Egy időben slágernövény volt, mára szinte teljesen megfeledkeztek róla. Nem érdemelte meg, ugyanis a tamariska nemcsak egy gyorsan növő, terebélyes, árnyékot adó növényünk, hanem kitűnő beporzóbarát eleme is lehet a kertünknek. Szinte minden körülmények között jól boldogul, és ízlésünknek, kreativitásunknak megfelelően alakíthatjuk.
A bőrbetegségek közül számos típus kezelhető viszonylag egyszerűen, külsőleg. A külső kezelés hatóanyag nélkül is gyógyító hatású lehet, ám az alapanyaghoz adott hatóanyag a bőrfolyamat jellegétől függően fokozhatja, gyorsíthatja az elérni kívánt hatást.
Giorgia Meloni jobboldali kormánya határozattal másfél évre emelte az országba illegálisan belépők visszatartási idejét, és döntött arról is, hogy azt zárt táborokban kell letölteniük a kiutasításukig.
Mielőtt belekényszerítenéd a másikat egy döntésbe, érdemes végiggondolni, milyen áron teszed, és valóban olyan fontos-e számodra az, amit elvársz tőle.
Mark Cuban, milliárdos üzletember és médiaszemélyiség, nemrégiben egy nagyszabású hackertámadás áldozatául esett. A gonosztevők a MetaMask kriptotárcáján keresztül vezényelték le
A Dél-Amerikai Rally Bajnokság (CODASUR) idei szezonjából, csakúgy, mint az ERC-ben már csak egy verseny van hátra, azonban még mindig hárman esélyesek a végső bajnoki címre.
Öt futam és egy félbeszakított döntő után az American Magic örülhetett a győzelemnek a 2024-es America’s Cup első előversenyén, Spanyolországban. Vilanova i La Geltrúban az első versenynapon két futamra került sor, ezek során kezdetben még repültek a hajók, de idővel mindenki leesett a szárnyairól, és az addig 25 csomóval repesztő hajók hirtelen el
Manapság divatos elektromosra átalakítani az egykor ikonikus autócsodákat, legyen az egy Porsche vagy egy VW Bogár. Ausztráliában még egy kicsit ennél is tovább mentek, amikor szintén villanyosítottak egy 1978-as Toyota Land Cruiser 40 Series-t, amivel utána azonnal vízbe hajtottak. Nem tréfa, egy csapat mérnök és búvár inspirációt merített egy 80-
A Magyar Nemzeti Bank az ONEY Magyarország Pénzügyi Szolgáltató Zrt. (ONEY) kérelmére visszavonta a pénzügyi vállalkozás tevékenységi engedélyét és elrendelte annak végelszámolását.
Ma este folytatódik az ATV díjnyertes vetélkedője, a Géniusz. A műsor egyik legeredményesebb és legnépszerűbb játékosa, Kovács Attila sikerrel vette múlt héten az első párbaját.
Egy "magas rangú kormányzati forrás" beszélt a portálnak arról, hogy a látogatáson a magyar fél azt szeretné közölni, hogy semmi gond nincs Magyarországon a demokráciával, ezt pedig a svédeknek is tudomásul kell venniük.
5 millió forintot ajánlott fel a Fidesz 18. kerületi választókerületi elnöke azért, hogy a kétfarkú kutyapárt állítson jelöltet az önkormányzati választásokon, és ezzel szavazatokat vegyen el Szaniszló Sándor jelenlegi polgármestertől - állítja a Kétfarkú Kutyapárt. A botrányt kirobbantó beszélgetés a kutyapárt és a Fidesz politikusa között a válas
Orbán Viktor miniszterelnök a péntek reggeli szokásos rádióbeszélgetésében nem zárta ki annak lehetőségét, hogy újabb benzinárstopot vezessen be a kormány,
Alternatív tojásfarmot adtak át a faddi Duna-Hyb Kft. telephelyén. Mivel a ketreces tartást előbb-utóbb fel fogják számolni, a szabadtartás pedig fajlagosan a legnagyobb költségű, az úgynevezett volier tartástechnológiát választották.
A Media1 megtudta, hogy Hadházy Ákos számára kedvező ítéletet hozott a Fővárosi Törvényszék elsőfokon az ATV által Hadházy Ákos ellen indított személyiségi jogi perben. A televíziós társaság az ellenzéki politikust egy Facebook-videója és annak kísérőszövege miatt perelte, vitatva azok valóságtartalmát. Az ATV milliós sérelemdíjat és bocsánatkérést
2023. október 1-től az Opus Titász Zrt. teljes működési területén átveszi az áramhálózati és műszaki ügyekkel kapcsolatos ügyfélszolgálati tevékenységet az E.ON Ügyfélszolgálati Kft.-től. Ettől a dátumtól az Opus Titász Zrt. működési területén ellátott valamennyi áramfogyasztó csak az Opus Titász Zrt. ügyfélszolgálatán keresztül intézheti az új és
Új, eddig még nem bejelentett, olaj- és gázipari, illetve geotermikus és ipari parki energetikai beruházási terveket villantott fel egy 7000 milliárd forintos fejlesztési program keretein belül Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára, amelyek finanszírozási hátteréről megkérdezte a Portfolio a tárcát. Ezek alapján kider
Karácsonyfákat gallyazott le egy férfi a Zala vármegyei Csapi település zártkertjében. Ez még önmagában nem lenne hír, az teszi azzá, hogy a fák másé voltak.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Az infláció megfékezésére az üzemanyag árára bevezetett árplafon után a francia kormány decembertől engedélyezni tervezi a veszteséges áron történő értékesítést.
Megszülettek a törvénymódosítások, aminek eredményeképpen hat kórház és azok ingatlanjai kerültek át a modellváltó egyetemekhez, illetve két egyetem is kapott azért ajándékot.