Scipio Africanus és Kharon után megérkezett Minósz is Olaszországba, a hőséghullám legalább július közepéig kitart, és elviselhetetlen forróságot hozott.
A folyadékpótlás fontos, főleg a mai napokat is jellemző kánikulában – ezt szinte mindenki tudja. Abban viszont már megoszlanak a vélemények, hogy mennyi is legyen az annyi: 8 pohár, vagy 4 liter. Mikor beszélhetünk kiszáradásról és valóban létezik a vízmérgezés?
A Renault szerepe a kisautók kategóriájában mindig is meghatározó volt. Kezdődött a Renault5-tel, majd több generáción keresztül a Cliók vezették a kategória eladási listáit. Most a legújabb sorozat fotói láttak napvilágot.
A női egyes után a páros döntőt is megnyerte Serena Williams. A korábbi világelső nővérével nyerte meg a finálét, ahol a Lucie Hradecka, Andrea Hlavácková párost győzték le. Az amerikai testvérpár utoljára két évvel ezelőtt nyert páros versenyt.
Többségében elégedett volt Pintér Attila vezetőedző a Levszki Szófia mérkőzésen tapasztaltakkal, ahol főként a második félidőben sikerült ráerőltetni a bolgár csapatra az ETO-nak az akaratát.
Két magyar elsőséget és egy harmadik helyet hozott a zárónap az úszók belgiumi ifjúsági Európa-bajnokságán, ahol a korosztályos válogatott a nemzetek rangsorában is előkelő pozícióban, az ötödik helyen végzett a három arany, három ezüst és három bronz alkotta éremgyűjteményével.