Az idei volt globálisan a második legmelegebb november a mérések kezdete óta – állapította meg az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal. A 2020-at értékelő előzetes éghajlati jelentés szerint pedig a legmelegebb három év között lesz az idei.
Gyógymódokat, életminőséget javító újításokat és diagnosztikai módszereket is fejlesztettek idén egyéb betegségekre fókuszálva: év végi számvetésként érdemes ezeket is áttekinteni, hisz nem állt meg a tudományos élet a koronavírus idején sem.
Szilveszter napján lett egy éve, hogy Kína jelentette a WHO-nak az első koronavírusos eseteket: akkoriban ismeretlen eredetű tüdőgyulladésként aposztrofálták a fertőzést, amelynek működését még ma sem értjük teljesen.
Rabszolga-kereskedelem színhelye volt, később itt állt a városháza, és George Washington is ehelyütt tette le az esküjét, a Wall Street mégis a tőzsde, a pénzvilág jelképévé vált. Viharos története számos érdekességet tartogat. A mindössze 600 méteres utca Manhattanben legendák szülőhelye, felemelkedések és bukások színtere, üzletemberek, kereskedő
A karib-tengeri Saint Vincent és a Grenadine-szigetek lakóinak egy részét evakuálásra szólították fel, mert a La Soufriére vulkán 24 órán belül kitörhet.
A tavalyi év legfontosabb környezetvédelmi hírei, történései és katasztrófái, aggasztó jelentések a klímaváltozásról és a természeti sokszínűség csökkenéséről.
Mint minden ünnephez, szilveszterhez és az újévhez is szokások, hagyományok és hiedelmek kötődnek, ezek közös célja egészséget és bőséget varázsolni az új évre, és elűzni a balszerencsét, az ártó szellemeket.
Egy évtizedes halászati tilalom lépett életbe az Ázsia leghosszabb folyójának számító Jangce főbb vizein pénteken. A tilalmat időszakot ünnepélyes ceremóniával kezdték meg csütörtökön Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban – jelentette a Hszinhua kínai állami hírügynökség. A Kína középső területeinek vizeit összegyűjtő Jangce Tibetből ered és Sanghaj