Népszerű a mikrovállalkozások körében az új beszámolási rendszer, ami Pankucsi Zoltán szerint annak is köszönhető, hogy bevonták a számviteli és adószakmai szervezeteket a részletszabályok kidolgozásába.
Olekszandr Turcsinov ügyvezető ukrán államfő arra utasította a nemzetbiztonsági tanácsot, hogy haladéktalanul vizsgálja meg a hadiállapot bevezetésének lehetőségét Donyeck és Luhanszk megyében, ahol súlyos harcok dúlnak a Moszkva-barát szakadárok és az ukrán katonák között - közölte szerda reggel az ukrán média.
Inkubátorházat épít közel 800 millió forintból, két ütemben európai uniós támogatással, a Pápai Ipari Parkban a Kiss Universal Kft. Eszenyi László ügyvezető elmondta: költségtakarékos megoldásokat biztosítanak a kezdő- és kisvállalkozásoknak.
Barack Obama amerikai elnök a tíz kelet-közép-európai rendszerváltó ország elnökeivel tartott keddi varsói munkaebédjén többször megismételte, hogy valamennyi NATO-tagország számíthat az Egyesült Államok támogatására - hangsúlyozta Áder János köztársasági elnök a lengyel fővárosban magyar újságíróknak nyilatkozva.
Bár a szakemberhiány világszerte egyre nő, a magyar munkaadók körében végzett felmérés szerint itthon a globális átlagnál jóval nehezebb megfelelő munkaerőt találni: Magyarországon a munkaadók 45 százaléka, míg világszerte 36 százaléka panaszkodott a szakemberhiányra - derül ki a Manpower munkaerő-piaci szolgáltató legfrissebb felméréséből.
Az árfolyamréssel kapcsolatos banki gyakorlat olyan volt, mint egy 100 méteres síkfutás, ahol a pénzintézetek 90 centire rövidítették az ügyfelek lépését és 101 méterre növelték a távot – mondta Magyar György az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Berendelték hazánk norvégiai nagykövetét a Norvég Alap körül kialakult konfliktus miatt - írja a Magyar Nemzet. Egyre nagyobb az érdeklődés az alternatív iskolák iránt - olvasható a Népszabadságban. Az Index arról ír, hogy bár tegnap megkezdődtek az új kormány minisztereinek bizottsági meghallgatásai a parlamentben, ez még mindig nem szünteti meg a tárcák apparátusában uralkodó bizonytalanságot.
1996-ban ő javasolta, hogy indítson online újságot a Matáv, a kezdetektől részt vesz az Origo körüli döntések meghozatalában. Ma bejelenti, hogy otthagyja az Origo Zrt. igazgatótanácsát, Sáling Gergő kirúgása miatt. Szerinte vége van az újságnak.
Turcsinov ügyvezető ukrán államfő szerint olyan súlyos harcok folynak Donyeck és Luhanszk megyében, hogy elkerülhetetlen a hadiállapot. Luhanszkban szakadárok egy ukrán laktanyát foglaltak el, míg az EBESZ megfigyelői továbbra is fogságban vannak.
Veszélybe került több szórakoztató műsor a tervezett reklámtörvény miatt, így a Barátok közt és a Jóban Rosszban is. A sajtó megsarcolását elutasítja a kormánypárti és az ellenzéki média, csütörtökön elsötétülnek a képernyők.
Ez a kormány már arra sem veszi a fáradtságot, hogy brutális hatalmi akcióit valami hihetőnek látszó hazugsággal leplezze, miközben persze hazudik reggeltől estig!
Negyedik alkalommal emlékeznek meg ma a trianoni békeszerződés aláírásához kötődően a nemzeti összetartozás napjáról. Az érdeklődőket az ország több pontján várják programok.
Az ausztrál gazdaság az első negyedévben a szezonálisan kiigazított adatok alapján 1,1 százalékkal bővült a tavalyi év utolsó negyedévében mért 0,8 százalék után. Elemzők 0,9 százalékos gazdasági növekedésre számítottak.
Akár több tízezer forint is járhat majd vissza fejenként minden devizahitelesnek, ha a kormány módosítja az ide vonatkozó törvényeket. Márpedig a tegnapi bírósági ítélet után úgy tűnik, fogja.
G7-csúcstalálkozó kezdődik szerdán Brüsszelben. Több mint 15 év óta ez az első eset, hogy a világ hét legfejlettebb ipari országának állam- vagy kormányfői az orosz elnök nélkül tartják meg a szokásos találkozót.
Robbanás történt és hatalmas tűz ütött ki a Shell nemzetközi olajkonszern egyik hollandiai vegyipari üzemében kedden késő este, a tüzet több óra alatt, reggelre sikerült eloltani. A balesetnek két könnyebb sérültje van.
Tudjuk ugyan, hogy a japánok a világ sok dolgáról másként gondolkoznak de ez még tőlük is meredek: az Omija Ardija csapat szurkolói kartonszurkolókat raktak a lelátóra, hogy többnek tűnjenek!
A seattle-i önkormányzati tanács egyhangúlag megszavazta, hogy a városban 15 dolláros (a jelenlegi árfolyamon csaknem 3400 forintos) minimális órabért vezessenek be, ami messze a legmagasabb lesz az Egyesült Államokban - közölte kedden a CNNMoney hírportál.
Robbanás történt és hatalmas tűz ütött ki a Shell nemzetközi olajkonszern egyik hollandiai vegyipari üzemében kedden késő este, a tüzet több óra alatt, reggelre sikerült eloltani. A balesetnek két könnyebb sérültje van - közölték a hatóságok.
Világszerte hódít a mobilizáció, lassan már elérjük azt a szintet, hogy ugyanannyi mobil előfizetés lesz, mint ahány ember él a földön, beleértve a csecsemőket és a fekete-afrikai törzseket is -...
Ahogy közeleg a hajózási szezon, az ENSZ egyre inkább arra számít, hogy megindul a lélekvesztőkön érkező afrikai menekültek kétségbeesett hada Olaszország és Görögország felé. A világszervezet a rendszeres és tragikus balesetek miatt fontolóra vette, hogy észak-afrikai és közel-keleti menekülttáborokat hoz létre.