Vona Gábor lemond a Jobbik elnöki tisztségéről. A politikus vasárnap esti sajtótájékoztatóján közölte: a párt elnöksége hétfő délután tervezi meg a további feladatokat.
Leállt a Nemzeti Választási Iroda weboldala, nem bírta a hirtelen megnövekedett terhelést. Úgy látszik, nem volt elég idő felkészülniük a mai napra. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy 24 éve nem volt ilyen magas az érdeklődés.
Vona Gábor lemond a Jobbik elnöki tisztségéről. A politikus vasárnap esti sajtótájékoztatóján közölte: a párt elnöksége hétfő délután tervezi meg a további feladatokat.
Az Együtt sajtótájékoztatóján Juhász Péter elmondta, hogy tiszta lelkiismerettel állnak a választók elé, az eredményt csalódottan fogadták. Az Együtt elnöksége lemond pozíciójáról. Mind a személyes, mind a politikai felelősséget vállalják.
A választásra jogosultak 13,17 százaléka, 1 036 849 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 9 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint. A részvételi arány 9 órakor Békés megyében volt a legmagasabb, 15,34 százalék, ami 43 240 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Borsod-Abaúj-Zemplén
A Jobbik-elnök szerint jó stratégia volt, hogy pártja sehol nem léptetett vissza jelölteket. Agresszívabb és arrogánsabb Fideszre számít a következő ciklusban az újabb kormánypárti győzelem után.
A választásra jogosultak 29,93 százaléka, 2 356 947 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson délelőtt 11 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Félreértés miatt a helyi választási bizottság nyolc egyéni szavazólapról kihúzta Nagy Ferencet, a Demokratikus Koalíció (DK) jelöltjét a komlói 5. számú szavazókörben - olvasható a Nemzeti Választási Iroda (NVI) honlapján.
A hódmezővásárhelyi időközi választás hiába adott reményt az ellenzéknek, nem tudott egységet kialakítani, és nem volt olyan karizmatikus vezetője, aki fel tudta volna venni a versenyt Orbán Viktorral - fejtette ki Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója és Pulai András, a Publicus Intézet vezetője az InfoRádió
A választásra jogosultak 42,32 százaléka, 3 333 298 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 13 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
A magyarok győztek - jelentette ki Lázár János vasárnap Hódmezővásárhelyen, azt követően, hogy a szavazatok több mint 52 százalékával Csongrád megye 4-es körzet képviselőjévé választották.
A választásra jogosultak 42,32 százaléka, 3 333 298 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 13 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Csakúgy, mint egy hete, most is ugyanazt az eredményt játszotta a labdarúgó NB I két éllovasa: a Ferencváros a Mezőkövesdet, a Videoton az Újpestet verte.
A választásra jogosultak 53,64 százaléka, 4 224 112 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 15 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A választásra jogosultak 53,64 százaléka, 4 224 112 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 15 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Az Európai Kutatási Tanács 2018-ban 653 millió euróval támogat 269 élvonalbeli kutatót, köztük három magyar tudóst - közölte az Európai Bizottság pénteken.
Az ismeretterjesztő dokumentumfilm a dél-franciaországi fúziós erőművet, az ITER-t mutatja be. A rendező négy évig dolgozott a filmen, mely egyúttal a fúziós energia történetét is felvázolja a nézőknek. 37 ország dolgozik a projekten, hogy összehozzák minden idők legnagyobb fizikai kísérletét, melyben magyar kutatók is közreműködnek.
Benyújtotta lemondását az MSZP elnöksége - jelentette be az ellenzéki párt elnöke az országgyűlési választás eredményének ismeretében hétfőn. Molnár Gyula közölte, tudomásul vették a választói akaratot és felelősnek tartják magukat a kialakult helyzetérért.
A választásra jogosultak 63,21 százaléka, 4 977 880 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 17 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Karácsony Gergely gratulált, Molnár Gyula lemondott az MSZP-párbeszéd választás utáni sajtótájékoztatóján. A szocialisták elnöke azt is bejelentette, hogy a párt elnöksége is benyújtja a lemondását.