Nem sokáig tartott, míg a komputeres csalók rájöttek, hogyan tudják kihasználni a COVID-19 nyújtotta előnyöket. Rosszindulatú programok, zsarolórogramok járnak a meggondolatlan vagy csak gyanútlan kattintások nyomában.
Oroszországban hétfőre egy nap alatt 71 fővel, 438-ra nőtt a SARS-CoV-2 koronavírussal igazoltan fertőzöttek száma. Ukrajnában 73-ra nőtt az eddig megerősített koronavírusos fertőzöttek száma, közülük mostanáig hárman haltak bele a betegségbe.
A koronavírus-válság nagyjából ötszáz milliárd euró veszteséget okozhat a gazdaságnak és több mint egymillió munkahely elvesztésével járhat a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének elemzése alapján.
A koronavírus-válság nagyjából ötszáz milliárd euró veszteséget okozhat a gazdaságnak és több mint egymillió munkahely elvesztésével járhat a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének elemzése alapján.
Ausztrália már közölte a sportolóival, hogy 2021-es játékokra készüljenek, Kanada pedig bejelentette, hogy idén biztosan nem utaznak Tokióba a sportolóik.
Új trackkel robban be Metzker Viktória! Ezúttal – a keverőpult mögül előlépve – olyat rappel, hogy mindenkinek tátva marad a szája: megérkezett Curtisszel közös dala, a „Szívemen szárny”!
A "Maradj otthon!" felhívás nem jelenti azt, hogy friss levegőre és mozgásra ne lenne szükségünk, azonban be kell tartani néhány alapvető szabályt, amennyiben kimozdulunk a falak közül.
Elsőként az OTP Bank, a K&H Bank, és a Takarékbank kínálja az 5,9 százalékos személyi kölcsönt - közölte a Bank360.hu. A Portfolio véleménye szerint azonban ilyen alacsony THM mellett jelentősen meg fog ugrani az elutasított kérelmek száma, és csökken a hitelek jövedelmezősége a bankok számára.
A koronavírus-járvány miatt kialakult pánikvásárlások miatt jelentős kapacitáshiánnyal kűzd a Walmart, hiszen a boltok polcait a megnövekedett kereslet miatt folyamatosan tölteni kell, de az online megrendelések is felpörögtek. A probléma kezelésének érdekében több intézkedést is meghozott a cég, többek között az e-kereskedelmi raktárakban dolgozók
Ma a szokásoktól eltérően nem délután, hanem már délelőtt 11 óra után elkezdődött az Operatív törzs sajtótájékoztatója. A rendkívüli tájékoztatón Orbán Viktor miniszterelnök is ott volt, komoly gazdasági bejelentéseket tett.
Radka Maxová Ursula von der Leyen bizottsági elnök fellépését sürgeti a magyar veszélyhelyzet meghosszabbításával kapcsolatos törvényjavaslat ügyében – értesült a Mandiner.
Németországban hétfő délelőtt 24 873 volt az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2) bizonyítottan fertőzöttek száma a Johns Hopkins Egyetem kimutatása szerint. Ez 2509 esettel - 11,2 százalékkal - több az egy nappal korábbi 22 364-nál. A koronavírus-válság nagyjából ötszáz milliárd euró veszteséget okozhat a gazdaságnak és több mint egymillió munkah
Egy hete vonult önkéntes otthoni karanténba Ligetvári Patrik válogatott kézilabdázó, aki Spanyolországban légióskodik. Az ott kialakult járványügyi helyzetről, valamint döntése okáról, hogy miért nem tért haza korábban mesélt most a sportoló.
Az ifo elnöke szerint a munkaerőpiacon is mély sebet ejt majd a visszaesés, messze túlszárnyalja majd a pénzügyi válság csúcspontján elszenvedett mértéket.
„Ha bennünket is »telibe kap« a járvány, és idehaza is előáll az olaszországihoz akár csak hasonló helyzet, amit nem sikerül – és ennek megvan az esélye – megfelelően kezelni, az végletesen demoralizálhatja az egészségügyet” – véli Svéd Tamás.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vasárnapi bejelentése szerint a következő négy héten belül végleges döntés születik a koronavírus-járvány miatt veszélybe került tokiói nyári játékokról, melynek elhalasztása esetén a német hírügynökség szerint három forgatókönyv létezik.
Informatikai szakemberek, pedagógusok, cégvezetők által létrehozott közösség nyújt segítséget a digitális oktatásban iskoláknak, pedagógusoknak és tanulóknak – köztük a fogyatékkal élő, illetve speciális nevelési igényű diákoknak is – egyeztetve az Emmi Köznevelésért Felelős Államtitkárságával, hogy segíthessék a veszélyhelyzetben felmerülő oktatás
Hivatali visszaélés bűntette miatt, vádat emelt a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Ihász Sándor volt fővárosi főügyész ellen, akit azzal vádolnak hogy a Fenyő-gyilkosság ügyében, a hivatalában bizonyítékokat tárolt, amelyeket nem adott át a nyomozóhatóságnak.