2023. május 5. péntek

máj. 5
0:15
Leépítések veszélye fenyegeti a Herthát, de Dárdai Pálnak megerősödött az optimizmusa (Infostart)
Négy győzelem - ennyire lenne szüksége a Herthának ahhoz, hogy benn maradjon a német labdarúgó-bajnokság első osztályában.
máj. 5
0:18
Vas Blanka centikre a dobogótól, újabb negyedik hely a Vueltán (Eurosport)
Marianne Vos, a Jumbo-Visma versenyzője nyerte a Vuelta Feminina negyedik szakaszát. A dombos etap végén kiscsoportos hajrá döntött, ahol a holland versenyző verhetetlen volt. Sprintelt a végén az SD Worx magyar versenyzője, Vas Blanka is, aki szorosan a csapattárs Marlen Reusser mögött célba érve megszerezte a negyedik helyet.
máj. 5
0:18
Hangzatos kijelentés a kétszeres olimpiai bajnoktól: „Világbajnok leszek Budapesten!” (Sportal)
Eltökélten készül és minden idegszálával a nyári budapesti atlétikai világbajnokságra koncentrál Marcell Jacobs, az olaszok kétszeres olimpiai bajnok sprintere, aki kirobbanó formában akar megérkezni a magyar fővárosba, ahonnan aranyéremmel a nyakában tervez távozni.
máj. 5
0:18
Fegyelmi eljárást indított a korcsolyaszövetség Sebestyén Júlia ellen (Telex)
Az edzőnő férje, a fideszes Gór Csaba Orbán gyermekvédelmi rendszeréről posztolt februárban.
máj. 5
0:19
Pofont kapott Szilágyi Áron, de nem bánja (Infostart)
A háromszoros olimpiai bajnok kardvívó bronzéremmel kezdte a párizsi kvalifikációs időszakot a szöuli Grand Prix-n, az elődöntőben nagyon simán kapott ki a hazai közönségkedvenctől.
máj. 5
0:22
Sinner úgy érzi, nincs messze a nagyoktól, és csak egyetérteni tudunk vele (Eurosport)
A világranglista-8. Jannik Sinner úgy véli, a legjobb játékosok ellen játszani nagy kihívás, de szereti az ilyen feladatokat. A legutóbbi három Grand Slam-torna mindegyikén ötszettes csatákban búcsúzott, melyeket topjátékosok ellen veszített el, a pozitívumokat vitte magával ezekből a párharcokból.
máj. 5
0:22
Jól vizsgázott az aréna, telt ház előtt lépett jégre a legendás 87-es (Sportal)
Az A-csoportos világbajnokságra készülő magyar és szlovén jégkorong-válogatott csütörtökön második alkalommal is összecsapott egymással az MVM Dome-ban, ahol ezúttal a nézők is segíthették Kevin Constantine csapatát.
máj. 5
0:22
Vas Kata Blanka újabb szakaszon lett negyedik a Vueltán (Telex)
A magyar bajnok megint ott volt az utolsó sprintnél a spanyol országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszán.
máj. 5
0:26
Fetter Erik: "Három vagy négy nap is jó lehet a szökésre" - Esb podcast (Eurosport)
Tavaly két magyar is volt mellette a mezőnyben, most egyedül vág neki a Girónak. Fetter Erik egy éve gond nélkül befejezte pályafutása első háromhetesét, a szombaton rajtoló olasz körön viszont 3-4 olyan szakaszt is kinézett, ahol eséllyel lehetne szökni. Erikkel az idei szezonja és a tavalyi tapasztalatai mellett arról is beszélgettünk. hogy nála
máj. 5
0:26
Az utolsó percekben fordított a Sevilla a kiesés ellen menekülő Espanyol ellen (Sportal)
A spanyol bajnokság 33. fordulójának csütörtöki játéknapján a Sevilla 3–2-re verte meg az Espanyolt. A Girona hazai pályán nyert a Mallorca ellen, és egyre közelebb a hatodik Betis-hez.
máj. 5
0:30
Norris: Piastri már most jobban megdolgoztat (m4sport.hu)
Komoly dicsérettel illette a fiatal csapattárasat.
