Magas szennatartalom miatt filteres gyógyteát vontak ki a kereskedelmi forgalomból tizenöt európai uniós tagállamban, köztük Magyarországon is - tájékoztatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton az MTI-t.
Eltűnt egy tizenhárom éves fiú a Tiszában Vezsenynél szombat délután - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője az MTI-vel.
aug. 1
21:12
Labdarúgó NB I - Újpesten is vereséget szenvedett a Békéscsaba (Infostart)
Az újonc Békéscsaba az első két körben elszenvedett vereségek után az Újpest vendégeként is kikapott a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján.
aug. 1
21:12
Felkészülés: Khedira megsérült, Juve-vereség a főpróbán (She)
A Juventus 2–0-s vereséget szenvedett a Marseille-től az utolsó felkészülési mérkőzésén. A torinóiak duplán szomorkodhatnak, ugyanis máris megsérült a Real Madridtól szerződtetett Sami Khedira.
aug. 1
21:12
Emberhátrányból, hosszabbításban fordított a Videoton (Blikk)
A 93. percig vezetett, mégis kikapott a Diósgyőr hazai pályán a Videotontól a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában. A címvédő vendégcsapat két 1-0-s vereség után első góljait, illetve pontjait szerezte a bajnokságban úgy, hogy a második félidő jó részében emberhátrányban játszott.
aug. 1
21:12
Zebrabábut marcangolt Timba (Blikk)
Szeged – Fából készült csíkos jószág esett áldozatul a kegyetlen támadásnak: a Szegedi Vadaspark dolgozói műzebrát raktak a ragadozók kifutójába, hogy a látogatókkal közösen megnézzék, miként reagálnak.
aug. 1
21:14
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei (Infostart)
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
aug. 1
21:15
Forgalmas tengerparti sétányon kefélt a pár – 18+ videó (BorsOnline)
Hol vannak már azok az idők, amikor a szexnek a hálószobákban volt a helye?
aug. 1
21:15
Erre figyeljünk, ha szabadban játszik a gyermekünk (Blikk)
Napégés, vízhiány, rovarcsípések: hogyan előzzük meg a bajt?
aug. 1
21:15
Három velencei-tavi fürdőhelynek nincs engedélye (hirado.hu)
Ezért a hivatal felfüggesztette ezek ,,működtetését".
aug. 1
21:16
Az unió polgárait az illegális bevándorlás aggasztja leginkább - a nap hírei (Infostart)
Mától érvényesek az új menekültügyi szabályok, hatályba lépett az új egészségügyi alapellátási törvény is. Több ingyenes partszakaszon tiltotta meg a fürdést az illetékes kormányhivatal a Velencei-tónál, de nem a vízzel van baj.
aug. 1
21:30
Labdarúgó NB I - Az utolsó percben mentett pontot az MTK (Infostart)
Az MTK kétgólos hátrányt ledolgozva 2-2-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján.
aug. 1
21:30
Felkészülés: tizenegyesekkel bukott a Valencia a Porto ellen (She)
Gól nélküli rendes játékidő után a Porto tizenegyesekkel legyőzte a Valenciát a Colonia Cup első játéknapján.
aug. 1
21:30
Menekülteket fosztogatókat vettek őrizetbe (Blikk)
aug. 1
21:30
Megfigyelte az FBI a magyar matekzsenit (Blikk)
Washington – Gyanús elemként évtizedeken keresztül megfigyelte az FBI a világhírű magyar matematikust, Erdős Pált (†83), de végül arra a megállapításra jutott: Erdős legfeljebb bogaras tudós, ám semmiképpen nem kém – titkos aktája a közelmúltban lett nyilvános.
aug. 1
21:32
Labdarúgó NB I - Hosszabbításban szerzett gólokkal fordított a Videoton (Infostart)
A 93. percig vezetett, mégis kikapott a Diósgyőr hazai pályán a Videotontól a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában.
aug. 1
21:34
Labdarúgó NB I - A Puskás Akadémia legyőzte a Paksot (Infostart)
A Puskás Akadémia 1-0-ra nyert hazai pályán a Paks ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának szombati játéknapján.
aug. 1
21:36
Vizes vb - Utolsóként Kína a nyolc között női vízilabdában (Infostart)
A kínai válogatott legyőzte a brazil együttest a kazanyi vizes világbajnokság női vízilabdatornáján, a szombati nap zárómérkőzésén, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.
aug. 1
21:39
Shotgunnal lőtte le az amerikai férfi a drónt, ami a kertben napozó 16 éves lánya után kémkedett (444.hu)
Egy igazi hős.
aug. 1
21:41
Oroszországban betilthatják a meleg emotikonokat (444.hu)
Mondjuk az nem világos, hogy valósítanák meg ezt a gyakorlatban.
