Budapest — Fenekestül felforgathatta volna a huszadik századi magyar történelem menetét az a megszállott anarchista merénylő, aki mindenáron meg akarta ölni Horthy Miklós (1868–1957) kormányzót 1924 tavaszán.
Az ISM hibázott és rossz számot adott meg a májusra vonatkozó beszerzésimenedzser-indexe (BMI) kapcsán - jelentette a CNBC. A helyes érték 56 pont, ami pedig már emelkedést jelent az előző hónaphoz...
Századszorra játszották a minap Molnár Ferenc Játék a kastélyban című művének előadását a Vígszínházban. Lukács Sándor (66), a darab Almádyja duplán ünnepelt, hisz őt az a ritka szerencse érte, hogy 15 év különbséggel másodszor találta meg ugyanaz a figura.
Törökbálint — Ötvenezer forint értékű Media Markt-utalvánnyal gazdagodott a Bixx segítségével Vagyoczky Anita (20), akinek a szülei választották ki a nyerő lapot!
A kijevi központi választási bizottság (CVK) hétfőn kihirdette a május 25-én tartott ukrán elnökválasztás hivatalos végeredményét, amely szerint Petro Porosenko, a Vitalij Klicsko vezette Ütés (UDAR) párt jelöltje nyerte e az államfői tisztet.
Botka László, az MSZP országos választási bizottságának (ovb) vezetője alkalmasabbnak tartja Tóbiás Józsefet arra, hogy a párt következő elnöke legyen. Botka László nem a pártelnöki, hanem egy megerősített választmányi elnöki posztot pályázna meg a szocialista párt júliusi tisztújításán. A politikussal készült interjú részletét hétfőn közölte a 168 óra című hetilap a honlapján.
Az Egyesült Államok, Ausztrália és Kanada lesz a magyar férfi vízilabda-válogatott csoportellenfele a világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében, amelyet június 16. és 21. között rendeznek meg Dubajban.
Közzétette hétfőn az uniós tagállamok számára készített úgynevezett országspecifikus gazdaságpolitikai ajánlásokat az Európai Bizottság. A Magyarország számára készített javaslatok között első helyen az államadósság további csökkentése szerepel, második a hitelezés elősegítése, a harmadik pedig a cégek adórendszerének egyszerűsítése.
A magyar gyerekek túl sok cukros italt fogyasztanak, kevés friss gyümölcsöt és zöldséget esznek, nem mozognak és nem alszanak eleget - derült ki egy nyolc országban végzett európai kutatásból, amelynek magyar résztvevői közül minden hatodik gyermek túlsúlyosnak, illetve elhízottnak bizonyult.
A bizottsági ajánlások nem veszik figyelembe a magyar gazdaság elmúlt évben bekövetkezett vitathatatlan javulását - reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az Európai Bizottság hétfőn közzétett ajánlásaira.
Ha már az elején elkezdjük keresni az okokat, megkímélhetjük magunkat egy sor problémától. Ilyenek többek között az ízületi kopások, amelyek során a fájdalom kivédésére torz testtartást veszünk fel.
Alapvetően pozitívan ítéli meg az európai gazdaság fejleményeit hétfőn közzétett úgynevezett országspecifikus ajánlásaiban az Európai Bizottság, ám miután a fellendülést kiegyensúlyozatlannak és törékenynek tartja, további strukturális reformokat javasol az unió tagállamainak.
Az államigazgatás semmilyen listát nem készít azokról a szervezetekről, amelyek a norvég alapokból támogatást kapnak, sem pedig azokról az emberekről, akik ebben a folyamatban részt vettek - közölte a Miniszterelnökség fejlesztési sajtóosztálya hétfőn az MTI-vel.
Az RTL Magyarország szerint a reklámadó bevezetése durva kísérlet arra, hogy a kormány ellehetetlenítse az ország legnagyobb médiumát, amely "az elmúlt 17 évben bizonyította a pártoktól, és így a...
A bogárhátú Volkswagen mindenki emlékezetében ott lapul, gyerekkorunk egyik feledhetetlen kisautójaként örökké élni fog. A ritkább, kabrió kiadást pedig ezúttal méltóképpen, egy Karmann szériával ünnepli a wolfsburgi gyártó, méghozzá igényes konfigurációval.
Az RTL Magyarország szerint a reklámadó bevezetése durva kísérlet arra, hogy a kormány ellehetetlenítse az ország legnagyobb médiumát, amely "az elmúlt 17 évben bizonyította a pártoktól, és így a kormánytól való függetlenségét".
Tizenegy énekes - köztük a magyar Puja Andrea - jutott a 2015-ös Armel Operaverseny és Fesztivál döntőjébe - közölték az MTI-vel hétfőn a verseny szervezői.
Az RTL Magyarország szerint a reklámadó bevezetése durva kísérlet arra, hogy a kormány ellehetetlenítse az ország legnagyobb médiumát, amely "az elmúlt 17 évben bizonyította a pártoktól, és így a kormánytól való függetlenségét".
A bizottsági ajánlások nem veszik figyelembe a magyar gazdaság elmúlt évben bekövetkezett vitathatatlan javulását - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az Európai Bizottság hétfőn közzétett 2014. évi országspecifikus ajánlásaira reagálva.
Az Európai Bizottság ma elfogadta az egyes tagállamoknak szóló gazdaságpolitikai ajánlásokat, amelyek a tavaly megindult gazdasági élénkülés megerősítését hivatottak biztosítani - olvasható a...
Májusban 8464 ingatlan kelt el Magyarországon, a Duna House (DH) ingatlan franchise hálózat becslése szerint, utoljára ilyen forgalom 2011-2012 fordulóján, a végtörlesztések miatti eladásoknál volt.
A Vatikánba az egyházfőnek írtak panaszlevelet az olasz Villa di Baggio kistelepülés hívői, miután a helyi plébános megszabta, mi mennyibe kerül a keresztelőtől a temetésig.
Fejenként 410 ezer eurót (közel 125 millió forint) kapnak a svájci válogatott játékosai, ha megnyerik a jövő csütörtökön kezdődő brazíliai labdarúgó-világbajnokságot.
Bocsánatkérésre szólította fel Aleksandar Vucic szerb miniszterelnök hétfőn Dunja Mijatovicot, az EBESZ sajtószabadságért felelős biztosát, amiért korábban az online média elleni cenzúrával vádolta meg a szerb kormányzatot.
Az izraeli biztonságpolitikai kabinet újabb szankciókra hatalmazta fel hétfőn Benjámin Netanjahu miniszterelnököt válaszul a palesztin egységkormány beiktatására - közölte az izraeli közszolgálati rádió.
A bajnok Debrecen tarolt a vasárnap befejeződött labdarúgó OTP Bank Liga RangAdó elnevezésű díjátadó gáláján: a középpályás Szakály Péter az év játékosa, Kondás Elemér pedig az év edzője díjat vehette át hétfőn a telki edzőközpontban.
Egy mézes-diós hecsedlifagylalt érdemelte ki az Év fagylaltja 2014 címet Soltvadkerten, ahol hétfőn több mint ötven fagylalt közül választotta ki a győztest a zsűri
Sajnos (bár erre eleve kicsi volt az esély), nem történt nagy horderejű bejelentés az Apple fejlesztői konferenciáján. De így is több érdekesség elhangzott az eseményen, és lerántották a leplet az...