máj. 5
0:30
A 100 méter olimpiai bajnoka Budapesten készül a következő nagy dobására (Eurosport)
máj. 5
0:30
Győzelemmel kezdte az elődöntőt a Fradi; hátrányban az Újpest (Sportal)
A százszázalékos mérleggel alapszakaszgyőztes FTC hazai pályán két góllal legyőzte az Egert a női vízilabda ob I elődöntőjének csütörtöki nyitányán.
máj. 5
0:34
Fetter Erik és az Eolo-Kometa a 2023-as Giro d'Italia csapatbemutatóján (Eurosport)
A szombaton rajtoló Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyre készülő Fetter Erik szerint a második vagy harmadik héten kaphat főszerepet az EOLO-Kometa csapatában. Az időfutamban országos bajnok Fetter elárulta, idén teljesen más felkészülést csinált, több, egyúttal keményebb és nehezebb versenyt teljesített az olasz körverseny előtt.
máj. 5
0:34
A Tottenham játékosának elege van az állandó edzőváltásokból (Sportal)
Pierre-Emile Höjbjerg, a Tottenham középpályása szerint a csapat gyengébb eredményei közvetlenül összefüggenek azzal, hogy több edzőváltáson is átesett a csapat.
máj. 5
0:38
Gond nélkül kibírta az emelkedőket Vas Blanka, csapattársa hajrázta le a dobogóért - összefoglaló (Eurosport)
Újabb Marianne Vos-győzelemmel zárult a Vuelta Feminina negyedik szakasza. A nehéz szakaszon több összetett esélyes is megindult, de Vas Blanka végig jól tartotta a lépést az élcsoporttal, így ott tudott lenni a győzelemről döntő sprintben. A hajrázók közül meg is szerezte a harmadik helyet Vos és Emma Norsgaard mögött, de megelőzte őt a korán indí
máj. 5
0:38
Megvan a hetedik helyezett a férfi röplabda NB I-ben (Sportal)
A Kistext ötszettes csatában legyőzte a vendég MAFC-BME-t a férfi röplabda Extraliga hetedik helyéért zajló párharc csütörtöki harmadik mérkőzésén, ezzel megnyerte a helyosztót.
máj. 5
0:42
A Napoli 33 évnyi szünet után lett újra bajnok a Serie A-ban (Eurosport)
Serie A - Az éllovas Napoli 1-1-es döntetlent játszott az Udinese vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának csütörtöki játéknapján, ezzel bebiztosította bajnoki címét.
máj. 5
0:42
Rajna Miklós: „Ma játszottunk a legjobban és azt kell tovább vinni” – videókkal (Sportal)
Az A-csoportos világbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott 4–2-re kikapott Szlovéniától felkészülési mérkőzésen az MVM Dome-ban. A mérkőzés után Galló Vilmos és Rajna Miklós értékelt a Sportálnak.
máj. 5
0:46
Osimhen betalált, az Udinese elleni döntetlennel is bajnok a Napoli (Sportal)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának csütörtöki mérkőzésein a Napoli döntetlennel biztosította bajnoki címét, míg az Empoli a Bologna ellen nyert.
máj. 5
0:50
Óriási dráma a végén: a 99. percben dőlt el a Brighton és az MU rangadója (Sportal)
A Brighton 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az angol Premier League 28. fordulójából bepótolt mérkőzésén.
máj. 5
0:54
Lassan lemondhat a Bilbao a nemzetközi kupáról (Sportal)
Az Athletic Bilbao hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Betis-től. A mérkőzés egyetlen gólja a hatodik percben esett. A Rayo Vallecano otthon begyűjtötte a három pontot, a Valladolid csupán egy pontra van a kieséstől.
máj. 5
1:36
Verstappen: Ha ez valakinek nem tetszik, az az ő problémája! (m4sport.hu)
Nem hatja meg Max Verstappent, ki mit gondol a szókimondó stílusáról és a közelmúltban megfogalmazott nyílt kritikáiról.
máj. 5
1:42
Alonso: Az ellenfeleink folyamatosan alábecsülnek minket (m4sport.hu)
Nem fog kétségbeesni Fernando Alonso, ha az Aston Martin nem tudja tartani a jelenlegi szintet a riválisok ellen.
máj. 5
4:45
Se bugyi, se más: teljesen meztelenül fotózták a kádban az üzletasszonyt (Metropol)
Tawny a kukkolódó szomszédoktól sem tartott.
