Martin Selmayr "puccsszerű" főtitkári kinevezése miatt bírálta az Európai Bizottságot szerdán megszavazott határozatában az Európai Parlament (EP), az elfogadott kompromisszumos szövegben azonban nem szólítottak fel a döntés visszavonására.
A Puskás Akadémia csapata óriási lépést tett a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében a továbbjutás felé, miután a szerdai első mérkőzésen, hazai pályán 4-0-ra legyőzte a több mint egy félidőt emberhátrányban futballozó Debrecent
Az AfD berlini szervezete elvenné a Berghain üzemeltetőinek engedélyét. Reggel hatos zárást és sok fényt akarnak, hogy ne lehessen benn drogozni és szexelni.
A Bundesliga tempójában, színvonalában és a meccsek hangulatában is riválisa lehetne a Premier League-nek, a Bayernen kívül azonban nincs nemzetközileg is versenyképes csapat a ligában. Mi az ok? Mészáros Ábel, Bundesliga-szakíró elmagyarázza.
Gyurcsó Ádám és Futács Márkó is betalált a Hajduk Split csapatában, amely házigazdaként 4-0-ra legyőzte a sereghajtó HNK Cibalia együttesét a horvát labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szerdai játéknapján.
Kizárólag nőkből áll a vezetése annak a Németországban tevékenykedő bűnszervezetnek, amely ellen története legnagyobb szabású razziáját indította szerdán a német szövetségi rendőrség – értesült a ZDF országos köztelevízió.
Magyarország az identitási szenvedélyek középpontjában Közép-Európában címmel jelent meg terjedelmes írás a Le Figaro című francia konzervatív napilapban szerdán.
Elutasította szerdán Peter Wilson, a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) brit nagykövete Szergej Lavrov orosz külügyminiszternek azt az állítását, hogy a szakértők úgynevezett BZ hatóanyagot találtak volna azokban a mintákban, amelyeket Szergej Szkripal egykori orosz-brit kettős ügynök megmérgezésének helyszínén, Salisburyben gyűjtöttek
A Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében felújított öt magyar óvodát adott át ünnepélyesen Grezsa István kormánybiztos szerdán Beregszászon és három környékbeli településen
Eltérően ítélik meg a franciák Emmanuel Macron államfő kormányzásának első évét: 57 százalékuk szerint a köztársasági elnök a választási ígéreteit hajtja végre, de szinte ugyanennyien elégedetlenek a politikájával - derül ki az IFOP közvélemény-kutató intézetnek a Paris Match magazin, a Sud Radio és a CNew hírtelevízió megbízásából készült, szerdán közzétett felméréséből