aug. 1
21:43
Szombaton lelőtték Cecil testvérét, Jerikót is (444.hu)
A zimbabwei állatvédők írták ki ezt Facebook-oldalukra. És azt is, hogy teljesen összetört a szívük. Az állattal orvvadászok végezhettek. Jerikó vigyázott Cecil kölykeire, amióta a 13 éves, világhírű oroszlánt lelőtte egy amerikai fogorvos, Walter Palmer, akinek azóta pokollá vált az … Folytatás
aug. 1
21:48
Videó: szélről kapott elképesztő gólt a Juventus (She)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen az Olympique Marseille nem akármilyen gólokkal győzte le 2–0-ra a Juventust. Íme, a két találat!
aug. 1
21:48
Elmarad a Balatonpark (Blikk)
aug. 1
21:50
Barcelona: „Nem mehet tovább! A klubot eladták Katarnak!” (She)
Joan Laporta nem adja fel. Bár az FC Barcelona elnökválasztásán alulmaradt Josep Maria Bartomeuval szemben, a katalánok korábbi első embere továbbra sem mondott le arról, hogy visszakerüljön a „trónra”.
aug. 1
21:51
Orvvadászok végeztek a híres oroszlán testvérével (BorsOnline)
Cecil tragikus és értelmetlen halála után testvérét, Jerichot orvvadászok terítették le.
aug. 1
21:52
Videó: Koman hihetetlen „gólpassza” – így nyert a Videoton (She)
„Agyonnyert” meccset veszített el különleges körülmények között a Diósgyőr a Videoton ellen a labdarúgó NB I 3. fordulójában. Íme, a találkozó összefoglalója!
aug. 1
21:54
Koncertek és éjszakai fürdőzés a Nyírbátori Zenei Napokon (Infostart)
Koncertekkel és éjszakai fürdőzéssel is várják a 49. Nyírbátori Zenei Napokra kilátogató embereket, a szombaton kezdődött fesztivál augusztus 19-ig tart - erről a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei város polgármestere beszélt az M1 aktuális csatornán.
aug. 1
22:06
Az egyiptomi fegyveres erők megölték az IÁ terrorszervezethez kötődő csoport egyik vezetőjét (Infostart)
Az egyiptomi fegyveres erők katonái szombaton tűzharcban megölték az Iszlám Államhoz (IÁ) kötődő helyi terrorcsoport egyik vezető emberét a Sínai-félsziget északi részén - jelentette be az egyiptomi védelmi minisztérium szóvivője.
aug. 1
22:06
Atlétika: túl az álomhatáron, világcsúcs női kalapácsvetésben (She)
Új világcsúcsot ért el női kalapácsvetésben Anita Wlodarczyk. A lengyelek 29 éves világ- és Európa-bajnoka saját rekordját adta át a múltnak a Cetniewóban rendezett szombati viadalon.
aug. 1
22:06
A varsói felkelés évfordulója (Metropol)
A náci Németország által megszállt lengyel fővárosban 1944. augusztus 1-jén tört ki általános felkelés.
aug. 1
22:08
Röplabda: magabiztosan nyert női válogatottunk Grúzia ellen (She)
Szombaton, Grúzia ellen kezdte meg Európa-liga-menetelését a magyar női röplabda-válogatott, s a mieink magabiztos, 3:0-s győzelemmel tették le a névjegyüket.
aug. 1
22:09
Édesanyja szerelme kérte nőül Fodor Zsókát (Blikk)
Békéscsaba – Fodor Zsóka (73) összeszámolni sem tudja, hány udvarlója volt fiatalon. Imádott szerelmes lenni, ám érdekből soha nem jött össze senkivel. Kétszer volt férjnél, de nincs az a férfi, aki rábírná, hogy harmadszor is oltár elé álljon.
aug. 1
22:09
A tévészerelő talált rá a halott gyermekre (BorsOnline)
A kétéves kislány holtteste egy hónapja lehetett a szobában, édesapja senkinek sem jelentette, hogy gyermeke meghalt.
aug. 1
22:10
Anglia: Bogdán nélküli Pool, kikapott az Everton – eredmények (She)
Bogdán Ádám ezúttal nem kapott szerepet a Liverpoolban, amely felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte a finn HJK-t. A magyar kapus a kispadra sem ült le. Az élvonalbeli Everton (Muhamed Besic nélkül) 2–0-ra kikapott a másodosztályú Leeds Unitedtől. Összeállításunkban megtekintheti az angol érdekeltségű mai felkészülési meccsek eredményeit.
aug. 1
22:12
A dülöngélős techno legnagyobb királya mögött kérte meg egy srác a barátnője kezét (444.hu)
Ben Klock posztolta ki Facebook-oldalára, hogy olyan történt legutóbbi buliján, ami eddig még nem nagyon. Ráadásul a lány igent mondott, teljes a boldogság.
