Néhány napja lakossági bejelentést kapott a Magyar Közút, hogy két ember sétál az M0-s autóút leállósávján, sötétedéskor. A közutas diszpécserek gyorsan rájuk találtak a forgalomfigyelő kamerákon keresztül, de az alkonyati fényekben alig voltak láthatóak.
Az 5G-ben rejlő üzleti potenciál négy fő területen aknázható ki, ám ezeknek csak kisebb része lesz képes pár éven belül értéket teremteni a szolgáltatóknak.
Idén tavasszal a királynő platinajubileuma tartotta lázban a szigetországot. Az Egyesült Királyságban többnapos ünnepségen tisztelegtek II. Erzsébet előtt, aki rekorderként hetven éve ül Anglia trónján.
Idén 36. alkalommal rendezik meg a Mesterségek Ünnepét, az ország legnagyobb népművészeti fesztiválja augusztus 19-től 21-ig várja a látogatókat a budai Várban. Az eseményen mintegy ezer hazai és külföldi vesz részt, a díszvendég Dél-Korea lesz, a fesztivál kiemelt témáját a faművességhez kapcsolódó mesterségek adják. A több mint nyolcszáz magyar é
Németországba már megérkezett az Északi Áramlat 1. karbantartásához szükséges turbina, de az oroszokhoz aligha jut el a munkálatok tervezett befejezése előtt. Közben emelkedik a gáz ára az európai hőhullám miatt.
Az olaszországi aszály különösen nehezíti a gazdák életét. A híres Parmigiano Reggiano termelői is veszélyben érzik tejelő teheneik ellátását, mert a Pó vizétől függenek. Ezért még az előállított parmezán mennyisége is csökkenhet.
Hivatalosan 9 óráig engedélyezték a hétfő reggeli, futárok által szervezett demonstrációt. Azonban a rendezvény nem ért véget akkor. 11 óra előtt közbelépett a rendőrség.
Talán még soha ennyire nem éreztük a saját bőrünkön a klímaváltozás nyári időjárásra gyakorolt hatását, mint idén. A napokig, hetekig tartó forróság nemcsak embert próbáló, de felveti a víztakarékosság, a tudatos vízhasználat kérdését is.
A manchesteri Salford Quaysnál fulladt bele a hajócsatornába egy 16 éves fiú, aki a barátaival ment úszni. A tragédia helyszínén egyébként tilos fürdeni.
Ha öröklésre kerül sor, nem ritka, hogy az elhunyt tartozásokat hagyott hátra. Ilyen esetben mindig felmerül a kérdés, hogy az örökös felel-e az örökhagyó tartozásáért? Ha pedig az örökös felel a tartozásért, akkor fontos, hogy saját vagyonával is köteles-e helytállni? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.
Egy autós próbált meg átjutni a tüntetők között a Nyugati térnél. Az egyik tiltakozó az eset miatt rácsapott a kocsi motorháztetőjére. Az autóban utazó nő szerint kórházba készültek, ennek ellenére volt olyan tiltakozó, aki azt javasolta, ne engedjék át a sofőrt. Az eset végül békésen véget ért.
Megorrolt a német tévére és nem hajlandó interjút adni nekik Günther Steiner, miután kellemetlen kérdésekkel bombázta őt Mick Schumacherrel kapcsolatban. Szerinte a média kívülről próbálja bomlasztani a Haast.
"Ahány ház, annyi szokás" - áll a népszerű mondásban, de ez igaz arra is, hogy ahány ország, annyi szabály. Ami nekünk furcsának tűnik, az máshol normális és ami nekünk normális, az más embereknek szokatlan, de egy biztos: amikor külföldre utazunk, kötelességünk betartani a helyi közösség normáit. Összegyűjtöttünk 5 érdekességet, amire a világ egye
A rendőrség megkezdte a Margit híd kiürítését. Az RTL helyszíni tudósítója szerint a rendőrség egy esetben sokkolót is használt. A 24.hu tudósítója is hasonlóról számolt be. Kérdéseinket elküldtük a BRFK-nak is.
A fosszilis és megújuló energiaforrásokról beszélgetett Áder János volt köztársasági elnök Hárfás Zsolt atomenergetikai szakértővel Kék bolygó című podcastjának hétfőn megjelent adásában.
Nagyot esett múlt héten a Masterplast árfolyama, ma reggel azonban valósággal kilőtt a részvény. A hét első napján javulni látszik a nemzetközi hangulat, de az árfolyam mostani emelkedése hátterében főként az áll, hogy a rezsicsökkentési bejelentésekben jó lehetőséget lát saját iparágában a szigetelőanyaggyártó cég.
A ferencvárosiak dugig telt stadionnal, a zöld-fehéreknél nevelkedett, de 2017 óta az ellenfélnél játszó Holman Dávid pedig jó formában várja a szerdai Ftc–Slovan Bajnokok Ligája-selejtezőt.
Az ügyet felügyelő bíró egyike azon keveseknek, akik ítéletükkel már erőltettek át felrúgni szándékozott felvásárlási szerződést. A milliárdos ügyvédei mindeközben jövőre tolnák a tárgyalás megkezdését.
A legnagyobb árbevételű 3 hazai médiavállalat a TOP100 médiacég forgalmának közel felét tudhatja magáénak – derül ki a Whitereport Financial friss Opten-adatok alapján gyűjtött, 2021-es tényadatok szerint összeállított toplistájából. A tévépiaci duopol helyzetet leszámítva minden más médiatípusban az első szereplő dominál az elemzés szerint. Az árb