)
Kifejezetten lenyűgöz Milák Kristóf. A produkciója sem mindennapi (Európa-bajnoki cím, világbajnoki ezüst, tucatnyi arany a korosztályos világv...
dec. 1
23:36
Vasárnap eldől a sorsunk; Vojvoda: „Nincs rajtunk nyomás” (She)
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.

2018. december 2. vasárnap

dec. 2
0:06
Szívszorító: könnyek között mesélt Schumacherrel való kapcsolatáról a Ferrari egykori fejese (Blikk)
Michael Schumacherről való kapcsolatáról vallott Jean Todt.
dec. 2
0:10
Erre költik a jutalmukat olimpiai bajnok rövid pályás gyorskorcsolyázóink (Blikk)
Igyekeznek okosan bánni a pénzzel olimpiai bajnok rövid pályás gyorskorcsolyázóink.