A Medián felmérése szerint a választani tudó biztos szavazók között a Fidesz népszerűsége 64 százalékon, az MSZP-é 26 százalékon áll - derül ki a közvélemény-kutató cég novemberi felmérésből, amely a HVG című hetilap megbízásából készült.
A LIGA Szakszervezetek 82 tagszervezetén kívül több mint 50 civil szervezet, érdekvédelmi egyesület és párt szolidáris, a szerda esti budapesti demonstáció céljaival. Tagjaik közül kerülnek ki többnyire a tüntetés részt vevői. A Parlament elé este 6 órára 50 ezer tüntetőt várnak a szervezők.
Elmaradt a szervezők által várt eredménytől a nap folyamán tartott sztrájk, ami mindenhol békésen zajlott, fennakadást nem okozott - mondta Budai Bernadett szerdai budapesti sajtótájékoztatóján....
Az erdélyi magyarságnak arról kell voksolnia vasárnap, hogy továbbra is alamizsnát koldul-e Bukaresttől vagy nemzeti érdekeit akarja érvényesíteni Brüsszelben - mondta Tőkés László. Az európai parlamenti választáson függetlenként induló püspök erről marosvásárhelyi kampányrendezvényén beszélt.
Az ötven évnél idősebb generációt szólítja meg egy jövőre Budapesten rendezendő esemény, az "Aktív 50+ Presztízskiállítás", amelyről a szervezők szerdán számoltak be a sajtó képviselőinek.
Egészséges, életképes csecsemőt találtak szerda hajnalban Dunaújvárosban a rendelőintézet ügyeleténél, a rendőrség keresi a kislány édesanyját - közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság. A csecsemő megtalálásának hírére civil szervezetek gyűjtést indítanak, hogy a kórház bejáratánál babamentő inkubátort állíthassanak fel.
Az előző hónap tendenciáját követve soha nem látott magasságig emelkedett a Fidesz támogatottsága – derül ki a Medián novemberi felméréséből. A HVG megbízásából készült kutatás szerint az ellenzéki párt több mint kétszer annyi szavazatot kapna, mint az MSZP. Három fideszes is a legnépszerűbb öt politikus közé került.
Több mint másfélezer ember gyűlt már össze a Parlament előtt a Liga Szakszervezetek által szervezett demonstrációra szerda délután nem sokkal hat óra előtt. A Társadalmi Szolidaritás Napján rendezett demonstráción az egészségbiztosítási pénztárak üzleti modellje ellen tiltakoznak. A másfél órásra tervezett rendezvényre a korábbi közlések szerint több tízezer embert várnak.
Több mint másfélezer ember gyűlt már össze a Parlament előtt a Liga Szakszervezetek által szervezett demonstrációra szerda délután nem sokkal hat óra előtt. A Társadalmi Szolidaritás Napján rendezett demonstráción az egészségbiztosítási pénztárak üzleti modellje ellen tiltakoznak.
A Medián felmérése szerint a választani tudó biztos szavazók között a Fidesz népszerűsége 64 százalékon, az MSZP-é 26 százalékon áll. Kósa, Pokorni és Orbán megelőzte Dávidot és Szilit
Cégek, magánszemélyek és alapítványok felajánlásaiból újra sikerült felszerelni a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság szombaton ellopott kocsiját, amit másnap reggel kifosztva találtak meg. Egy cég szerdán GPS műholdas helymeghatározó készüléket ajánlott fel és adott át az ellopott helyébe a tűzoltóságnak.
Szorosabbá vált az Egyesült Államokban az ellenzéki demokrata politikusok között az elnökjelöltségért folyó küzdelem - derült ki a legfrissebb felmérésekről. A Zogby/Reuters szerdán...
Szinte minden vonat késik még az országban a délelőtti hatórás vasutassztrájk után. Az InterCity és a távolsági járatokra akár fél, vagy egy órát is kell várni.
Tóth Károly, a szocialista párt parlamenti képviselője egyetért a kormányfő azon véleményével, hogy a vizitdíjból származó bevételekre szüksége van a magyar egészségügynek, ám a felállítandó pénztárak ezt szerinte hatékony gazdálkodással elő tudják teremetni. Erről a képviselő szerdán nyilatkozott.
Letöltési rekordot döntött a telefonos csengőhangok között János Károly spanyol király múlt heti kirohanása amikor egy konferencián a „Miért nem kussolsz már?” szavakkal intette csendre Venezuela elnökét, Hugo Chavez-t.
Kevesebb mint 10 ezer dolgozó vett részt a Liga Szakszervezetek által szervezett délelőtti sztrájkban - mondta a kormányszóvivő. Budai Bernadett szerint ez azt jelenti, hogy az érdekképviselet saját tagságát sem tudta teljes mértékben mozgósítani.
A pakisztáni hatóságok szerda este szabadon engedték Imran Khant, akit a múlt héten vettek őrizetbe, mert a Musarraf elnök által bevezetett szükségállapot ellen szervezett tüntetést. A Pakisztánban valóságos nemzeti hősként tisztelt krikettbajnokon kívül - a kormány egyik tagja szerint - "a következő órákban" további 250, hasonló okból letartóztatott ellenzékit engednek szabadon.
Több mint másfélezer ember gyűlt már össze a Parlament előtt a Liga Szakszervezetek által szervezett demonstrációra szerda délután nem sokkal hat óra előtt.
Tóth Károly, a szocialista párt parlamenti képviselője egyetért a kormányfő azon véleményével, hogy a vizitdíjból származó bevételekre szüksége van a magyar egészségügynek, ám a felállítandó pénztárak ezt szerinte hatékony gazdálkodással elő tudják teremetni. Erről a képviselő szerdán nyilatkozott.