aug. 1
22:14
Itt az amerikai képviselő, aki szerint a melegházasság legalizálása oda vezet, hogy az emberek hamarosan hozzámehetnek a fűnyírójukhoz (444.hu)
A republikánus Steve King nem csak összevissza beszél, egy ügyvéd győzte meg arról, hogy tényleg ez a helyzet.
aug. 1
22:15
Nem kell adóazonosító a gyermekeknek az adókedvezményhez (ProfitLine)
Nem kell 2016. január 1-jétől a gyerekeknek adóazonosító ahhoz, hogy az utánuk járó adókedvezmény igénybe vehető legyen - jelentette be a Fidesz frakcióvezetője csütörtökön az M1 aktuális csatorna esti hírműsorában.
aug. 1
22:16
Húszkilós aligátorteknőst fogtak be Törökbálinton (444.hu)
A hüllő kifejezetten veszélyes állat, tilos is elvben otthon tartani.
aug. 1
22:24
Migránsokat fosztogató embereket vett őrizetbe a görög parti őrség (Infostart)
A görög parti őrség szombaton a görögországi Számosz szigetén őrizetbe vett három embert, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Törökország felől tengeren át e szigetre tartó migránsokat támadtak meg és fosztottak ki.
aug. 1
22:24
Új világcsúcs női kalapácsvetésben (Blikk)
aug. 1
22:42
Eloltották a tüzet Túrkeve és Ecsegfalva között (Infostart)
Eloltották a Túrkeve és Ecsegfalva között az aljnövényzetben szombaton keletkezett lángokat a tűzoltók - közölte az MTI-vel S. Tóth Anikó, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Az MTI információi szerint a tűz 30-40 hektárnyi területet érintett.
aug. 1
22:42
NB I: a Ferencváros győzött a Vasas otthonában (She)
Böde Dániel két góljával a Ferencváros elhozta a három pontot az újonc Vasas otthonából a labdarúgó NB I harmadik fordulójában.
aug. 1
22:42
Idegenben verte a Vasast a Fradi (Blikk)
aug. 1
22:44
DVTK–Videoton: Néztem, és nem hittem el – Bekő (She)
A diósgyőriek nehezen tudnak napirendre térni a vereség felett, amit a Videotontól szenvedtek el a labdarúgó NB I 3. fordulójában. Bekő Balázs, Lipták Zoltán, Gyurcsó Ádám és Bernard Casoni értékelése.
aug. 1
22:45
Aligátorteknőst találtak Törökbálinton (hirado.hu)
A veszélyes hüllőt befogták.
aug. 1
22:45
Ecuadorban megjelentek a graffitisek, akik mások graffitijein javítják ki a nyelvtani és nyelvhelyességi hibákat (444.hu)
Quito városában működik az Acción Ortográfica nevű csapat, három fővel. Két dolgot bírnak nagyon, a street artot és a nyelvhelyességet, ezért a város hibásan felvitt falfirkáit javítgatják. Nem csak jelölik a hibákat, de néha üzenetet is hagynak a falon, hogy mi … Folytatás
aug. 1
23:00
Aligátorteknőst találtak Törökbálinton (Infostart)
Egy kifejlett nőstény aligátorteknőst találtak szombaton a törökbálinti erdőben. A veszélyes hüllőt befogták és a veresegyházi medveotthonban helyezik majd el - tájékoztatta az MTI-t Szilágyi István, a Fehérkereszt Állatvédő Liga elnöke.
aug. 1
23:00
Lengyelország: Guzmics örülhet, legyőzték Kádárékat (She)
Guzmics Richárd csapata, a Wisla Kraków 2–0-ra megnyerte a Lech Poznan elleni „magyar derbit” a lengyel labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának szombati játéknapján.
aug. 1
23:02
Roma: Szczesny nem ilyen debütálásra számított… (She)
Utolsó előtti felkészülési mérkőzésén vereséget szenvedett az AS Roma, a „farkasok” 2–0-ra kaptak ki a portugál Sporting CP otthonában.
aug. 1
23:04
NB I: Kitüntetés a Fradinak, hogy elvinnék a játékosait – Doll (She)
A Ferencváros 2–0-ra legyőzte a Vasast az NB I 3. fordulójában. A Fradi meglepte a hazaiakat, Thomas Doll 4–1–2–1–2-es felállásban, azaz „gyémánt” alakzatban küldte fel a pályára az övéit. Ezt mind a két szakember megemlítette a találkozót követő sajtótájékoztatón. Thomas Doll, az FTC vezetőedzője elmondta azt is, megtiszteltetés számukra, hogy érdeklődnek a játékosaik iránt a külföldi csapatok.