Az Olasz Testvérek, a Liga és a Hajrá Olaszország alkotta jobbközép szövetség a kétszáz fős felsőházban 112, a négyszáz tagú alsóházban 235 mandátumot szerzett.
A mai, szeptember 27-i kamatdöntő ülésén az MNB Monetáris Tanácsa a vártnál nagyobb mértékben, 11,75 százalékról 13 százalékra emelte a jegybanki alapkamatot. Viszont ezzel lezárja a kamatemelési ciklusát.
Vlagyimir Putyin döntése, hogy 300 000 embert hív be az ukrajnai invázióban való harcra, a megtépázott orosz gazdaságot tovább gyengíti két gyenge pontján keresztül is - írja a Bloomberg
Még nincs meg a tárgyalás időpontja, de már biztos, hogy bíróság elé kell állnia Shakirának Spanyolországban 14,5 millió eurós (5,9 milliárd forint) adócsalás vádja miatt.
Az Európát sújtó energiaválság miatt a fogyasztók Kínáig mennek a megoldásért, durván felpörgött az elektromos takarók rendelése a távol-keleti országból az utóbbi hetekben – írja a Bloomberg.
A Kreml közölte, hogy alapvetően megváltozik a Donyec-medence és Ukrajna más orosz ellenőrzés alá került területeinek jogállása az ott megrendezett népszavazás nyomán.
A Haas egyik versenymérnöke, Ayao Komatsu beszélt nyíltan Mick Schumacher Osztrák Nagydíjas produktumáról, ami talán idei egyik legjobb versenyük volt. A spielbergi szombati sprintversenyen a két Haas egymás mögött haladt pontszerző helyeken, Schumacher követte Magnussent, és abszolút gyorsabbnak érezte magát, emiatt pozíciócserét javasolt. Mivel a
Olyan kérdésekre is választ kell adni, mint például: „Vlagyimir Putyin minél több ellensége essen ki véletlenül az ablakon, ha közben Magyarországon hatósági áras maradhat a cukor?”
Nehéz döntést hozott meg a tavalyi karácsonyi vásárt lebonyolító Budapest Brand, miután hiába próbált tárgyalóasztalhoz ülni a lipótvárosi vezetéssel, végül nem vették fel a velük a kapcsolatot. A nonprofit szervezet szerint már nincs elég ideje a rendezvény előkészítéséhez, ezért idén Budapest nem rendez karácsonyi vásárt.
A mostani piaci környezetben a családok mellett a vállalatok életében is fokozottan előtérbe kerül az energiahatékonyság. Az alapvető termelési, működési költségek akár a többszörösére is növekedhetnek, ami sok cég esetében végzetes lehet, ha nem tudják a költségeket racionalizálni. Éppen ezért különösen aktuális a kérdés, hogy az energiahatékonysá
A kullancscsípést a legtöbben időszakos veszélyforrásnak tartják, pedig a klímaváltozás következményeként hosszabb lett a kullancsszezon és már késő ősszel, sőt télen is aktívak maradhatnak ezek az akár súlyos betegségeket terjesztő élősködők.
Az M3 metróvonalon közlekedő orosz metrókocsik üléseinek karbantartása folyamatos, az esetleges problémák, és azok javítása járműkimaradást nem okoznak - közölte a BKK a sajtóhírekre reagálva.
A Giorgia Meloni vezette FdI a 2018-as választások óta közel 6 millió szavazót szerzett, miközben a Liga és a Hajrá Olaszország! majdnem ugyanennyit veszített. Több mint 6 millió választóval lett gyengébb az Öt Csillag, a Demokrata Párt pedig öt év alatt 800 ezer szavazót veszített el.
Szerbia legyőzte Franciaországot a tavalyi Európa-bajnokság döntőseinek találkozóján a Sydneyben zajló női kosárlabda-világbajnokság csoportkörének ötödik, utolsó fordulójában.
Völgyi Péter vezetőedző az NB I-ben a négy közé, az Euroligában pedig a főtáblára jutást jelölte ki célként a Magyar Kupa-címvédő és bajnoki bronzérmes DVTK-Hun-Therm női kosárlabdacsapata számára.
Az EU hivatalnokai csökönyösen elutasítják, hogy az országokat saját fogalmaik szerint értsék meg. Alvino-Mario Fantini, a European Conservative főszerkesztőjének írása a Mandiner hetilapban.
Hogy néz ki? Ha furcsának és rendhagyónak találtuk a Hyundai Tucson formavilágát, akkor mit szóljunk a konszerntestvér Kia Sportage dizájnjához? Van, aki harcsát lát benne, van, aki tigrist, az biztos, hogy nagyon bámulják az utcán. Nekem nem szokta meg egy hét alatt sem a szemem ezt a kuszaságot, még utolsó nap is ízlelgettem, de sehogy sem tudom
Még az idén bemutatják az új brit uralkodó, III. Károly király portréját ábrázoló fontbankjegyeket, amelyek várhatóan két év múlva kerülnek forgalomba - közölte kedden a Bank of England.
A várakozások szerint pénteken jelentheti be Vlagyimir Putyin az oroszok által elfoglalt, ukrán területeken tartott kirakatnépszavazások eredményét, és hogy a területeket Oroszországhoz csatolják. Az, hogy az igenek fognak nyerni, szinte borítékolható – írja a helyiek beszámolója alapján az euronews. Öt napon át tartott és kedden este ér véget az