Az amerikai Bézs Könyv megállapításai mellett a világ vezető pénzügyi szakembereinek véleménye alapján sem látszik sok esély arra, hogy V alakú gazdasági kilábalás következik be - a tőzsdéken mégis ezt árazzák, a piacok álom-üzemmódba kapcsoltak. Ez a divergencia nem tartható fenn sokáig, előbb-utóbb a tőzsdéken is ébresztőt fújnak - ha pedig
Vitatott téma a szakértők közt, hogy az elhízás növeli-e a pajzsmirigybetegségek rizikóját, vagy a pajzsmirigy betegségeinek egyik tünete lehet-e a gyarapodó súly. Dr. Görömbey Zoltán endokrinológus a gyanú esetén szükséges kivizsgálás jelentőségére hívta fel a figyelmet.
Franciaország az Európán belüli határok június 15-i újranyitását szorgalmazza karantén előírások nélkül - jelentette be csütörtökön Edouard Philippe miniszterelnök párizsi sajtótájékoztatóján, amelyen a koronavírus-járvány miatti általános karantén több mint két héttel ezelőtt megkezdett fokozatos feloldásának újabb intézkedéseit ismertette.
Több mint 5,7 millión fertőződtek meg a világban az új koronavírussal, a halálesetek száma meghaladta a 357 ezret, a gyógyultaké pedig megközelítette a 2,4 milliót a Johns Hopkins egyetem összesítése szerint.
Sánchez-Bordona, az Európai Unió Bíróságának főtanácsnoka indítványában a kiküldetésben lévő munkavállalók jogaira vonatkozó uniós irányelv módosítása ellen benyújtott magyar és lengyel kereset elutasítását javasolja. A magyar kormány azonban bízik abban, hogy a bíróság ennek ellenére megsemmisíti a megtámadott irányelvet - mondta Varga Judit igazs
Hetvennyolc éves korában, hosszú, súlyos betegség után zollikoni otthonában, Zürich mellett, szerda reggel elhunyt Oplatka András, újságíró, történész, műfordító.
Belgiumban a kórházak működése visszatért a normális kerékvágásba, péntekre már előreláthatólag kevesebb, mint 1000 embert fognak a koronavírus okozta megbetegedéssel kezelni az egészségügyi intézményekben.
Horvátország teljesen megnyitja határait Szlovénia, Magyarország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország és Németország állampolgárai előtt - jelentette be Andrej Plenkovic miniszterelnök a kormány csütörtöki ülésén.
Gulyás Gergely szerint jövőre több támogatást kapnak az önkormányzatok, mint idén. Annak ellenére, hogy a 2021-es költségvetésben a gépjárműadó már nem helyi adó többé, és marad a korábban bevezetett önkormányzati szolidaritási hozzájárulás is. A DK szerint viszont annyi pénzt kap majd az uniótól a magyar kormány válságkezelésre és gazdaságélénkíté
Az ingatlanközvetítéssel és -fejlesztéssel foglalkozó Duna House-csoport 265 millió forint konszolidált adózott eredményt ért el az első negyedévben, 60 százalékkal többet az egy évvel korábbinál - közölte a cég csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Az európai országoknak el kell kerülniük, hogy a gazdasági recesszió felé haladva csökkentsék az egészségügy költségvetését a koronavírus-világjárvány gyengülése idején - figyelmeztetett az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális irodájának vezetője csütörtökön Stockholmban.
A felnőttképzésben is enyhültek a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások, így lehetőség nyílik kontaktórák megtartására, és modulzáró, valamint szakmai vizsgák megszervezésére is. Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai...
Moszkvában a koronavírus elleni vakcina kifejlesztéséig maradhatnak érvényben a járványellenes korlátozások - közölte Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere csütörtökön a Rosszija 24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
A most megjelent elemzés az üzletember befolyásszerzését tekinti át, és kiemeli: az első tíz évben a Soros-projekt kitüntetett, modellértékűnek szánt, úttörő vállalkozása Magyarországon volt.
Újraindul a spanyol Iberia légitársaság több európai járata is júliusban, a Lufthansa Group pedig bővíti a kínálatát, Budapestre is több járatot indít júniusban.
Karácsony Gergely úgy fogalmazott, hogy előfordulhat, hogy költségvetési okok miatt el kell napolni a Lánchíd felújítását. Tarlós István szerint a helyzet annyira kritikus, hogy nem tűr további halasztást- többek között erről beszélt az ATV Egyenes Beszéd műsorában.
Kölcsönt nyújt a cseh állam a Cseh Energetikai Műveknek (CEZ) a Dukovany atomerőmű új energiablokkjának felépítésére - jelentette be Andrej Babis cseh kormányfő csütörtökön Prágában sajtótájékoztatón.
Elindul a magyarországi lélegeztetőgép-gyártás. A koronavírus-járvány rámutatott a magyar lélegeztetőgép-gyártás hiányára. Ahogy az az egész járvány alatt látható volt a világ számos országában a megfelelő számú lélegeztetőgép hiánya okozta a legnagyobb problémát és vezetett sok halálesethez - olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.
A turisztikai és szállodai ágazat képviselői szerint a karanténelőírás terve 'rosszul átgondolt', és az intézkedés 'jórészt úgyis betarthatatlan lenne'. Johnson este újabb enyhítéseket jelentett be.
A GreenGo újításával május végétől egy gyorsabb és pontosabb rendszeren keresztül élvezhetik a carsharing előnyeit a felhasználók. A motor beindítása gombnyomásra történik, azaz többé nem fog kelleni a slusszkulcs, és csökkennek...
A turisztikai és szállodai ágazat képviselői szerint a karanténelőírás terve 'rosszul átgondolt', és az intézkedés 'jórészt úgyis betarthatatlan lenne'. Johnson este újabb enyhítéseket jelentett be.
Benyújtotta az Országgyűlés elé a Színház- és Filmművészeti Egyetem modellváltását szabályzó törvénytervezetét az Innovációs- és Technológiai Minisztérium. Közleményük szerint az intézmény társadalmi-gazdasági környezete és a felsőoktatás ágazati irányítása olyan kihívásokat támaszt, amelyek csak egy korszerűbb működési modellben valósíthatók meg.
Átírná az illetéktörvényt Kósa Lajos és Novák Katalin, a testvérek öröklésén könnyítenének. Az egészségügyi válsághelyzetről, az önkormányzati teherviselésről és az illeték könnyítésről is beszélt Kósa Lajos az ATV Egyenes Beszéd műsorában.
A közgazdaságtan rólunk szól, és mi magunk is alakítjuk, hogy miről szóljon – véli György László egyetemi docens annak kapcsán, hogy megválasztották a Corvinus Egyetem alapítványa, a Maecenas Universitatis Corvini (Muc) Alapítvány kuratóriumi tagjának. A közgazdász szerint a közgazdaságtan az egyensúlyozás művészete, és szeretné, ha érkezésével ez
Politikai vezető vagyok, nem pedig közvéleménykutató – válaszolta a Jobbikban szerdán végbement fejlemények kapcsán lapunknak Fekete-Győr András, a Momentum elnöke.