máj. 5
5:12
Lewis Hamilton kipróbálná magát a Nascar-ban (USAracing)
Lewis Hamilton 2011-ben Watkins Glenen, egy promóciós esemény jóvoltából már ízelítőt kaphatott abból, hogy milyen...
máj. 5
5:12
Lewis Hamilton kipróbálná magát a Nascar-ban (Racing)
máj. 5
6:12
Lyukra futott a Ferrari, nem sikerült elcsábítania a Red Bull kulcsembereit (Racing)
A Red Bulltól próbált szakembereket lenyúlni a Ferrari, ám a missziójuk végül nem járt sikerrel. A Scuderiánál már tavaly megkezdődtek az átszervezések. Miután Mattia Binotto távozott a csapattól, Frédéric Vasseur került a helyére. Mindaddig, a szezon elején búcsút intett a vörösöknek David Sanchez is, aki a McLarennél folytatja 2024-től a pályafut
máj. 5
6:18
Telt ház az MVM Dome-ban; gyász a játékvezetőknél; botrány a műkorcsolyásoknál – reggeli hírösszefoglaló (Sportal)
Ha lemaradt volna a legfontosabb csütörtök esti sporteseményekről, nálunk elolvashatja, megnézheti egy helyen.
máj. 5
6:30
Katsuta dobogóra állna Portugáliában (Racing)
Takamoto Katsuta számára nehezen alakult az idei szezon eleje, azonban Portugáliában úgy érzi, képes lehet megszerezni első idei dobogós eredményét.
máj. 5
6:36
Újabb török–görög összecsapás az Euroligában; Kispesten a Kecskemét – pénteki sportműsor (Sportal)
A Fenerbahce 2–1-re vezet, és le is zárhatja az Olympiakosz elleni párharcot, míg az NB I-es labdarúgó-bajnokságban a kiesés elől menekülő Bp. Honvéd a második KTE ellen próbál győzni.
máj. 5
7:03
Manhercz Krisztián egy 5 gólos elődöntő után: jobban mindig lehet játszani (Infostart)
Ismét Ferencváros-OSC döntő lesz a férfi vízilabda ob I-ben. Előbbi Honvédon (11-4), utóbbi az OSC a Vasason (11-6) rágta át magát az elődöntőben, s mivel az alapszakasz egymás elleni eredményei is számítottak, mindkét párharc eldőlt szerdán. Az OSC válogatott gólvágóját kérdeztük.
máj. 5
7:18
Vas Blanka újra remekelt, tüntettek Messiék ellen, bajnok a Napoli (Eurosport)
Fetter Erik stábunkhoz hasonlóan gőzerővel készül a Giro d'Italiára, nyilatkozott is erről az ES Bringa podcastben, de az új Salakblog-adásról is beszámolunk hírösszefoglalónkban - amiben szó van még többek között a Manchester United nagy terveiről, Jannik Sinnerről, Patrick Evenepoelról, Marcell Jacobsról, a férfi vízilabda OB I-ről, vagy épp a ma
máj. 5
7:18
A pályán támadták meg a bajnoki címet ünneplő szurkolókat (Sportal)
Csütörtök este a Napoli 1–1-es döntetlent játszott az Udinese ellen, de a hazai drukkerek nem engedték, hogy a vendégek a pályán ünepeljenek.
máj. 5
7:30
V12-es motortól zengett a hockenheimi erdő – Vettel ilyennek látta az F1-et gyerekként (Racing)
Sebastian Vettel egy 1992-es F1-es autót fog vezetni hamarosan, a német pilóta ebben az évben volt először futamhétvégén.
máj. 5
7:36
Sérülések és súlyprobléma a katari világbajnokság előtt (Sportal)
Braun Ákos, a női cselgáncsozók szövetségi kapitánya három versenyzőnket készítette fel a dohai világeseményre, de mindháromnál adódnak nehezítő körülmények.
máj. 5
7:48
Unalmas évek jönnek Hamilton szerint, ha az F1 nem változtat már 2026 előtt (m4sport.hu)
Megérti Lewis Hamilton, hogy a nézők unalmasnak találják a jelenlegi F1-es küzdelmet, és úgy véli, talán előre kéne hozni a 2026-ra tervezett szabályváltozást.