Versenykorlátozó megállapodást kötött a Magyar Posta Zrt. és a Magyar Lapterjesztő Zrt. a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálata szerint. A versenytanács ezért egyenként 468 millió forint bírságot szabott ki a kartellezőkre.
Visszakapja társadalombiztosítási finanszírozását a pécsi székhelyű Szemem Fénye Gyermekmentő Szolgálat - közölte az egyesület szerdán az MTI-vel. A szerződést december 1-jével kötheti meg a szolgálat összesen három betegszállító autóra - tudatta a közhasznú szervezet közleményben.
A Medián felmérése szerint a választani tudó biztos szavazók között a Fidesz népszerűsége 64 százalékon, az MSZP-é 26 százalékon áll - derül ki a közvélemény-kutató cég szerdán közzétett, novemberi...
5 embert - köztük egy operatőrt és egy körözött férfit állított elő a rendőrség tegnap esti tömegoszlatásnál. Az egyik kereskedelmi televízió operatőrét is bevitték az őrsre. Azt mondta: elesett, amikor a rendőrök elkezdték kiszorítani a tüntetőket.
Mintegy három-négyezer ember befogadására alkalmas a Kossuth téri demonstráció helyszíne, ezt a területet a résztvevők nagyjából meg is töltik - közölte a BRFK szóvivője. A demonstráció békésen kezdődött meg 18 órakor - tette hozzá Tafferner Éva.
A református zsinat lelkészi elnöke szerint keresni kell a társadalmi válságból kivezető utat, mert a társadalom frusztrált, szétesik és közösségei között egyre lazulnak a kapcsolatok. Bölcskei Gusztáv erről szerdán Budapesten, a református zsinatot megnyitó beszédében szólt.
Szekeres Imre szerint nagyon erős a szándék az MSZP és az SZDSZ vezetőiben a koalíció stabilitásának megőrzésére; az MSZP elnökhelyettese erről Salgótarjánban beszélt szerdai sajtótájékoztatóján.
A Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány 2007. november 22-én, csütörtökön látványos rendezvénnyel indítja ez évi jótékonysági kampányát a „Tízezer Gyermek Karácsonya” cipősdoboz akciót Budapesten, a WestEnd City Center jégteraszán. A rendezvény keretében hazai sztárok részvételével Magyarországon is debütál egy itthon még nem ismert sportág a jégkosárlabda.
Elmaradt a szervezők által várt eredménytől a nap folyamán tartott sztrájk, ami mindenhol békésen zajlott, fennakadást nem okozott - mondta Budai Bernadett szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. "A ma...
Az SZDSZ visszautasítja, hogy Orbán Viktor rövid időn belül több alkalommal, legutóbb kedden Erdélyben a "kis-magyarországi magyarok" nevében nyilatkozott - közölte a liberálisok parlamenti frakcióvezetője szerdán az MTI-vel.
Mintegy három-négyezer ember befogadására alkalmas a Kossuth téri demonstráció helyszíne, ezt a területet a résztvevők nagyjából meg is töltik - közölte a BRFK szóvivője szerdán délután.
Nyolc filmből álló tematikus válogatást mutat be az Egyesült Államok egyik legfontosabb ünnepe, a Hálaadás kapcsán a Magyar Televízió kettes csatornája csütörtöktől szombatig - tájékoztatta a közszolgálati televízió kommunikációs osztálya szerdán az MTI-t.
Simon János politológus szerint a rendszerváltozás óta eltelt időszak legnagyobb szakszervezeti demonstrációja zajlik a Kossuth téren. A Magyar Tudományos Akadémia Politikatudományi Intézetének munkatársa az InfoRádiónak azt mondta: a szerdai sztrájkkal valószínűleg mélyülnek az MSZP-n belüli törésvonalak is.
Koszorúér-tágítás után, kiváltképp akkor, ha az ér átjárhatóságának biztosítására fémhálóból készült hengert, stentet is beültetnek, hosszú időn keresztül kell a betegnek véralvadást gátló gyógyszereket szedni. Vannak, akik eközben túlérzékenyek lesznek a tablettára és akkor a létfontosságú készítmény adását abba kell hagyni.
Több mint másfélezer ember gyűlt már össze a Parlament előtt a Liga Szakszervezetek által szervezett demonstrációra szerda délután nem sokkal hat óra előtt. A Társadalmi Szolidaritás Napján...
A hollywoodi forgatókönyvírók hetek óta tartó sztrájkja miatt leállt a Született feleségek felvétele, de a Vészhelyzet, a Grace klinika és a 24 is hamarosan lehúzhatja a rolót
A Parlament előtti teret teljesen megtöltötték az emberek a a Liga Szakszervezetek által szervezett demonstráció kezdetén szerdán, nem sokkal hat óra után.
Franciaországban összehangolt szabotázsakciók során megrongálták a nagysebességű TGV vonatok által használt pálya egy részét. Közben már egy hete folyik a közlekedési dolgozók sztrákja, akiknek képviselői szerdán ismét leültek tárgyalni a kormánnyal.
Csak a véletlennek köszönhető és nincs összefüggés a két kiskunmajsai leányanya terhessége között, ezért a rendőrség továbbra is két, különálló ügyben indított nyomozást. A két 13 éves kiskunmajsai lány egy napon, szinte egyszerre jelentkezett a kiskunhalasi kórház nőgyógyászatán és mindketten 8 hetes terhesek.
Orbán Viktor, a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség elnöke november 22-én, csütörtökön Párizsba utazik, ahol az Európai Néppárt (EPP) alelnökeként vesz részt a francia néppárt (UMP) és az EPP együttes elnökségi ülésén.
A Parlament előtti teret teljesen megtöltötték az emberek a a Liga Szakszervezetek által szervezett demonstráció kezdetén szerdán, nem sokkal hat óra után.