Az ember lelke mélyén lévő félelem rombolja az immunrendszert is – mondta Csókay András idegsebész, a Honvéd Kórház idegsebészeti osztályának osztályvezető főorvosa az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetről.
Meghosszabbította egy héttel a cseh kormány a koronavírus-járvány miatt elrendelt, kedd reggel lejáró kilencnapos országos vesztegzárat – jelentette be Jan Hamácek belügyminiszter a kormány hétfői ülése után. Szlovákiában egy pozsonyi börtönben lévő elítéltnél is diagnosztizálták a Covid-19 betegség kórokozóját. Az ukrán kormány döntése értelmében
A koronavírus-járvány megfékezése érdekében újabb fontos intézkedés lép életbe április 15-től Magyarországon. A Magyar Közlönyben március 23-án megjelent rendelet szerint az eddigi 5000 forintos értékhatárról 15 ezer forintra emelkedik...
A román stratégiai kommunikációs törzs (GCS) hétfői összesítése szerint 46 800, a koronavírus-válság miatt Nyugatról hazainduló román állampolgár tért vissza Romániába a közúti határátkelőhelyeken március 18. óta.
Katasztrófa sújtotta területté nyilvánította a földregés után Zágrábot Milan Bandic, a város polgármestere - közölte hétfőn a helyi média. Kora esti híradások szerint meghalt az a fiatal gimnazista, akit súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba a földrengés után.
A Harry Potter-filmek egykori sztárja legutóbb január 15-én tett közzé bejegyzést az Instagram-oldalán. A színésznő ennél aktuálisabb témával nem is térhetett volna vissza a közösségi felületre.
Minden nem létfontosságú boltot bezárnak, az otthonmaradást pedig a rendőrség fogja kikényszeríteni - ezt jelentette be ma a brit miniszterelnök, aki korábban a nyájimmunitás kialakulását, vagyis a járvány szabad terjedését tekintette célravezetőnek
Március 23-ától a Waberer's International Erdélyi Barnát, a cég jelenlegi gazdasági vezérigazgató-helyettesét nevezte ki ideiglenes vezérigazgatónak - közölte a társaság a BÉT-en megjelent közleményében.
A koronavírus-járvány miatt napi szinten érkezik szerkesztőségünkbe megannyi kérdés. A legtöbben arra kíváncsiak, hogy mit tehetnek a munkanélkülivé vált magyarok, illetve arra is rengeteg szeretnék megkapni a választ, hogy milyen juttatásokban részesülhet az, aki a kialakult helyzetre való tekintettel nem tud dolgozni. A Koronavírus Sajtóközpontja
Magyarországon, Szlovákiában és Csehországban is szinte tökéletesen működik a határzár mondta el lapunknak Kovács Tibor kamionsofőr, aki vasárnap délután indult el, hogy Angliába életmentő gyógyszereket szállítson. Útjáról időről-időre beszámol a Blikk olvasóinak.
A nemzetközi szervezet egyik tagja azt nyilatkozta az USA Today-nek hétfő délután, hogy a 2020-as tokiói olimpiai játékokat a koronavírus miatt valószínűleg 2021-re fogják elhalasztani. A részleteket a következő négy hétben dolgozza ki a bizottság.
„Kegyetlen sok munka” – így fogalmazott az RTL Klub Híradójának egy középiskolai pedagógus, aki a múlt hét óta online órákat ad otthonról, miközben a saját kisfiát is ő tanítja. A Szülői Hang nevű szervezetnél azt mondják, akár napi 3-4 órányi feladatot ad a szülőknek, hogy elmagyarázzák gyerekeiknek az iskolai online tananyagot.
Két újabb orvos halt meg Franciaországban Covid-19 fertőzésben, miközben a kormány a lakosság kijárási korlátozásainak meghosszabbítását tervezi – közölték hétfőn hivatalos források. Az esti órákban további két orvos, valamint egy idősotthon húsz lakója vesztette életét ugyanabban a keleti országrészben.
Az UEFA a mai napon jelentette be Twitter-oldalán, hogy a koronavírus-járvány miatt elmarad a három legnézettebb klub szintű labdarúgó-esemény: a Bajnokok Ligája, az Európa-liga és a női Bajnokok Ligája döntője.
Minden jel arra mutat, hogy mind a hatóságok szándékos hazudozása, mind pedig az iráni emberek felelőtlensége oda vezetett, hogy Kína és Olaszország után itt van a legtöbb, koronavírussal fertőzött beteg a világon – derül ki az Index összeállításából.
Az ember lelke mélyén lévő félelem rombolja az immunrendszert is - mondta Csókay András idegsebész, a Honvéd Kórház idegsebészeti osztályának osztályvezető főorvosa a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetről az M1 hétfő esti...
Londoni makrogazdasági elemzők legújabb helyzetértékelései szerint a koronavírus-járvány gazdasági hatásaiból eredő idei globális növekedési veszteség elérheti a 850 milliárd dollárt, különös tekintettel arra, hogy több nagy gazdasági erőcentrumban egész éves visszaesés várható. Egyes londoni elemzői várakozások szerint ugyanakkor a magyar gazdaság
A napi életritmus, az éjszakai pihenés kiemelt fontosságú, az alvás jelentős szerepet játszik a szervezet ellenálló képességének a fenntartásában - hívja fel közlményében a figyelmet a Magyar Alvásszövetség. Mint írják...
A következő hónapokban 30 százalékig ugorhat a munkanélküliség szintje a koronavírus okozta teljeskörű gazdasági leállás miatt - véli James Bullard, az amerikai St. Luis-i Fed elnöke.
Várandósság során a nők közel negyedénél okoz problémát az aranyér. Leggyakrabban a terhesség alatt alakul ki vagy okoz panaszt, akinek viszont korábban is volt aranyere, annak állapota sokat romolhat a terhesség során élettanilag bekövetkező változások miatt. Ritkán a vajúdást és hüvelyi szülést követően alakul ki átmenetileg.
Tokió 2020. A NOB négy hetet adott saját magának az olimpia megrendezésével, halasztásával kapcsolatos döntésre, de a világjárvány napokon belül térdre kényszerítheti
Ha a jelenlegi ütemben bővül a világ vízfogyasztása, akkor 2050-ben a 2016-os szinthez képest 20-30 százalékkal több vizet fogunk felhasználni. Március 22-e a Víz Világnapja, ebből az alkalomból érdemes elgondolkodni azon, hogyan tudjuk fenntarthatóbbá és hatékonyabbá tenni vízgazdálkodásunkat.