máj. 5
8:00
A Kistext harmadszor is legyőzte a MAFC csapatát és megnyerte a hetedik helyért folyó csatát a férfi röplabda Extraligában (m4sport.hu)
máj. 5
8:06
Sürgősen találnia kell valamit a Ferrarinak (m4sport.hu)
Miamiban indítja a fejlesztési hadjáratát a Ferrari, ám Charles Leclerc kétkedve beszélt a kilátásaikról.
máj. 5
8:18
Telt ház az MVM Dome-ban; gyász a játékvezetőknél; botrány a műkorcsolyázóknál – reggeli hírösszefoglaló (Sportal)
máj. 5
8:18
Halálos áldozata is van a nápolyi drukkerek bajnoki ünneplésének (Telex)
33 év után nyert ismét bajnoki címet a klub, tragédiába fordult az ünneplés.
máj. 5
8:20
Hanga Ádám vezérletével verte meg a Partizant otthonában a Real Madrid (Sportal)
Hanga Ádám által fémjelzett Real Madrid több mint 20 ezer néző előtt, 85–78-ra verte meg Partizan Beograd csapatát, így összesítésben 2-2-re egyenlített a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében.
máj. 5
8:30
Fourmaux dicsérte a Rally2-es Ford eddigi fejlesztéseit (Racing)
Adrien Fourmaux idei legjobb eredményét érte el a Horvát Rally WRC2-es mezőnyében, miután a több fejlesztést is kapó Ford Fiestával a negyedik helyen zárt.
máj. 5
8:30
Ha ezt Maradona látná... így ünnepelték a Napoli-szurkolók a bajnoki címet (Sportal)
33 év után bajnoki címet nyert a Napoli, miután 1–1-es döntetlent játszott az Udinese otthonában.
máj. 5
8:36
Roglic-Evenepoel párharcra van kilátás Giro d'Italián, Fetter is ott lesz a mezőnyben (m4sport.hu)
Primoz Roglic és Remco Evenepoel párharca várható az összetett első helyéért a szombaton rajtoló Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyen, amelynek mezőnyében ott lesz Fetter Erik is.
máj. 5
8:42
Hanga vezetésével egyenlített Belgrádban a Real Madrid, jöhet a mindent eldöntő ötödik meccs (m4sport.hu)
A Real Madrid Hanga Ádám remek teljesítményének is köszönhetően nyert a szerb Partizan vendégeként, így 2-2-re egyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében.
máj. 5
8:51
„Kitör a Vezúv, egész Nápoly elpusztul” (Infostart)
Harminchárom év után nyerte meg csütörtök este a Napoli az olasz bajnoki címet, ehhez elég volt Udinében egy 1-1-es döntetlen. Friuliában, a helyszínen tízezer szurkolója ünnepelte a csapatot, Nápolyban, a Diego Armando Maradonáról elnevezett stadionban ötvenezren szurkoltak a kivetítőket nézve, a távolból.
máj. 5
8:54
Az elszánt középtávfutó, akit a dopping előbb naggyá tett, aztán meg tönkre (Sportal)
Már csak néhány hónap van hátra a 2023-as év legfontosabb (hazai) sporteseményéig, a szabadtéri atlétikai világbajnokságig. A Sportál új sorozatában végigvesszük az összes számot, s mindegyik kapcsán felidézünk egy-egy sztorit.
máj. 5
8:56
A bajnok Napoli edzője: „Mégsem mondhattam azt, hogy a kiesés elkerüléséért fogunk harcolni" (Sportal)
Luciano Spalletti lett a legidősebb edző, aki megnyerte a Serie A-t, a 64 esztendős szakember elmondta, hogy a szurkolók örömének örül a legjobban.
máj. 5
9:00
„Egy érmet és egy pontszerző helyet tűztünk ki célként” – vasárnap kezdődik az olimpiai kvalifikációs cselgáncs-vb (m4sport.hu)
Nyolc magyar cselgáncsozó részvételével rendezik meg vasárnaptól a 36. világbajnokságot Dohában, a szakvezetés egy érmet vár a küldöttségtől. A vb a kétéves olimpiai kvalifikációs sorozat idei legfontosabb állomása.