A kormány azért, hogy megkönnyítse az ellátólánc működését az ország minden szegletében és segítse az otthon maradók kiszolgálását, könnyítette az üzleten kívüli kereskedelem szabályait.
Gyurcsány Ferenc (DK) arról beszélt, hogy az ellenzék dolga, hogy a kormányt tanácsokkal lássa el. A WHO január közepén tett bejelentést a vírusról. Ha tíz hét alatt ennyire sikerült felkészülni, akkor nem biztos, hogy azoknak van igazuk, akik kritizálják, akik erre hívják fel a figyelmet - hangoztatta.
A koronavírus-kutató akciócsoport szakemberei a betegtől a klinikai képen át egészen a vírus fertőzőképességéig és annak esetleges molekuláris hátteréig tudják követni a kórokozót.
Az utóbbi hetek heves tőkepiaci mozgásai miatt a magyar befektetők között is akadt olyan, aki sok pénzt vesztett befektetési alappal, igaz, jelenleg nem lehet egyetlen olyan befektetési alapot sem nagyon kiemelni, amelyről bizton állítható, hogy biztonságban tartja a megtakarításunk: az egyik percben esnek, a másikban pedig már emelkednek a részvén
Nem lesz döntés holnap a koronavírus-törvényről a parlamentben, ahogy előre tudni lehetett, az ellenzék nem adott időben korlátlan felhatalmazást a kormánynak a járvány elleni védekezéshez.
Európában 188, a kontinensen kívül pedig további 30 magyar van karanténban – adott tájékoztatást Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője.
Vasárnap estig legalább hat embernél mutatták ki a koronavírust azok közül, akik feltételezhetően kontaktust létesítettek Rovó Lászlóval, a Szegedi Tudományegyetem fertőzött rektorával.
Feltört egy orosz hírszerzéshez, az FSzB-hez köthető alvállalkozót egy orosz ellenzéki hackercsoport, a Digital Revolution. A hackerek, akik a hackereket meghackelték a neten közzétették egy „Fronton” nevű projekt terveit, melynek célja, hogy az KGB-utódszervezet a dolgok internetéhez (IoT) kapcsolódó eszközök felett át tudja venni az uralmat - írj
Komoly kihívás elé állítja az oktatókat, diákokat és szülőket, hogy a hazánkba is begyűrűző, az egész világon óriási veszélyt jelentő koronavírus elleni intézkedések egyik sarkalatos pontjaként határozatlan időre bezárták...
A G7-es országok pénzügyminiszterei és jegybanki vezetői megbeszélést tartanak holnap reggel -számol be az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a Reuters.
Ez azt jelentené, hogy a törlesztőrészletek 2021-től ugyanakkorák lennének, mint március 18-áig, ami azonban csak úgy lehetséges, ha a hitel futamideje meghosszabbodik. Eddig úgy volt, hogy aki ezt nem szeretné, az választhatja a magasabb törlesztőrészletet, a mostani állásfoglalásból azonban arra lehet következtetni, hogy az MNB azt szeretné, ha a
A franciaországi járvány gócpontjának számító keleti régiókból származó két orvos vasárnap hunyt el a koronavírus-fertőzés szövődményeiben. A 66 éves Jean-Marie Boegle mulhouse-i nőgyógyász konzultáció közben egy magánklinikán kapta el a koronavírust az egyik betegétől, míg a 60 éves Sylvain Welling általános orvos Saint-Avold település kórházában
A magyar női vízilabda-válogatott a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben is folytatni kényszerül felkészülését, ugyanakkor a férficsapatnak egyelőre nincs erre szüksége.
A héten megkezdi a már rendelkezésre álló, potenciálisan vírusellenes hatóanyagok tesztelését a koronavírus-kutató akciócsoport - közölte a Pécsi Tudományegyetem (PTE). A PTE Szentágothai János Kutatóközpontjának (SzKK) Jakab Ferenc...
A Dow Jones grafikonján megjelent a halálkereszt nevű alakzat, ami elvileg rosszat jelent, hiszen hosszútávú lefordulásra utal, viszont mire kirajzolódik a grafikonon, jellemzően már akkorát esett az érintett instrumentum, hogy már közel a felpattanás. A legutóbbi két alkalommal, amikor megjelent az alakzat, akkor a piac alja közelebb volt, mint a
Rég volt ennyire nehéz helyzetben a Monetáris Tanács, mint a keddi kamatdöntés előtt - értékelte helyzetet és a lehetséges döntéseket az InfoRádiónak Beke Károly, a Portfolio elemzője.
A héten megkezdi a már rendelkezésre álló, potenciálisan vírusellenes hatóanyagok tesztelését a koronavírus-kutató akciócsoport - közölte a Pécsi Tudományegyetem (PTE). A PTE Szentágothai János Kutatóközpontjának (SzKK) Jakab Ferenc...
Az ellenzék annak ellenére nem járult hozzá a koronavírus elleni védekezésről szóló törvény holnapi megszavazásához, hogy több javaslatukat is elfogadtuk.
Mosogatok, az most jól jön. Rend is lesz, és legalább addig zsíroldó és víz éri a kezem. Egy olyan tányért mosogatok, amelyet Portugáliában vettünk. Régen.
A biztosítókra vonatkozó adatszolgáltatási standard, az IFRS 17, az eredetileg tervezettnél egy évvel később, 2023. január 1-től lép életbe – döntött a Nemzetközi Számviteli Standard Testület (IASB). A várható módosítások ugyanakkor már 2020. második negyedévében megismerhetők lesznek – hívta fel a figyelmet a Deloitte.
Két évig lesz érvényben, de félévente felülvizsgálják a brit kormány kezébe rendkívüli jogköröket adó koronavírus-törvényt. Párizs eközben egészségügyi rendkívüli állapotot hirdetett ki.
A legtöbb magyar kiskereskedelmi boltlánc változatlan nyitvatartással várja vásárlóit a veszélyhelyzetben is, ugyanakkor az Aldi például már ezen is változtatott. Sok bolt biztosítja ezen felül, hogy beszállítóik révén árukészletük stabil, de azért egy-egy város, egy egy boltjában lehet, hogy lassabban ér oda néhány termék. Az Auchan online shopjár
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által korábban kiírt két fenntarthatósági pályázatra az eredeti, március végi határidők helyett 2020. április 15-ig várják a pályaműveket - jelentette be Boros Anita, a tárca építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára.
Az új típusú koronavírus-járvánnyal kapcsolatban minden uniós tagállam azonos kihívásokkal néz szembe, és hosszú távú védekezésre kell berendezkedni - jelentette ki sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, miután első alkalommal videokonferencia formájában tartották meg az uniós külügyminiszterek tanácskozását.
Orbán Viktor az Országgyűlés hétfői ülésén válaszolt a frakciók felszólalásaira, melyben kitért a védőfelszerelésekre, a hatósági árakra és a kijárási tilalomra is.