Ashton Carter, az Egyesült Államok védelmi minisztere Oroszország szíriai szerepvállalását elemezve arra az álláspontra helyezkedett, hogy az oroszok és az irániak is csak rontják a helyzetet a térségben.
A tanárok után most a diákok is üzentek a korábbi felsőoktatási államtitkárnak, aki pipa lesz, ha azt látja a tévében, hogy borotválatlan, kockás inges tanári kar grasszál.
Több tucat, tanítással kapcsolatos adatot kért sürgősséggel a Klik a Teleki Blanka Gimnázium igazgatójától. Arra kíváncsi a fenntartó, hogy a miskolci tüntetés napján, vagyis február 3-án milyen órák maradtak el az iskolában. Folyamatosan dolgozunk az adatok összeszedésén, el fogok küldeni mindent, amire szüksége van - mondta az InfoRádiónak Pukli István, a Teleki Blanka Gimnázium igazgatója.
A migrációs válság kérdéskörét illetően Angela Merkel német kancellár, Alekszisz Ciprasz görög miniszterelnök és Orbán Viktor magyar kormányfő lesz a legmeghatározóbb szereplője az uniós országok állam-, illetve kormányfőit tömörítő Európai Tanács csütörtökön kezdődő csúcstalálkozójának - olvasható a Politico című amerikai magazin európai kiadásának szerdai cikkében.
Kész szerencse. A polgármester-választás előtt álló városban tartott lakossági fórumot nemzetgazdasági miniszter, aki szerint bár a szocialisták üres kasszát és adósságot hagynak örökül, egy jó választással visszafordítható a megyeszékhely helyzete. Varga miniszter ennél több konkrétumot nem ígért. (MTI)
Kiürítettek a tűzoltók egy ötszintes lakóházat Budapesti VII. kerületében, a Damjanich utcában szerda este - közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője
A közösségi oldalakon terjed a gyümölcsös, kisiskolás matek feladat, amelynek megoldása a felnőttek között heves vitákat váltott ki. A lehetséges eredmények között 14, 15, 16 és 20 is szerepel, s természetesen a megfejtők a saját megoldásukat mindannyian bőszen védik.
Budapest – A szerda éjféli határidő előtt, már kedden beadta a 2024-es olimpia és paralimpia megrendezésére vonatkozó első pályázati anyagát a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak (NOB).
A Barcelona spanyol bajnokin lépett pályára, ugyanis még 2015-ben, a FIFA-klubvilágbajnokság miatt el kellett halasztani a 16. fordulóból a Sporting Gijón elleni bajnokit.
Jelentősen, ötről 20-21-re emelkedett a szerdai ankarai robbantásos merénylet halálos áldozatainak száma, a sebesülteké pedig 61-re - jelentette be az egészségügyi miniszter.
A címvédő és listavezető FC Barcelona 3-1-re nyert a Sporting Gijón otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójából elhalasztott, szerdán pótolt összecsapásán.
Miért akar egy fiatal 2016-ban orvos lenni Magyarországon? A heroikus hazafiasság és a élhető élet között őrlődnek a diákok. A jövő orvosainak bulijában jártunk.
A migrációs válság kérdéskörét illetően Angela Merkel német kancellár, Alekszisz Ciprasz görög miniszterelnök és Orbán Viktor magyar kormányfő lesz a legmeghatározóbb szereplője az uniós országok állam-, illetve kormányfőit tömörítő Európai Tanács csütörtökön kezdődő csúcstalálkozójának - olvasható a Politico című amerikai magazin európai kiadásának szerdai cikkében.
A spanyol hatóságok pénzmosás gyanúja miatt házkutatást tartottak és letartóztattak öt vezető beosztású munkatársat, a mérlegfőösszege alapján a világ legnagyobb bankjának számító, Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank (ICBC) madridi székhelyén szerdán.
A migrációról zajló osztrák politikai vitát a félelem és a veszélyérzet uralja, de a probléma nem csak Ausztriát érinti - kommentálta Matteo Renzi olasz kormányfő szerdán az osztrák határok szigorításáról szóló bécsi bejelentést, amely szerint az osztrák-olasz határon is beléptető pontokat létesítenek.
Ne próbálja ki ezt a mutatványt otthon, annak ellenére sem, hogy minden bizonnyal elég sok pénzt spórolhat meg! Egy férfi videóra vette, ahogy barátja egy hatalmas kombinált fogóval esett neki a fogának.
Magyarország – Immár a szülők is csatlakoznak az országszerte tüntető tanárokhoz: február 29-én nem viszik iskolába gyerekeiket. A Facebookon indított szülői kezdeményezéshez, több mint hétezren csatlakoztak.
Bár az Autó Pultnál mi mindig az objektivitásra törekszünk, jelenlegi tesztalanyunkat nehéz lenne csupán objektív szempontok szerint vizsgálni. A Jaguar tavaly bemutatott középkategóriás limuzinjának csúcsváltozata, az XE S ugyanis egyáltalán nem az észhez, hanem a szívhez és a lélekhez szól.
Erről beszélt Matteo Renzi olasz kormányfő szerdán az osztrák határok szigorításáról szóló bécsi bejelentésről, amely szerint az osztrák-olasz határon is beléptető pontokat létesítenek
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 167,06 pontos, 0,73 százalékos csökkenéssel, 22 846,82 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Donald Trump nem lesz az Egyesült Államok elnöke - jelentette ki szerdán Barack Obama. A republikánus elnökjelöltségre törő Trump válaszában azt mondta, ha 2012-ben indult volna, akkor most Obama nem lenne elnök.
A bolognai ügyészség vizsgálatot indított Recep Tayyip Erdogan török elnök Olaszországban élő fia ellen, akit egy török politikai menekült pénzmosással vádol.
Személyiségi jogi pert vesztett Gyurcsány Ferenc parlamenti képviselő, a DK elnöke, volt miniszterelnök Dézsy Zoltán filmrendezővel szemben a Kúrián - erősítette meg az origo.hu értesülését szerdán Dézsy Zoltán.
Az egész Európai Uniót megváltoztathatja, ha elfogadják London reformjavaslatait - fejti ki Mark Leonard, a Külkapcsolatok Európai Tanácsa (ECFR) nevű elemzőközpont a Politico.eu brüsszeli hetilap internetes felületén szerdán megjelent cikkében.
Dubaj - Babos Tímea a német Julia Görges oldalán negyeddöntőbe jutott szerdán a kétmillió dollár (552 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán.
Babos Tímea a német Julia Görges oldalán negyeddöntőbe jutott a kétmillió dollár (552 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán.
Az Iszlám Állam már több száz millió dollár készpénzt veszített el a nemzetközi koalíció légitámadásaiban, amelyeket a rejtekhelyei ellen intéztek - közölte szerdán egy amerikai katonai szóvivő.
Budapest - Több utast szállítottak januárban Európa legnagyobb diszkont és hagyományos légitársaságai az előző évhez képest - derült ki a légitársaságok honlapján közölt utasforgalmi adatokból.
Magyarország az európai-orosz és a magyar-orosz kapcsolatok normalizálásában érdekelt - jelentette ki a miniszterelnök. Felemásan értékelték az ellenzéki parlamenti pártok Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin orosz elnök moszkvai találkozóját.
A bolognai ügyészség vizsgálatot indított Recep Tayyip Erdogan török elnök Olaszországban élő fia ellen, akit egy török politikai menekült pénzmosással vádol.
Ötgólos hátrányba került a spanyol Sabadell otthonában a Hungerit-Szentes, a magyar csapat 15-10-re kikapott a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének szerdai első mérkőzésén.