Szentpétery Boglárka szeptemberben HR-igazgatóként csatlakozott a Danone közép- és kelet-európai csapatához. A magyar szakember budapesti székhellyel szervezi és irányítja a cég emberi erőforrással kapcsolatos feladatait a régióban. Öt országban, Magyarországon, Csehországban, Szlovákiában, Romániában és Bulgáriában felel a HR-tevékenységekért és h
Galambos Lajos, a már megszűnt Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt főigazgatóját hivatali visszaélés és szigorúan titkos minősített adattal való visszaélés miatt ítélték el jogerősen. Az ítélőtábla szerint a nyugalmazott vezérőrnagy bűnszövetségben és üzletszerűen követte el a bűncselekményt.
A Covid-járvány első időszaka óta először fordul elő, hogy a Magyarországon működő vállalatok közül többen terveznek elbocsátást, mint létszámnövelést. A következő negyedévben a hazai munkáltatók 20 százaléka jelez előre bővítést, miközben 26 százalékuk tervezi csökkenteni jelenlegi munkaerő-állományát. A legnagyobb mértékű leépítések a legfejlette
A Harkiv megyei kormányzó közölte, hogy az ukrán erők a frontvonal egyes szakaszain már elérték az orosz államhatárt. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katonai Nemzetbiztonsági Tanszék vezetőjét kérdeztük az elmúlt napok hadi történéseiről.
Hosszas viták és harcok után az Enerhoatom, a zaporizzsjai atomerőmű üzemeltetője bejelentette, hogy biztonsági okokból lekapcsolták az energiahálózatról a létesítményt.
Az ERP2U Zrt. veszi át a Unit4 regionális irodáit Magyarországon és Csehországban, és Elite partnerként folytatják működésüket a jövőben. A közel 100 magyar, regionális és nemzetközi ügyfelet kiszolgáló magyar tulajdonú, vállalati szoftvereket gyártó csoport budapesti és prágai központjaiból változatlan csapattal és minőségben dolgozik tovább.
Pest megyében is csökkent a lakásépítési kedv 2022 I. negyedévében: 42%-kal (országosan 26%-kal) visszaesett az épített lakások száma az előző év azonos időszakához képest. Elsősorban a családiház-építések csökkenése fordította a megyei lakásépítési piacot negatív irányba, viszont még mindig itt a legnagyobb a lakásépítések intenzitása a megyék köz
Nostradamus főként egy dologról ismert: jóslatai közül számos valóra vált már az évek során, holott a látnok az 1500-as években élt és írta meg próféciáit, mégis sorra igazolódnak be a modern világra jósolt jövendölései. Nos, az asztrológusnak Iii. Károly királyról is volt mondanivalója.
Az Olasz Nagydíj után egyre több szakértő szeretné visszavenni Michael Masit. Daniel Ricciardo autója az verseny utolsó harmadában adta meg megát, így a Safety Car is tiszteletét tette a futamon. Ám a konstrukció elszállítása nem ment zökkenőmentesen, sőt, a biztonsági autó sem tudta időben összeszedni a mezőnyt. Így a nagy finálé elmaradt, mivel m
Októberben beüthet a régóta emlegetett baj az önkormányzatok számára, a megugrott rezsiárak miatt pedig a szegényebbekre akár csőd is várhat, már ha az állam nem segít nekik valamilyen módon.
Meghalt Jean-Luc Godard filmrendező, a francia újhullámos mozi keresztapja, aki a hatvanas években tabutémák feldolgozásával és újszerű technikák alkalmazásával forgatta fel a filmművészetet.
Módosította a kormány a különleges földgázkészlet létrehozásáról szóló 260/2022. kormányrendeletet – derül ki a Magyar Közlöny ma kihirdetett 147. számából.
2018. óta létezik a magyar adóigazgatási eljárásban az úgynevezett jogkövetési vizsgálat. Mivel az ilyen típusú vizsgálatok a megfelelő együttműködés esetén - gyakran végződnek szankciók nélkül, esetükben különösen igaz, hogy nem megijedni, hanem konstruktívan együttműködni érdemes az adóhatósággal - tájékoztat a Niveus Consulting Group.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a litvániai siauliai légibázison a balti légtérellenőrzési misszióban résztvevő magyar katonák előtt mondott beszédet.
Robert Lewandowski, a Bayern München egykori ásza kedden este először játszik egykori sikerei színhelyén, a müncheni Allianz Arenában azóta, hogy a Barcelonához szerződött.
Vegyes kép rajzolódott ki hétfőn a terménypiacokon. Chicagóban a búza 1,1 százalékkal, a repce pedig 2 százalékkal lett olcsóbb, miközben a kukorica 1,5 százalékkal, a szójabab pedig 5,2 százalékkal drágult. Európában a malmi búza és a kukorica ára csökkent, míg a repcéé és a takarmánybúzáé emelkedett.
Létezett egy kultúra Európában, amelyet titkok öveznek évezredek óta. Az etruszkok eredetét már az ókorban is sokféleképp magyarázták, és a mai tudósok sem tudják egyértelműen megmondani, kik voltak ők, honnan és mikor érkeztek Itáliába, milyen nyelvet beszéltek, és vajon kik az ő mai leszármazottaik. Egyesek szerint talán a magyarokkal is rokonság
Az elmúlt hónapokban többször írtunk arról, hogy az uniós forrásokkal kapcsolatos bizonytalanságok tartják nyomás alatt a forintot, hiszen továbbra sincs alku a helyreállítási alap (RRF) és a következő hétéves költségvetési ciklus forrásairól. Pedig az idő sürget, az év végéig tető alá kellene hozni a megegyezést, hogy ne veszítsünk jelentős forrás